معرفی مرورگر بریو(Brave)؛ توجه شما مجانی به سرقت نخواهد رفت! +ویدئو

دنیای اینترنت روز به روز در حال تغییر است. در حال حاضر محتوای این دنیای مجازی با پشتوانه تبلیغات منتشر می‌شود. تبلیغاتی که در بیشتر موارد ارتباطی با محتوای تولید شده هم ندارد. بسیار دیده شده که سایت‌ها به خاطر وجود تبلیغات زیاد و آزاردهنده کاربران خود را از دست داده‌اند. آیا کاربران می‌توانند بدون دیدن تبلیغات آزار دهنده سایت‌های محبوب خود را دنبال کنند؟ آیا راهکاری برای جلوگیری از کاهش تعداد کاربران وجود دارد؟

تبلیغات اینترنتی می‌تواند منبع درآمدی خوبی برای بسیاری از سایت‌های اینترنتی باشد ولی نباید این تبلیغات، کاربران را آزار دهد. اگر شما هم به دنبال جواب این سوالات هستید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را از دست ندهید.

مرورگرهای کروم و فایرفاکس، پرطرفدارترین و معروف‌ترین مرورگرهای دنیای اینترنت هستند. همین امر باعث شده است که وارد شدن به بازار مرورگرها و رقابت با این دو مرورگر کار دشواری باشد. مسلما هر مرورگری اگر بخواهد وارد این بازار شود باید علاوه بر ویژگی‌های ارائه شده توسط مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس، ویژگی‌های دیگری هم داشته باشد.

بریو (Brave) مرورگری با ظاهری ساده است که تصمیم گرفت وارد این بازار شود. بریو علاوه بر داشتن ویژگی‌های رقبای خود، دارای ویژگی‌های متمایز کننده‌ای است.

هر کاربری در انتخاب مرورگر به سرعت و امنیت آن نگاهی ویژه دارد. مرورگر بریو ثابت کرده است که سرعت بیشتری نسبت به رقبای خود دارد. نسخه موبایل این مرورگر حدودا ۸ برابر سریع‌تر از نسخه موبایل مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس است و نسخه دسکتاپ آن هم تقریبا ۲ برابر سریع‌تر از رقبایش است.

معمولا کاربران در ابتدا سختگیری زیادی در انتخاب مرورگر خود دارند و بعد از انتخاب یک مرورگر، همیشه از آن استفاده می‌کنند. مرورگر بریو همانند مرورگر گوگل کروم از هسته پروژه کرومیوم استفاده می‌کند. همین امر باعث می‌شود که شباهت زیادی بین این دو وجود داشته باشد. اگر انتخاب شما مرورگر گوگل کروم بوده است، در حین استفاده از مرورگر بریو اصلا احساس غریبه بودن با آن را نخواهید داشت.

خالق مرورگر بریو، آقای برندن آیک است. برندن آیک خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و موسس موزیلا فایرفاکس است. با این تفاسیر اگر شما، کاربر فایرفاکس هم باشید، باز هم در استفاده از مرورگر بریو حس غریبه بودن با آن را نخواهید داشت.

شعار مرورگر بریو این است که توجه کاربران مجانی به سرقت نخواهد رفت. این مرورگر تمامی تبلیغات موجود در وبسایت‌ها را حذف می‌کند. البته در مرورگرهای کروم و فایرفاکس هم، شما می‌توانستید با نصب کردن افزونه‌ها تبلیغات را حذف کنید. حذف کردن تبلیغات باعث می‌شود که سرعت بارگذاری صفحات افزایش پیدا کرده و همچنین مصرف ترافیک اینترنتی شما کاهش پیدا کند.

و اما ویژگی‌های متمایز کننده بریو 

۱- این مرورگر فعالیت‌های کاربران را رصد نمی‌کند.

اکثر مرورگرها به صورت رایگان ارائه می‌شوند. تا حالا شده به این فکر کنید که این مرورگرها چگونه کسب درآمد می‌کنند؟ مرورگرها بخش زیادی از درآمد خود را از طریق فروش حق امتیاز موتور جستجوی پیش فرض به دست می‌آورند. در حال حاضر مرورگر فایرفاکس و کروم، این حق امتیاز را در اختیار موتور جستجوی گوگل قرار داده‌اند. البته قابل ذکر است که کروم متعلق به شرکت گوگل است. پس باید به دنبال این باشیم که موتور جستجوگر گوگل چگونه کسب درآمد می‌کند.

موتور جستجوگر گوگل به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد، این موتور جستجوگر فعالیت کاربران را زیر نظر می‌گیرد. بر اساس همین فعالیت‌ها، تبلیغات اینترنتی برای کاربران نمایش داده می‌شود و بیش از ۹۰ درصد درآمد گوگل را تامین می‌کند. شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که فقط در زمان استفاده از گوگل فعالیت شما رصد می‌شود، ولی واقعا اینطور نیست. وقتی شما به دنبال مطلبی در گوگل هستید و مطلب مورد نظرتان را می‌یابید، به سایت دیگری می‌روید و شاید از آنجا هم به سایت یا سایت‌های دیگری بروید. در تمام این مسیر ترکرها یا ردیاب‌ها تمامی فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند.

گوگل با زیر نظر گرفتن فعالیت کاربران و داشتن امکاناتی مثل Adwords و Adsense از طریق تبلیغات پول دریافت می‌کند. به طور خلاصه Adwords به شما این قابلیت را می‌دهد که بتوانید از طریق کلماتی که کاربران در موتور جستجوگر گوگل سرچ می‌کنند، برای سایت خود کاربر جذب کنید. همچنین Adsense این امکان را برای دارندگان سایت‌ها ایجاد می‌کند که با در اختیار گذاشتن قسمتی از سایت خود، به گوگل اجازه تبلیغات دهند. در واقع گوگل با استفاده از Adsense تبلیغات دیگران را در بسیاری از سایت‌های پربازدید تبلیغ می‌کند و نقش واسط را ایفا می‌کند.

گوگل با ارائه خدمات خود، تاثیر زیادی بر زندگی ما گذاشته است ولی آیا رصد کردن فعالیت کاربران و ارائه تبلیغات، بهترین شیوه برای کسب درآمد است؟ آیا راهکاری وجود ندارد که هم حریم خصوصی کاربران حفظ شود و هم تبلیغات ارائه شود؟ آیا بهتر نیست این تبلیغات مطابق با خواست کاربران ارائه شود؟

  • بالغ بر ۵۰٪ از حجم اینترنت تلفن همراه کاربر برای تبلیغات و ردیاب ها صرف می‌شود، که هزینه آن به اندازه ۲۳ دلار در ماه می‌رسد.
  • تبلیغات به طور متوسط حدود ۵ ثانیه زمان بارگذاری سایت‌ها در تلفن همراه را به خود اختصاص می دهند.
  • تبلیغات باعث کاهش ۲۱٪ باتری گوشی می‌شود.

برندن آیک معتقد است که پروژه جدیدش می‌تواند همه مشکلات ذکر شده را حل کند.

۲- مرورگر بریو چگونه مشکلات سایر مرورگرها را حل می کند؟

مرورگر Brave پروژه جدیدی است که با استفاده از آن، تبلیغات نمی‌تواند توجه شما را سرقت کند و باید هزینه وقت و توجه شما را پرداخت کند. در این مرورگر از ارز دیجیتالی BAT برای جابجایی پول استفاده می‌شود. شما می‌توانید سایت‌های مورد علاقه خود را حمایت کنید. متناسب با علایق خود، تبلیغات ببینید و در ازای دیدن تبلیغات توکن BAT دریافت کنید.

اگر قرار باشد که همه‌ی تبلیغات مسدود شود، دیگر نه کسی تبلیغ می‌کند و نه کسی می‌تواند تبلیغات مورد علاقه‌ی خود را دنبال کند.

اینجاست که توکن BAT مرورگر Brave را قدرتمندتر می‌کند. هدف اصلی این مرورگر، نابود شدن سیستم تبلیغات نیست بلکه بهبود و اصلاح سیستم سنتی آن است. سازندگان این مرورگر معتقدند که اگر کاربران با رضایت و متناسب با علایق خود تبلیغات را مشاهده کنند، تبلیغات هدفمندتر می‌شود و بازدهی بیشتری خواهد داشت. بریو اولین مرورگری است که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کند. برای آشنایی بیشتر با توکن BAT پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله “بت چیست؟” مراجعه کنید.

۳- کاربران با استفاده از این مرورگر می‌توانند از امکانات پروژه Tor بهره ببرند.

کاربران می‌توانند با استفاده از این ویژگی در محیط اینترنت به صورت ناشناس فعالیت کنند. این پروژه به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران طراحی شده است. البته از Tor برای عبور از فیلترینگ هم می‌توان استفاده کرد. پس شما با فعال کردن این ویژگی در مرورگر بریو می‌توانید به سایت‌هایی نظیر فیسبوک و توئیتر دسترسی داشته باشید.

۴- پشتیبانی از پلاگین‌ها

مرورگر بریو از تعدادی افزونه پرطرفدار پشتیبانی می‌کند. اگر افزونه مورد علاقه شما در این مرورگر وجود نداشت، می‌توانید از طریق انجمن‌ها درخواست خود را مطرح کنید. در حال حاضر افزونه‌های ۱Password، LastPass، MetaMask، Torrent Viewer، Honey، Bitwarden، PDF Viewer، Save to Pocket و Dashlane توسط مرورگر بریو پشتیبانی می‌شوند.

نتیجه گیری

انتخاب مرورگر کار راحتی برای کاربران نیست و همانطور که گفتیم کاربران یک مرورگر را انتخاب کرده و همیشه از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله سعی داشتیم مرورگر بریو را به شما معرفی کنیم. شما با استفاده از این مرورگر علاوه بر سرعت و امنیت بیشتر می‌توانید از سایت‌های مورد علاقه خود حمایت کنید. البته نباید فراموش کنیم که این مرورگر با حذف تبلیغات، مصرف اینترنت شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.


54321
امتیاز 4.2 از 6 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
احمد

امکان برداشت این توکن رو که داده ایا میده؟؟؟

با سلام
در حال حاضر خیر ولی احتمالا بعدا این امکان رو قرار میدن.

حمید

سلام
ضمن تشکر از سایت خوبتان، اینجوری که من متوجه شدم، از این مرورگر نمیتوان رمز ارز بدست آورد،درسته؟
در ضمن تو این مدت که من ازش استفاده کردم، به نظرم تو کامپیوتر عمل ماینینگ انجام میده !!!
لطفا راهنمائی بفرمائید
با تشکر

با سلام و تشکر
میشه ارز دیجیتال bat به دست اورد اون هم با دیدن تبلیغات و یه مقداری هم ماهانه خود مرورگر بهتون میده.

حمید

ظاهرا برای بدست آوردن بت باید منتظر بود تا نسخه اصلی بیاد،درسته؟
در ضمن طبق گفته شما تو فیلم آموزشی، مرورگر بت میده که بدیم به سایتها! خب اینکار رو چرا ما باید انجام بدیم و رو چه حسابی اصلا مرورگر به ما بت میده که تقسیم کنیم؟!
فکر نمیکنید که مرورگر با استفاده از سیستم ما عمل ماینینگ انجام میده و همون یا بخشی از اون رو به ما میده تا به سایتها بدیم؟!
با تشکر

با توجه به صحبت هایی که برندن آیک کرده، کاربران در سال 2019 می توانند از این مرورگر درآمد داشته باشند. در حال حاضر این مرورگر ماهیانه تعدادی بت به کاربرانش میده و این توکن ها فقط در اکوسیستم تعریف شده قابل خرج کردن هستش و شما نمی توانید آن ها را به کیف پول خود منتقل کنید. شما می توانید این توکن ها را بین سایت هایی که از آن ها استفاده می کنید پخش کنید و سایت هایی که عضو این اکوسیستم شده باشند یا در آینده عضو خواهند شد می توانند از این توکن ها استفاده بکنند.… بیشتر بخوانید »

سامی

با سلام من این روش دریافت توکن نفهمیدم میشه بگید چجوری توکن دریافت کنیم

با سلام
راه های مختلفی وجود داره، مثل مشاهده تبلیغات و همینطور ماهانه خود مرورگر بریو مقداری توکنشو بین کاربرا تقسیم میکنه.

جواد

سلام و روزبخیر
برای دریافت توکن، باید brave shield یا ad block خاموش باشه؟

با سلام
خیر نیازی نیست

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین