اخبار بلاکچیناخبار خارجیاخبار عمومی

BMW با استفاده از بلاکچین مشکل دستکاری کیلومتر خودروهایش را حل خواهد کرد!

Cihan Albay لیدر بخش IT کمپانی BMW در همایش سالانه وی چین (VeChain)، که در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد، از اپلیکیشن VerifyCar که یک شناسنامه دیجیتال خودرو بر روی بلاکچین است رو نمایی کرد. این اپلیکیشن محصول مشترک غول خودرو سازی آلمانی BMW و VeChain که یک استارتاپ بلاکچینی متمرکز بر مدیریت زنجیره تامین است، می‌باشد.

اپلیکیشن VerifyCar قصد دارد مشکل دستکاری کیلومترشمار خودرو‌ها را یک بار برای همیشه حل کند. در آلمان کیلومترشمار ۳۳ درصد از خودروهای کارکرده دستکاری می شوند. تخمین زده می‌شود این کار قیمت هر خودرو را به صورت میانگین ۳۰۰۰ یورو افزایش کاذب می دهد و این امر سالانه حدود ۶ میلیارد دلار به اقتصاد آلمان ضربه می‌زند.

Albay به حضار گفت:

کاری که ما سعی در انجام آن داریم ساخت یک شناسنامه دیجیتال است که اطلاعات خودرو را تایید می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد متوجه شوند که آیا صحبت های فروشنده خودرو واقعا صحت دارند یا خیر

در ادامه او گفت این اپلیکیشن در حال حاضر بر روی خودروهای داخلی تست شده‌اند و کمپانی BMW در حال تعیین نحوه عرضه عمومی این محصول است.

بلاکچین کماکان یک موضوع حساس است. مردم در آلمان وقتی می‌شنوند که اطلاعات ذخیره شده بر روی بلاکچین هرگز نمی‌توانند پاک شوند، نمی‌دانند نسبت به آن چه واکنشی باید داشته باشند. ما واقعا نیاز داریم به استراتژی‌های تجاری خود و نحوه معرفی این محصول به بازار نگاهی بیندازیم، ولی ما ثابت کرده‌ایم که این محصول واقعا کار می‌کند و مشتاق به بیشتر ادامه دادن آن هستیم. 

VeChain هم قسمت دیگری از این پروژه همکاری ۴ ماهه متمرکز بر توسعه یک راه حل بلاکچینی برای این خودرو ساز آلمانی بود. Albay گفت اکنون در کل یک سال از همکاری این دو شرکت می‌گذرد.

اپلیکیشن VerifyCar یکی از چندین ابتکار بلاکچینی است که BMW مشغول توسعه آن است. این کمپانی در سال گذشته یک کنسرسیوم حمل ونقل مبتنی بر بلاکچین ملقب به (MOBI (Mobility Open blockchain Initiative را با همکاری ۳۰ تولید کننده خودرو، استارتاپ و شرکت‌های فناوری لانچ کرد. امروزه بیش از ۱۰۰ کمپانی و سازمان به صورت فعالانه مشغول ایجاد کارگروه‌ها، رویدادها و همایش‌ها در این زمینه هستند.

منبع
coinjournal

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا