اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

استفاده از اطلاعات افراد معروف برای کسب درآمد درمرورگر بریو (Brave)!

مرورگر بریو (Brave) با ویژگی جایزه دهی به کاربران با توکن بت (BAT) در اینترنت سر و صدای زیادی کرده بود اما در حال حاضر مشخص شده است که تخلفاتی در حال رخ دادن است و عده ای با جا زدن خود به عنوان تولیدکنندگان محتوا و البته بدون اجازه آن ها درخواست انعام و جایزه به صورت توکن بت (BAT) می کنند.

تام اسکات یکی از کاربران بریتانیایی معروف یوتیوب در توییتر نظر خود را درباره این موضوع بیان کرد که از چهره و اسم او برای جمع آوری انعام و کمک مالی بدون اجازه خودش استفاده شده بود.

اسکات در حساب کاربری خود در توییتر بیان کرد وی هرگز در هیچ پلتفرمی درخواست جذب سرمایه نکرده است و در صورتی که نظرش در این خصوص عوض شود، آن را صراحتا اعلام می‌کند. اسکات افزود:

این موضوع توسط شرکت بریو (Brave) تایید شده است و بیان کرده کمک های مالی ارز دیجیتال برای من است. اما اینطور نیست و بدون اجازه از اسم و عکس من استفاده شده است. از بریو (Brave) درخواست کردم که این کار را نکنند و کمک های مالی مردم را برگردانند، اما آن ها در پاسخ گفتند باید ببینیم چکار می شود کرد و بازگرداندن کمک ها غیرممکن است.

علاوه بر این، اسکات بیان کرد که این کمک های مالی به دست تولیدکنندگان محتوا نمی‌رسد و تیم بریو (Brave) تصمیم گرفته است که این کمک ها را نزد خود نگه دارد. او‌ در توییتر نوشت:

از آن ها پرسیدم که حفظ تعداد نامشخصی از پروفایل های کاربران و درخواست کمک مالی از آن ها چه مطابقتی با قوانین GDPR (مقررات محافظت از داده‌های عمومی) دارد، اما کسی که با من صحبت می‌کرد دیگر جواب ایمیل هایم را نداد.

مجموعه توییت های تام اسکات نظر ریکاردو اسپانی ملقب به fluffypony را به خود جلب کرد. او موسس کوین شخصی مونرو (XMR) می‌باشد.

اسپانی با اسکات موافق بود و در توییتر بیان کرد که این موضوع یک رفتار کلاهبردارانه است. اسپانی افزود:

این طرح با هدف فریب دادن کاربران طراحی شده است تا فکر کنند به افراد مختلف کمک می‌کنند نه خود شرکت. والسلام.

هنگامی که از اسپانی پرسیده شد، بریو تا حدودی مشابه ربات کمک مالی و انعام دهی XRP می‌باشد، وی گفت:

بریو طوری رفتار کرده است که به نظر می‌رسد برای تولیدکنندگان محتوا درخواست کمک مالی می‌کند. حتی برای انجام این کار از متادیتا یا فراداده سایت تولیدکنندگان محتوا استفاده می‌کند. ربات کمک مالی توییتر این کار را نمی‌کند.

سامپسون یکی از اعضای بریو (brave) در توییتر بیان کرد:

موضوع کاملا به این شکل نمی‌باشد. بنر درخواست کمک مالی به کسانی نشان داده می‌شود که می‌خواهند از دارایی خاصی حمایت کنند. تصویر و عنوان آن دارایی نشان داده می‌شود که در این مورد چهره و اسم است. غیرقابل بازگشت بودن کمک های مالی هم به دلیل ناشناس بودن کمک ها می‌باشد. با این حال بازخورد تام بسیار به ما کمک کرد. به دنبال ایجاد تغییرات هستیم

 

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا