مبتدی مقالات

افزایش ۲۶ درصدی مشاغل کریپتو و بلاک چین از سال ۲۰۱۸ تاکنون

شرکت جستجوی مشاغل Indeed می گوید افرادی که به دنبال مشاغل صنعت بلاک چین و ارز دیجیتال هستند مثبت اندیش باشند. یک روند چهار ساله از رشد ۱۴۵۷ درصدی در این بخش که بر اساس یک مطالعه ” Seen by Indeed ” در روز پنجشنبه منتشر شده است تعداد آگهی های مشاغل مربوط به بیت کوین، بلاک چین و به طور کلی مشاغل کریپتو به ازای هر یک میلیون در سایت فهرست مشاغل رایج از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ حدود ۲۶ درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر  جستجوی مشاغل خاص در این بخش ۵۳ درصد نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است. اشتیاق در میان جستجوگران شغلی در اوج بازار گاوی کریپتو در اواخر سال ۲۰۱۷ و در سالی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در حدود ۲۰ هزار دلار رسید به اوج خود رسید اما از آن زمان به تدریج کم تر شده است.

مشاغل

با تمرکز بر روی جزئیات، مشخص می‌شود که تمام پنج شغل برتر این بخش در سال جاری که کارفرمایان ارائه می دهند کارهای رایانه ای هستند و در این میان مهندسی نرم افزار، معماری نرم افزار، توسعه دهنده وب و توسعه دهنده نرم افزار رایج ترین شغل ها هستند.

۵ کارفرمای برتر لیست مشاغل Deloitte ،IBM  ccenture ،Cisco و Collins Aerospace هستند که به ترتیب اول تا پنجم قرار دارند. شرکت “چهار بزرگ” Ernst & Young به جمع ۱۰ شرکت برتر Deloitte پیوسته است.

شرکت های صنعت ارز دیجیتال و بلاک چین کوین بیس (جایگاه هفتم)، Overstock.com که از شرکت های تابع شتاب دهنده بلاک چین  Medici Ventures و پلتفرم امنیتی توکن Tzeroاست(هشتم)، ریپل (نهم)، Circle(یازدهم)، کراکن(دوازدهم) و ConsenSys(سیزدهم) ادامه لیست را تشکیل می دهند.

بانکهای JPMorgan Chase که در حال توسعه استیبل کوین خاص خود است و Signature Bank در رتبه های ۱۴ و ۱۵ قرار دارند. جالب توجه اینکه طبق گزارش Indeed غول ارتباطات Verizon (تنها شرکت موبایل در این رتبه بندی)، در جایگاه دهم قرار دارد. در حالی که این شرکت سرمایه گذاری در بلاک چین انجام داده و درخواست ثبت اختراع مربوط به فناوری را ارائه داده است و تا کنون هیچ اطلاعیه بزرگی در فضای کریپتو منتشر نکرده است.

Indeed می گوید: “حتی با وجود نوسانات شدید قیمت و عدم اطمینان در قانونگذاری ارز دیجیتال” انتظار می رود که روند مشاغل پیشنهادی تا سال ۲۰۲۰ افزایش یابد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا