اخبار خارجی

خالق مجموعه میمون‌های کسل، ۵ توکن NFT جدید منتشر می‌کند

هنرمندی که مجموعه توکن‌های NFT میمون‌های کسل را بنا نهاده بود و با اسم All Seeing Seneca شناخته می‌شود، مجموعه توکن‌های NFT جدیدی در رویداد نمایشگاهی دفینیتی در همایش هنری Art Basel Miami عرضه کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دی‌کریپت، با توجه به موفقیت عظیم مجموعه توکن‌های BAYC، انتظار بسیار زیادی برای عرضه توکن‌های جدید وجود داشت. مجموعه توکن‌های BAYC در مجموع بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته‌اند. در ماه‌های اخیر، مجموعه Yuga Labs به پدیده فرهنگ عامیانه (pop culture) تبدیل شده است، به طوری که سلبریتی‌هایی نظیر جیمی فالون و پُست مالون به خریداری این میمون‌ها بر بستر بلاکچین اتریوم پرداخته و آنها را به عنوان تصویر پروفایل توییتر خود قرار داده‌اند.

اگرچه بسیاری از افراد در پروژه BAYC حضور داشتند، اما سه‌نه‌کا (Seneca) طرح‌های اولیه مفهومی میمون‌ها را کشیده و اثر هنری نهایی را برای این مجموعه توسعه داده بود و شرکت Southby’s وی را به عنوان هنرمند اصلی و رسمی BAYC شناخته است.

هنرمند اصلی که میمون‌های کسل را آفرید

توکن‌های NFT، توکن‌هایی بر بستر بلاکچین هستند که مالکیت دارایی‌های دیجیتال یا فیزیکی را اثبات می‌کنند و می‌توان گفت که مهم‌ترین موضوع در عرصه کریپتو در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند.

سبک کاری سه‌نه‌کا به عنوان یک هنرمند بصری، اغلب ترکیبی از طراحی‌های کارتونی و روشن با المان‌های سورئالیستی است. اما مجموعه جدید او نسبت به تصاویر معروف BAYC، آرام‌تر و معنوی‌تر است. این مجموعه از ۵ توکن NFT با المان‌هایی روانی عرضه شده است. ۴ توکن از این مجموعه امروز به طور عمومی در صفحه اپن‌سی (OpenSea) سه‌نه‌کا قرار داده شده است و یک توکن دیگر در سال ۲۰۲۲ به مزایده گذاشته خواهد شد. از بین این ۵ اثر هنری، دو مورد متحرک بوده و سه مورد دیگر فقط تصاویر ثابت هستند.

توکن‌های NFT جدید سه‌نه‌کا بر بستر اتریوم ایجاد شده است اما بر روی اینترنت کامپیوتر، بلاکچین دفینیتی برای قراردادهای هوشمند قرار دارد. الیزابت یانگ (Elizabeth Yang) مدیر عملیاتی دفینیتی در توییتر نوشته است که فناوری Internet Computer بستری برای فایل‌هایی با حجم زیادتر را امکان‌پذیر فراهم می‌آورد و در عین حال، امکان خرید و فروش توکن‌های NFT با اتریوم در پلتفرم‌های معاملاتی نظیر اپن‌سی را فراهم می‌سازد.

دو مورد از توکن‌های NFT جدید سه‌نه‌کا که تصاویر ثابتی دارند به مجموعه BAYC اشاره می‌کند. توکن اول که عنوان آن هنوز مشخص نیست و در سال آینده به مزایده گذاشته خواهد شد، جنین میمون متصل به یک دختر را نشان می‌دهد. توکن دوم با عنوان آیا می‌توانم مادر باشم؟ (?Can I be M0ther) امروز به مزایده گذاشته می‌شود و دختر گریانی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد میمون تازه به دنیا آمده و مرده‌ای را در آغوش گرفته است. در حال حاضر بالاترین پیشنهاد برای خرید این توکن ۳.۱ اتر است و تا پایان مهلت مزایده در تاریخ ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) پیشنهادهای بیشتری برای آن از راه خواهد رسید.

توکن‌های NFT جدید seneca
توکن‌های NFT جدید Seneca

این رابطه مادری که در ۲ توکن سنکا نشان داده شده است به ارتباط متناقض هنرمند و نقاشی‌های میمون معروف وی اشاره دارد. هر دو اثر هنری، دختری را نشان می‌دهد که به میمون‌های نوزاد خیره شده‌اند و نقطه اصلی دید این دخترها، میمون‌ها هستند. اما در هر دو اثر هنری، میمون‌ها کوچک، ناتوان و آسیب‌پذیر هستند.

به هر ترتیب، شاید در این دو اثر هنری، میمون‌ها توجه ما را جلب می‌کنند در حالی که شاید بهتر است پیچیدگی دختر مورد تحسین واقع شود.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا