اخبار خارجی

پایان تلخ تری اروز کاپیتال؛ 3AC رسما اعلام ورشکستگی کرد

پس از کشمکش‌های فراوان بالاخره شرکت سرمایه‌گذاری تری اروز کپیتال (3AC) با درخواست حمایت از ورشکستگی فصل ۱۵ قوانین ورشکستگی ایالات متحده آمریکا، رسما اعلام ورشکستگی کرد. این در حالی است که در گذشته‌ای نه چندان دور دارایی‌هایی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار تحت مدیریت داشت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، تری اروز کپیتال، صندوق سرمایه‌گذاری پوشش ریسک رمزارزها، روز جمعه درخواست حمایت از ورشکستگی فصل ۱۵ را ارائه کرد.

فصل ۱۵ ابزاری است که تحت قوانین آمریکا به بدهکاران خارجی اجازه می‌دهد تا مراحل ورشکستگی خود در ایالات متحده را بهتر مدیریت کنند. این ابزار برای صندوق‌های پوشش ریسک این امکان را فراهم می‌کند که از دارایی‌های دولتی خود در طول فرآیند انحلال محافظت کنند.

این درخواست ساعاتی پس از توقف معاملات و برداشت‌ها در کارگزاری وُیِجِر دیجیتال (Voyager Digital) اتفاق افتاد که تحت تاثیر ۶۴۶ میلیون دلار وام‌های پرداخت نشده 3AC به این کارگزاری بود. وویجر روز دوشنبه یک اخطار پیش‌فرض برای 3AC صادر کرد.

نانسن (Nansen)، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین، در این مورد گفت:

اگرچه این اتفاق غیرمنتظره نیست؛ اما این خبر پایانی شرم‌آور برای شرکتی برجسته با قدمتی ۱۰ ساله است که تا ماه مارچ (اسفند ۱۴۰۰) حدود ۱۰ میلیارد دلار سرمایه داشت.

دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا دستور انحلال صندوق تری اروز را در ۲۹ ژوئن صادر کرد؛ اتفاقی که روی کل بازار رمزارزها تاثیرگذار بود. اوایل این هفته نیز، اداره پولی سنگاپور 3AC را به دروغگویی در مورد دارایی‌هایش متهم کرد.

پس از سقوط ترا و استیبل کوین الگوریتمی UST و غیرفعال شدن برداشت موجودی در پلتفرم سلسیوس، شرکت تری اروز کپیتال تقریبا ۲۰۰ میلیون دلار ضرر کرد و صرافی‌های بیتمکس، FTX و دریبیت موقعیت‌های آن را لیکویید کردند.

با فروپاشی تری اروز کپیتال، چشم‌ها به پلتفرم سلسیوس که با مشکلی مشابه 3AC دست و پنجه نرم می‌کند معطوف می‌شود؛ زیرا گفته می‌شود این پلتفرم نیز در حال آماده شدن برای تشکیل پرونده ورشکستگی خود است.

در این بین، زو سو (Zhu Su)، یکی از بنیان‌گذاران 3AC، بنا به برخی گزارش‌ها، خانه ییلاقی خود در سنگاپور را فروخته است.

ژو نظریه‌ای را در مورد ورود صنعت کریپتو به «ابر چرخه» تبلیغ می‌کرد که در آن قیمت‌ها به دلیل افزایش پذیرش کریپتو، دائم رشد می‌کنند. پس از سقوط قیمت بیت کوین، او مجبور شد اعتراف کند که این نظریه اشتباه است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا