اخبار بیت کوین

در جلسه بلک راک با کمیسیون بورس (SEC) چه گذشت؟

بر اساس گزارش‌ها، شرکت بلک راک (Blackrock)، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان، در جلسه اخیر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر استفاده از روش غیر نقدی (In Kind Creation) برای مدیریت ETF اسپات بیت کوین پافشاری کرده است. این در حالی است که نظر SEC استفاده از مدل نقدی (Cash Creation) در این صندوق‌هاست.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از نیوز بیت کوین، گزارش‌های موجود نشان می‌دهد شرکت بلک راک و سایر متقاضیان ETF اسپات بیت‌ کوین اخیرا برای بررسی پرونده‌های خود با SEC ملاقات کرده‌اند. به گفته جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، ظاهرا SEC و بلک راک برای بحث در مورد درخواست این شرکت برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین در جلسه‌ای به تبادل نظر پرداخته‌اند.

این تحلیلگر به جلسه شرکت گری‌اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) نیز با SEC اشاره کرده است. او ادامه داد:

به نظر می‌رسد بلک راک هم با SEC ملاقات کرده است! بلک راک در راه‌اندازی ETF اسپات بیت‌ کوین خود ترجیح می‌دهد از روش غیر نقدی استفاده کند؛ منطقی هم هست چون ساختار ساده‌تری برای آن‌ها و سرمایه‌گذاران نهاییشان به وجود می‌آورد.

به طور کلی صندوق‌های ETF را می‌توان به صورت نقدی (In Cash) یا غیر نقدی (In-Kind) راه‌اندازی کرد. در روش نقدی، سرمایه‌گذاران در ازای دریافت واحدهای ETF، به شرکت صادرکننده پول نقد ارائه می‌کنند، اما در روش‌ غیر نقدی این کار با بیت کوین‌های واقعی انجام می‌شود.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ هم اظهار داشت بلک راک و آرک اینوست بر روش غیر نقدی پافشاری کرده‌اند. وی توضیح داد که حتی اگر SEC بر روش نقدی (برای جلوگیری از استفاده از بروکرهای ثبت نشده) در تایید ETFهای اسپات بیت کوین تاکید کند، باز هم روش غیر نقدی از نظر اسپرد و مالیات برای سرمایه‌گذاران بهتر است.

هفته گذشته، بالکوناس در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اشاره که طبق شنیده‌های او بخش تجارت و بازارها (Division of Trading and Markets) در SEC با صرافی‌ها صحبت کرده و به آن‌ها توصیه کرده است از روش نقدی برای ETF اسپات بیت‌ کوین استفاده کنند. به نظر می‌رسد این آژانس از آن‌ها خواسته است تا پرونده‌های ETF بیت‌ کوین خود را در چند هفته آینده اصلاح کنند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا