اخبار خارجی

گراف (Graph) شبکه اصلی خود را عرضه کرد؛ افزایش ۳۵۰ درصدی توکن گراف در ۳ روز!

تیم استارت‌آپ ارز دیجیتال گراف (Graph) روز پنج‌شنبه اعلام کرد که شبکه اصلی خود را عرضه کرده است.

پروتکل فهرست‌بندی گراف، تمام اطلاعات مربوط به بلاک چین که به توسعه‌دهندگان برنامه‌های مبتنی بر اتریوم امکان می‌دهد تا اقدامات خود را کارآمدتر کنند، سازماندهی می‌کند. این پروتکل هم‌چنین از طریق API های عمومی و آزاد به اسم گراف‌های جانبی، دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز را افزایش می‌دهد.

از ابراز فهرست‌بندی گراف می‌توان برای یافتن و دستیابی به اطلاعات موجود اتریوم استفاده کرد. این موضوع همانند همان ابزارهای فهرست‌بندی و سازماندهی است که برای دیتابیس‌های سنتی و متمرکز استفاده می‌شود.

گراف

یانیف تال (Yaniv Tal) سرپرست پروژه و موسس گراف در این خصوص گفته است:

باورنکردنی است که پس از سال‌ها سختکوشی، چشم‌انداز ما برای دستیابی به پروتکل فهرست‌بندی و سازماندهی غیرمتمرکز جهانی و لایه API برای وب۳ محقق شده است. ما واقعا به غیرمتمرکزسازی باور داریم و عرضه شبکه گراف، نقطه عطف مهمی برای امکان‌پذیر ساختن همکاری انسان‌ها و سازماندهی آنها به روش غیرمتمرکز است.

هیدن آدامز موسس یونی‌سواپ گفته است گراف برای سهولت در استفاده و نظارت اطلاعات قراردادهای هوشمند بسیار کاربردی است.

وی گفت:

گراف‌های جانبی، پر استفاده‌ترین ابزارهای تحلیلی در این عرصه را ارائه می‌دهند. طراحی این سیستم جدید، توسعه‌دهندگان بیشتری را جذب خواهد کرد تا گراف‌های جانبی خود را ایجاد کنند. این موضوع منجر به دسترسی بهتر به اطلاعات می‌شود.

صرافی کوین‌بیس نیز از گراف پشتیبانی خواهد کرد.

گراف که به گوگل وب۳ معروف است متکی به شبکه‌‌ای از افراد است تا به کاربران نهایی امکان دهد به طور کارآمدی به اطلاعات بلاک چین دسترسی داشته باشند. فهرست‌کنندگان (Indexers) اپراتور نودهایی هستند که به استیکینگ توکن GRT می‌پردازند تا خدماتی نظیر فهرست‌بندی و پردازش درخواست‌ها را ارائه دهند و از طریق کارمزد به صورت توکن GRT، درآمد کسب می‌کنند.

وکالت‌دهندگان (Delegators) افرادی هستند که تمایلی به اجرای نود ندارند، اما هم‌چنان می‌توانند با استیکینگ GRT از جانب فهرست‌کنندگان در حفظ امنیت شبکه شرکت کنند. این افراد به ازای ارائه خدمات، مقداری از کارمزد فهرست‌کنندگان را دریافت می‌کنند.

نگهدارندگان (Curators) معمولا توسعه‌دهندگانی هستند که به فهرست‌کنندگان اعلام می‌کنند کدام API ها یا گراف‌های جانبی باید توسط این پروتکل سازماندهی شوند.

چند ساعت پس از عرضه شبکه اصلی گراف، ارزش بازار توکن آن یعنی GRT از ۱۶۵ به ۵۲۱ میلیون دلار رسید. قیمت این توکن نیز از ۰.۱۳۵ دلار در روز عرصه به ۰.۵۶۹ دلار در ۱۹ دسامبر افزایش یافت که رشد بیش از ۳۲۱ درصدی طی ۴۸ ساعت را نشان می‌دهد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا