اخبار بلاکچین

به‌روزرسانی لوبان در تاریخ ۲۱ خرداد در زنجیره BNB اجرا می‌شود

تیم توسعه بلاکچین بی‌ان‌بی چین تاریخ احتمالی به‌روزرسانی لوبان (Luban) را مشخص کرد. بر اساس داده‌های منتشر شده در گیت هاب پروژه، انتظار می‌رود این به‌روزرسانی در ارتفاع بلاک ۲۹،۰۲۰،۰۵۰ در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) ساعت ۲۱:۳۰ به وقت UTC انجام شود.

به گزارش کوین دسک، توسعه و ارتقای شبکه‌های بلاکچینی امکان ارائه خدمات و ویژگی‌های بهتر توسط توسعه‌دهندگان را فراهم می‌کند و این باعث جذب سرمایه‌گذاران و کاربران بیشتر می‌شود. BNB چین از بایننس کوین برای پرداخت کارمزدها و رای‌گیری‌های حاکمیتی استفاده می‌کند؛ این یعنی به‌روزرسانی شبکه می‌تواند بر بهای بایننس کوین تاثیر داشته باشد.

هارد فورک Luban شامل سه پروپوزال BEP-126، BEP-174 و BEP-221 است و در مجموع با هدف بهبود سرعت و امنیت شبکه برای کاربران انجام خواهد شد.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

پروپوزال BEP-126، مکانیسم «نهایی‌سازی سریع» یا Fast Finality را معرفی می‌کند و باعث می‌شود یک بلاک پس از نهایی شدن در شبکه معکوس نشود. این مکانیسم احتمال حملات سازماندهی مجدد (Reorg) را کاهش می‌دهد. بلاک‌ها توسط ولیدیتورها در شبکه نهایی می‌شوند. با این حال، از نظر تئوری در صورتی که اکثر ولیدیتورها تصمیم به معکوس کردن شبکه و از سر گرفتن از یک نقطه خاص در گذشته بگیرند می‌توانند این کار را انجام دهند.

پروپوزال BEP-174 یک مکانیسم «مدیریت رله بین زنجیره‌ای» یا Cross Chain Relayer Management را با هدف کاهش خطرات امنیتی مرتبط با بریج بایننس معرفی می‌کند. حملات به بریج‌ها یا پل‌های بلاکچینی در سال ۲۰۲۲ کاربران زیادی را متضرر کرد و همین باعث شد تا تیم‌های توسعه مختلف راه‌حل‌های امنیتی مختلفی را امتحان کنند.

رله‌ها پیام‌رسان‌های آنچین هستند و به انتقال توکن‌ها بین بلاکچین‌های مختلف از طریق بریج‌ها کمک می‌کنند و نقش مهمی در اطمینان از نهایی شدن تراکنش‌ها دارند. در حال حاضر رله‌ها یک سری از گروه‌های قابل اعتمادند که باید با استفاده از فرآیندی پیچیده و به صورت دستی اضافه شوند.

با اجرا شدن پروپوزال BEP-174 در شبکه بی‌ان‌بی چین، مدیرانی برای رله‌ها از طریق حاکمیت آنچین معرفی خواهد شد. این مدیران مسئول ثبت رله‌های فردی هستند به طوریکه می‌توان در زمان بحران به سادگی رله‌های جداگانه را اضافه و یا حذف کرد.

پروپوزال BEP-221 نیز «اعتبارسنجی بلاک‌ها با استفاده از CometBFT» را به شبکه اضافه می‌کند. بدین ترتیب، قراردادهای جدید با استفاده از فناوری CometBFT به شبکه اضافه می‌شوند.

این قرارداد به تایید بلاک‌های خاص از سایر بلاکچین‌های سازگار با فناوری CometBFT کمک می‌کند و انتقال داده‌ها را بین آن بلاکچین‌ها، مثل شبکه BNB Greenfield و BNB چین را امکان‌پذیر می‌کند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا