اخبار بلاکچیناخبار عمومی

تبلیغات بلاک چینی هیوندای در جام جهانی ۲۰۱۸!

جام جهانی روزهای پایانی خود را می‌گذراند و هیجان برای معلوم شدن قهرمان این جام روز به روز بیشتر می‌شود. در این میان تبلیغات بلاک‌ چین در جام جهانی ۲۰۱۸ مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. شرکت هیوندای، در بین دو نیمه بازی انگلستان و سوئد مزایای تکنولوژی بلاک‌چین را برای ۳۰ میلیون تماشاگر به معرض نمایش قرار داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تبلیغات بلاک چین توسط شرکت زیرمجموعه خودروسازی هیوندای با نام (HDAC) ارائه شد که در حوزه تکنولوژی اینترنت اشیا (IoT) فعالیت می‌کند. این تبلیغ در ۷ ماه جولای بین دو نیمه بازی انگلستان و‌ سوئد به نمایش گذاشته شد که بر اساس آمارها حدود ۳۰ میلیون تماشاگر داشت.

تبلیغ که توسط HDAC تهیه شده بود در شبکه های BBC و ITV News پخش شد. مجموعه HDAC توسط چانگ دائه سان در سال ۲۰۱۷ با هدف ارائه اینترنت اشیا امن با استفاده از بلاک چین های خصوصی و عمومی تاسیس شده است.

 در این تبلیغ ۳ بار در تصویر و یکبار در صحبت داخل تبلیغ به تکنولوژی بلاک چین اشاره شد. این تبلیغ خانواده ای را نشان می‌داد که با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، پرداخت آنی انجام می‌دهد و بلاک چین از خانه آنها محافظت می‌کند. دستگاه های هوشمند در این تبلیغ میزان هزینه را به طور خودکار محاسبه و پرداخت می‌کردند. در راستای همین تیزر تبلیغاتی، شرکت HDAC در وبسایت خود اعلام کرد:

از تکنولوژی بلاک چین می‌توان در کارخانه، خانه و ساختمان های هوشمند و همچنین در صنایع مختلف استفاده کرد. امروزه قراردادهای دوطرفه هوشمند و دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا ایجاد شده است تا مصرف انرژی و زمان هدر رفته در زندگی همه به کمترین مقدار خود برسد.

این تبلیغ قابل اعتماد بودن بلاک چین را نشان داد و با به نمایش گذاشتن آن در بین همه مردم جامعه در یک تبلیغ تلویزیونی، ثابت کرد این فناوری می‌تواند نقش اساسی در زندگی روزانه همه جامعه داشته باشد. نمونه های این کاربرد، پروژه هایی نظیر OnePay FX برای ارائه خدمات پرداخت بین المللی سریعتر و پروژه KodakOne برای محافظت از حق تالیف عکاسان است.

تغییر چهره بیت کوین

بیت کوین به عنوان ابزار پرداختی برای خرید موارد غیرقانونی در دارک نت معروف و شناخته شده می‌باشد که با گذر زمان نشان داد که تکنولوژی فراتر از این موضوع است و حالا قصد دارد تا این دید را در بین عموم مردم هم تغییر دهد. بعضا انتقادهایی وجود دارد که ویژگی ناشناس بودن بیت کوین می‌تواند آن را تبدیل به ابزاری بالقوه برای پولشویی و تراکنش های غیرقانونی خطرناک کند. این تکنولوژی برای شناخت و پذیرش بیشتر در میان عموم مردم نیاز دارد تا دید افراد و‌ حتی دولت ها را نسبت به خود عوض کند.

این تبلیغ، بلاک چین را به طور واضح معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که این تکنولوژی ایمن است و به شیوه های متفاوت و نوآورانه ای می‌توان از آن استفاده کرد. تعجبی ندارد که شرکت هایی نظیر IBM، سانتاندر و بانک آمریکا با استفاده از بلاک چین سعی در ارائه خدمات بهتر برای کسب و ‌کارها و عموم افراد دارند. با توجه به اینکه حداقل ۵۰ کسب و‌ کار شناخته شده از این تکنولوژی حمایت کرده اند، شهرت بیت کوین به مرور تغییر خواهد کرد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا