اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

بحران شرکت تری اروز کپیتال؛ آیا پس از ترا و سلسیوس، نوبت 3AC است؟

ظاهرا شرکت سرمایه‌گذاری تری اروز کپیتال (3AC)، سومین پروژه‌ پس از ترا و سلسیوس است که با بحران مواجه می‌شود. سو ژو (Su Zhu)، یکی از بنیانگذاران این شرکت پس از چند روز سکوت به شایعات مبنی بر ورشکستگی این شرکت واکنش نشان داد و توییتی مرموز منتشر کرد. توییت وی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر ورشکستگی احتمالی 3AC را افزایش داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، گمانه‌زنی‌های مربوط به ورشکستگی احتمالی شرکت 3AC پس از آن آغاز شد که این شرکت در این هفته همزمان با کاهش قیمت اتریوم، برای جلوگیری از لیکویید شدن احتمالی، شروع به جابجایی دارایی‌های خود در پلتفرم‌های دیفای مانند آوه (Aave) کرد. همچنین گزارش‌های متعددی وجود دارد که صدها میلیون دلار از موقعیت‌های این شرکت، لیکویید شده است.

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس نیز در روزهای اخیر با چالش مواجه شده و به دنبال حفظ موقعیت‌های خود از لیکویید شدن بوده است. سرمایه‌های این پلتفرم، بخش قابل توجهی از کل ارزش قفل‌شده در پلتفرم‌های مختلف دیفای را تشکیل می‌دهد. نکته قابل توجه این است که شرکت تری اروز کپیتال، یکی از وام‌گیرندگان اصلی حوزه رمزارز محسوب می‌شود و ورشکستگی یک یا هر دو این شرکت‌ها، پیامدهای مهمی را برای کل فضای کریپتو خواهد داشت.

این والت به شدت در حال پرداخت بدهی خود به آوه بوده است از لیکویید شدن وثیقه آن جلوگیری کند. وثیقه این بدهی ۲۲۳ هزار اتر یا ۲۶۵ میلیون دلار است و با توجه به اینکه با نسبت وام به وثیقه ۸۵٪، حدود ۱۹۸ میلیون دلار وام دریافت شده است، ۱۱٪ کاهش در قیمت ETH و رسیدن به ۱٬۰۴۲ دلار، وثیقه آن را لیکویید می‌کند.

توییت 3AC
منبع: توییتر

اوایل امروز، بالاخره سکوت سه روزه سو ژو شکسته شد و در توییتی مرموز اظهار داشت شرکت 3AC در حال کار روی مشکلات خود است. وی در این توییت نوشت:

ما در حال ارتباط با طرف‌های مرتبط هستیم و به طور کامل متعهدیم این مشکل را حل کنیم.

رایان سلکیس (Ryan Selkis)، از شرکت مساری معتقد است شرکت 3AC پس از سرمایه‌گذاری اشتباه در دو دارایی سینتتیک، یعنی بیت کوین صندوق گری اسکیل (GBTC) و اتریوم‌ استیک شده در لیدو (stETH)، شروع به تغییر وضعیت ترازنامه خود کرده است.

وو بلاکچین نیز گزارش داد شرکت 3AC در ماه می (اردیبهشت)، حدود ۳۱.۳۷ میلیون دلار در معاملات خود در صرافی بیتفینکس ضرر کرده است.

توییت وو بلاکچین
منبع: توییتر

این شایعات پس از اینکه ژو نام تمامی رمزارزهایی که این شرکت در آنها سرمایه‌گذاری کرده است (ETH، AVAX، LUNA، SOL، NEAR، MINA و غیره) را از بیوگرافی توییتر خود حذف کرد و تنها بیت کوین را باقی گذاشت، قوت گرفت:

بیو سو ژو
تغییر بیو سو ژو به شایعات دامن زد؛ منبع: توییتر

همچنین ژو حساب اینستاگرام خود را حذف کرده است. علاوه بر این، کاربران خواستار دلیل سکوت سه روزه ژو و کایل دیویس (Kyle Davies)، دیگر بنیانگذار شرکت 3AC شده‌اند.

یکی دیگر از مشکلات مرتبط شرکت تری اروز کپیتال، سرمایه‌گذاری این شرکت در پروژه تراست. اکوسیستم ترا اواخر ماه مه (اردیبهشت)، سقوطی چند میلیارد دلاری را تجربه کرد. درست یک هفته قبل از این سقوط، شرکت 3AC حدود ۵۰۰ میلیون دلار بیت کوین را با بنیاد محافظ لونا در ازای توکن LUNA مبادله کرده بود.

دیگر چهره‌های برجسته حوزه رمزارز، مانند کریس برنیسک (Chris Burniske)، مدیرسابق بخش ارز دیجیتال شرکت آرک اینوست نیز به ورشکستگی احتمالی شرکت 3AC پس از سقوط پروژه ترا و بحران شرکت سلسیوس اشاره کرده‌اند. شرکت Alameda Research نیز با یک میم به این خبر واکنش نشان داده است.

توییت کریس برنیسک
منبع: توییتر

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا