اخبار کوتاه

شرکت Block جک دورسی ماینر بیت کوین می‌سازد

آگهی شغلی اخیر شرکت Block متعلق به جک دورسی، دورنمای او برای آینده بیت کوین را آشکار کرده است. شرکت بلاک قرار است در سال ۲۰۲۲ یک سیستم استخراج بیت کوین منبع‌باز و کیف پول سخت افزاری بیت کوین را توسعه دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، دو آگهی شغلی اخیر شرکت Block (اسکوئر سابق) در لینکدین، برنامه‌های این گروه برای توسعه «نسل جدید استخراج با ASIC» و «ساخت کیف پول سخت افزاری برای میلیون‌ها کاربر بیت کوین در آینده» را فاش کرد.

در سمت «سرپرست طراحی مدار دیجیتال»، فرد انتخاب شده به «اعتبار سنجی سیلیکونی ASIC و نمونه اولیه آن» کمک خواهد کرد. اسیک یک مدار خاص است که برای استخراج بیت کوین طراحی شده است. این آگهی شغلی نشان می‌دهد که شرکت Block قصد دارد برای استخراج بیت کوین، ASICهای خاص خود را تولید کند.

آگهی شغلی دوم برای «ارائه جهانی و رهبری لجستیک کیف پول سخت افزاری» است. شرکت Block به دنبال توزیع کیف پول‌های سخت افزاری خود در بیش از ۱۰۰ کشور است.

این خبر با اعلامیه‌های دورسی در سال ۲۰۲۱ مطابقت دارد. در آن زمان که شرکت ‌Block با نام قبلی خود یعنی Square فعالیت داشت، دورسی در توییتی نوشت:

Square در حال بررسی ساخت یک سیستم استخراج بیت کوین منبع باز (open source) برای افراد و مشاغل در سراسر جهان است.

همچنین در ماه جولای (خرداد)، Square ادعا کرد که در حال ساخت یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین است. به نظر می‌رسد که اکنون این برنامه‌ها در حال پیاده شدن هستند.

Block نام هولدینگی متشکل از اسکوئر، کش‌اپ، اسپیرال و تایدال است که جدای از سرویس پخش موسیقی تایدال، همه آن‌ها روی گسترش نفود بیت کوین و توانمندسازی اقتصادی آن کار می‌کنند. جک دورسی پس از کناره‌گیری از سمت مدیر عاملی توییتر، در حمایت از بیت کوین نقش فعال‌تری ایفا کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا