اخبار بیت کوین

آمار جالب انباشت بیت کوین در ETFها؛ تقاضای بلک راک و فیدلیتی ۱۰ برابر عرضه روزانه BTC است

سمسون مو (Samson Mow)، مدیرعامل شرکت JAN3 به تازگی در توییتی روند انباشت بیت کوین توسط ETFهای اسپات را بررسی کرده است. به گفته مو، با افزایش انباشت بیت کوین و هاوینگ آتی این ارز دیجیتال، تقاضا بیست برابر عرضه در دسترس آن خواهد شد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین گیپ، مو معتقد است اکثر مردم انباشت بیت کوین توسط ETFها را نادیده می‌گیرند. با این حال، بررسی میزان خرید بیت کوین توسط این صندوق‌ها نشان می‌دهد روزانه بخش زیادی از عرضه این رمزارز توسط این شرکت‌ها خریداری می‌شود.

بر اساس این داده‌ها، صندوق IBIT شرکت بلک راک روزانه ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین معادل ۴٬۷۰۰ واحد خریداری می‌کند. صندوق FBTC شرکت فیدلیتی نیز روزانه ۱۷۵ میلیون دلار (حدود ۴٬۲۰۰ واحد) بیت کوین به دارایی‌های خود اضافه می‌کند.

برای درک حجم انباشت، شرکت مایکرواستراتژی در دو خرید اخیر خود به ترتیب ۱۴٬۶۰۰ و ۱۶٬۱۰۰ واحد بیت کوین خریداری کرده است. علاوه بر این، آمار فوق (خرید روزانه جمعا ۹٬۰۰۰ واحد بیت کوین)  تنها مربوط به دو صندوق ETF است و رقم واقعی مجموع تمام ETFها قطعا فراتر از این است.

نکته مهم‌تر این است که روزانه تنها ۹۰۰ واحد از طریق استخراج تامین می‌شود؛ در حالی که بلک راک و فیدلیتی روی هم رفته هر روز ۹٬۰۰۰ بیت کوین خریداری می‌کنند. این یعنی تقاضای بلک راک و فیدلیتی به تنهایی ده برابر عرضه فعلی است. به گفته سمسون مو، این تقاضا تا سه ماه آینده که هاوینگ انجام می‌شود و عرضه بیت کوین نصف خواهد شد، حدودا ۲۰ برابر می‌شود.

توییت سمسون مو
منبع: X

مو خاطرنشان کرده است این حجم از تقاضا تنها مربوط به ۲ مورد از ETFهای تایید شده توسط کمیسیون بورس آمریکاست. علاوه بر این، در حال حاضر شرکت‌های مختلفی از جمله مایکرواستراتژی و تتر نیز در حال خرید و انباشت بیت کوین هستند.

فارغ از این آمار از زمان راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله بیت کوین در بورس، اتفاقات زیادی رخ داده است. اگرچه خروجی از صندوق ETF شرکت گری اسکیل همچنان ادامه دارد و به ۲.۲ میلیارد دلار رسیده است، اما روند آن رو به کاهش است.

علاوه بر این، پس از تایید ETFهای بیت کوین در آمریکا حالا هنگ کنگ نیز به دنبال راه‌اندازی ETFهای اسپات است تا بتواند توجه سرمایه‌گذاران جهانی را به خود جلب کند. شرکت هاروست هنگ کنگ (Harvest Hong Kong)، یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری چینی به تازگی تقاضای خود را برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین به کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) هنگ کنگ ارسال کرده است. در صورت تصویب این ETFها حجم تقاضا برای بیت کوین بیش از این افزایش خواهد یافت. در نتیجه، کاهش شدید عرضه به همراه افزایش تقاضا می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

مدیر عامل شرکت JAN3 به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند بر اساس روند انباشت کنونی برای خرید و سرمایه‌گذاری در بیت کوین برنامه‌ریزی کنند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا