اخبار خارجی

گزارش شورای استخراج بیت کوین در مورد مصرف برق این شبکه منتشر شد

شورای استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining Council) گزارش خود از وضعیت صنعت استخراج در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ را متشر کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com، بر اساس آخرین گزارش شورای استخراج بیت کوین، استفاده از انرژی‌های پاک و بهره‌وری در صنعت استخراج در فصل اول سال ۲۰۲۲ (زمستان ۱۴۰۰) نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهبود چشم‌گیری یافته است.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین در اویل خرداد ۱۴۰۰ بود که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، رهبران صنعت بیت کوین از جمله مایکل سیلور را متقاعد کرد که شورای استخراج بیت کوین را پایه‌گذاری کنند. این شورا در اواسط جولای ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) راه‌اندازی شد و حالا پس از گذشت تقریبا یک سال، گزارش داده است که مصرف برق بیت کوین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۲۵٪ کاهش یافته است.

شورای استخراج در بررسی اخیر خود در مورد سه معیار «مصرف برق»، «بهره‌وری فناوری» و «ترکیب انرژی پایدار» تحقیق کرده است و گزارش خود را با بررسی حدود ۵۰٪ از هش ریت شبکه (معادل با ۱۰۰.۹ اگزاهش در ثانیه تا ۳۱ مارس) منتشر کرده است.

مطابق بررسی‌های این شورا از کل ماینرهایی که عملیات استخراج آن‌ها مورد مطالعه قرار گرفت، ۶۴.۴٪ آن‌ها از انرژی برق با ترکیب انرژی پایدار استفاده می‌کنند. بر اساس این داده‌ها تخمین زده می‌شود که در حال حاضر، میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین ۵۶.۵٪ است که این رقم نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، تقریبا ۵۹٪ افزایش یافته است. به این ترتیب می‌توان صنعت استخراج بیت کوین را یکی از پایدارترین صنایع در جهان و دوستدار محیط زیست دانست.

مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی و عضو شورای استخراج بیت کوین نیز مطالبی را در چهارمین گزارش فصلی این شورا منتشر کرد. سیلور در رابطه با روند مصرف انرژی بیت کوین گفت:

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ هش ریت و امنیت شبکه بیت کوین ۲۳٪ نسبت به سال گذشته بهبود یافت در حالی که مصرف انرژی ۲۵٪ کم شد. ما شاهد ۶۳٪ افزایش بهره‌وری در مقایسه با سال گذشته هستیم که با پیشرفت در فناوری نیمه‌رساناها، گسترش سریع استخراج در آمریکای شمالی، خروج چین از عرصه استخراج، پذیرش انرژی‌های تجدیدپذیر و تکنیک‌های مدرن استخراج در سراسر جهان ممکن شده است.

علاوه بر اظهارات سیلور، در این گزارش به صحبت‌های دارین فاینشتاین (Darin Feinstein)، یکی از بنیانگذاران شرکت کور ساینتیفیک (Core Scientific) نیز اشاره شده است. فاینشتاین در این سخنان به رشد اعضای شورای استخراج بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته اشاره کرد و گفت:

هش ریت مربوط به ماینرهایی که به عضویت شورای استخراج بیت کوین درآمدند از ۲۹ اگزاهش به ۱۰۱ اگزاهش در سه ماهه اول ۲۰۲۲ افزایش یافته است. این شورا تنها در عرض یک سال اکنون ۵۰٪ از شبکه جهانی استخراج بیت کوین را با اعضایی از هر ۵ قاره جهان شامل می‌شود.

وی افزود:

از آنجا که خورشید بهترین ضدعفونی کننده است، روشن شدن حقایق در مورد میزان انرژی مصرف شده و کربن منتشرشده توسط شبکه بیت کوین برای جهان اهمیت دارد. ما امیدواریم ژورنالیست‌ها به تعهد خود عمل کنند و اخبار واقعی را با استفاده از این داده‌های پیشگامانه منتشر کنند.

شورای استخراج بیت کوین همچنین یک ویدیو از آخرین گزارش خود به اشتراک گذاشته است. در این ویدیو دارین فاینشتاین، تاراس کولیک (Taras Kuly)، نیک کارتر (Nic Carter) و مایکل سیلور آخرین وضعیت صنعت استخراج بیت کوین را تشریح می‌کنند.

  • مصرف برق شبکه بیت کوین چقدر است؟

مصرف برق شبکه بیت کوین به صورت سالانه برابر با ۹۱ تراوات-ساعت است که حدودا معادل مصرف برق کشور فندلاند با ۵.۵ میلیون جمعیت است. مصرف برق شبکه بیت کوین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۵٪ کاهش داشته است.

  • انرژی‌های تجدیدپذیر چه مقدار از برق مصرفی شبکه بیت کوین را تشکیل می‌دهد؟

مطابق گزارش شورای استخراج بیت کوین در حال حاضر ۵۶.۵٪ از برق مصرفی شبکه بیت کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌شود.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا