اخبار بیت کوین

شرکت بیت وایز اصلاحیه‌ای برای درخواست ETF اسپات بیت کوین به کمیسیون بورس ارسال کرد

شرکت مدیریت دارایی بیت وایز (Bitwise) با ارسال اصلاحیه‌ای برای درخواست خود جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی‌ (ETF) بیت کوین به نگرانی‌های کمیسیون بورس (SEC) در مورد ETF اسپات بیت کوین پاسخ داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین گیپ و بر اساس توییت جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، بیت وایز در اصلاحیه اخیر خود به منظور برطرف کردن نگرانی‌های SEC در رابطه با ETF اسپات بیت کوین تغییراتی در درخواست خود ایجاد کرده است.

آخرین اصلاحیه درخواست راه‌اندازی ETF اسپات شرکت بیت وایز بر ۸ مورد اختلاف که کمیسیون بورس پس از رد درخواست‌های قبلی مطرح کرده بود متمرکز است.

توییت سیفرت
منبع: پلتفرم X

کمیسیون بورس پیش از این درباره استفاده از متریک‌های کشف قیمت کلاسیک مانند IS (اشتراک اطلاعات) و CS (اشتراک مشارکت‌کنندگان) انتقاد کرده بود و مدعی بود نگرانی‌هایی در مطالعات آکادمیک مربوط به این معیارها وجود دارد. با این حال، بیت وایز در اصلاحیه اخیر خود مدعی شده تحقیقات آکادمیک مختلفی در رابطه با این موضوع وجود دارد و نتیجه‌گیری آنها این استدلال را که بازار آتی بیت کوین CME منجر به کشف قیمت می‌شود تقویت می‌کند.

دومین نگرانی کمیسیون بورس، تعداد تحلیل شرکت بیت وایز از بازار است و معتقد است باید به جای تحلیل روزانه، تعداد دفعات بیشتری این کار انجام شود. اما شرکت بیت وایز انتخاب خود را با بیان اینکه متریک‌های کشف قیمت نیاز به تحلیل آماری در یک بازه زمانی معقول دارند توجیه می‌کند. بر اساس این اصلاحیه، تحلیل روزانه با مطالعات آکادمیک نیز همسو است و درک بهتری از تغییرات وابسته به زمان ارائه می‌دهد.

شایان ذکر است شرکت بیت وایز درخواست مجدد خود برای راه‌اندازی ETF بیت کوین را به دنبال درخواست شرکت بلک راک در ماه ژوئن ثبت کرد. با این حال، بیت وایز در تاریخ ۳ آگوست (۱۲ مرداد) درخواست خود برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی اتریوم و بیت کوین را پس گرفت.

این اتفاق با توجه به تلاش‌های مداوم بیت وایز برای راه‌اندازی ETF گمانه‌زنی‌های مختلفی را ایجاد کرد. با این حال، بعدا مشخص شد این اقدام برای رفع نگرانی‌های کمیسیون بورس و اصلاح درخواست راه‌اندازی ETF انجام شده است. در حقیقت، اصلاحیه اخیر نشان‌دهنده تعهد بیت وایز نسبت به راه‌اندازی ETF در بازار است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا