اخبار اتریوماخبار بیت کوین

بررسی روند اتریوم و بیت کوین؛ آیا افزایش قیمت ها همچنان ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین در روز گذشته به بالای سطح ۲۳,۵۰۰ دلار رسید. این رشد قیمت، امیدها را برای صعودی ماندن روند قیمتی اولین رمز ارز جهان، زنده کرد. از این رو قیمت BTC در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۵ درصد افزایش یافته است. قیمت این ارز دیجیتال در روزهای اخیر کاهش یافت و تا ۲۱,۸۰۰ دلار نیز ریزش کرد. اما قیمت به سرعت ریکاوری شد و تنها در عرض چند ساعت مجددا قیمت آن به محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار رسید. در سمت دیگر بازار، قیمت اتریوم نیز در محدوده ۶۱۲ دلار معامله می‌شود. eth نیز در محدوده ۵۸۵ دلار با ورود خریدران، صعودی شد و تا محدوده ۶۴۰ دلار افزایش قیمت داشت. اما روند آتی قیمت این دو ارز دیجیتال چگونه خواهد بود؟ آیا روند افزایش قیمت آنها همچنان ادامه دارد یا شاهد اصلاح در قیمت این دو خواهیم بود؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم

قیمت اتریوم و بیت کوین

یکی از عوامل مهم فاندامنتال در افزایش قیمت بیت کوین را می‌توان به تصمیم اخیر کنگره امریکا مبنی بر تزریق بسته حمایتی ۹۰۸ میلیارد دلاری به منظور کاهش اثرات منفی کرونا بر اقتصاد دانست. تیلور وینکلواس، بنیانگذار صرافی جمینی در واکنش به این خبر گفت:

تبلیغات ۹۰۰ میلیارد دلاری دیگری برای بیت کوین منتشر شد.

اما حجم سفارش‌های فروش ثبت شده بیت کوین در محدوده ۲۴,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ دلار هم‌چنان بالاست و این نکته نشان می‌دهد که این محدوده هم‌چنان یک سطح عرضه قوی در بازار است. از این رو بیت کوین برای شکست این محدوده مقاومتی، کار سختی را در پیش روی خود دارد. تصویر زیر حجم سفارش‌های خرید و فروش بیت کوین را نشان می‌دهد.

سفارش های خرید و فروش بیت کوین

مایکل پوپه، تحلیلگر بازارهای مالی کوین تلگراف هشدار داده است که افت قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار اتفاق دور از ذهنی نخواهد بود. او در تحلیل بازار بیت کوین می‌گوید:

عموم مردم در انتظار بیت کوین ۱۹,۵۰۰ دلاری هستند. من نیز معتقدم که این قیمت، سطح بسیاری حیاتی برای روند قیمت بیت کوین است. اما من تعجب نمی‌کنم اگر قیمت بیت کوین تا محدوده ۱۸,۵۰۰ دلار نیز کاهش یابد. این اتفاق معمولا به دلیل لیکویید شدن معامله‌گرانی که در بازار مشتقه بیت کوین، سفارش‌های Long دارند، اتفاق می‌افتد.

 مایکرواستراتژی و بازار بیت کوین

در این بازه زمانی، باید به دقت صحبت‌ها و رفتار مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی را زیر نظر داشت. او یکی از بازیگران بزرگ بازار بیت کوین است. مطمئنا بسیاری از تحلیلگران، رفتار و نظرات او را زیر نظر دارند. او در پاسخ به این سوال که آیا خریدهای شرکت مایکرواستراتژی در بازار بیت کوین باعث رشد قیمت آن از محدوده ۲۱,۸۰۰ دلار به بالای ۲۳,۰۰۰ دلار شده است، ابراز تردید کرد و معتقد است که او تنها بازیگر بازار بیت کوین نیست و روند صعودی ممکن است در نتیجه رفتار سایر بازیگران بزرگ بیت کوین باشد.

او در یک مصاحبه گفته است که خریدهای صورت گرفته توسط این شرکت به صورت یکجا و در یک قیمت خاص صورت نمی‌گیرد و به صورت پله‌ای با فواصل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلاری خرید خود را انجام داده است. او همچنین در این مصاحبه در مورد اینکه آیا خریدهای او باعث پدیدار شدن کندل سبز در نمودار قیمت بیت کوین شده گفت:

کندل صعودی ایجاد شده در نمودار بیت کوین کار من نبود. من فکر می‌کنم این روند صعودی نتیجه خرید توسط افراد دیگری است.

او در مورد هویت افرادی که به نظر او خرید آنها باعث رشد قیمت بیت کوین شده است، هیچ اطلاعاتی را بروز نداده است. مدیر فنی شرکت گلس نود، در واکنش به این مصاحبه در توییتر خود نوشت:

شما فکر می‌کنید که گری اسکیل و مایکرواستراتژی و سایر شرکت‌های که خرید بیت کوین خود را علنی می‌کنند، تنها خریداران بیت کوین هستن؟ البته که نه. بسیاری از شرکت‌ها و موسسات بزرگ به بازار بیت کوین روی آورده‌اند. آنها به تدریج وارد بازار می‌شوند.

قیمت اتریوم

اتریوم ۲

اتریوم نیز در محدوده ۶۶۰ دلار شاهد فشار فروش بسیار بالا بود. از این رو قیمت دومین ارز دیجیتال بازار وارد یک روند نزولی شد و تا محدوده ۵۸۵ دلار نیز ریزش کرد. قیمت رمز ارز ETH نیز در این محدوده با حمایت بسیار بالایی رو به رو شد و در یک حرکت شارپی، قیمت ریکاوری شد و مجددا بالای ۶۰۰ دلار معامله شد. بازگشت قیمت اتریوم از محدوده ۵۸۵ دلار سیگنال بسیاری خوبی برای صعودی ماندن روند میان مدت قیمت این رمز ارز است. این محدوده را می‌توان کف قیمتی میان مدت اتریوم در نظر گرفت. در طرف مقابل محدوده ۶۲۰ دلار، مقاومت مهمی برای قیمت ETH است و  عبور از این سد مقاومتی می‌توان سناریوی صعودی بودن روند قیمت آن را تقویت کند.

اتریوم و بیت کوین در روزهای هفته‌های روند صعودی بسیار قدرتمندی را آغاز کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد بازار در حال حاضر تمام توجه خود را بر روی بیت کوین متمرکز کرده است. عموما در زمان ریزش، اتریوم ریزش بیشتری از بیت کوین را تجربه می‌کند. برای مثال قیمت اتریوم یک شبه ریزش شدیدی را تا محدوده ۵۸۵ دلار به ثبت رسانده است. هرچند خریداران زیادی در محدوده ۵۸۵ دلار وارد بازار شده و با خریدهای عمده خود، مانع از ریزش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال شدند.

به هر حال در نمودار قیمت اتریوم، محدوده ۶۲۰ دلار را می‌توان سطح بسیار مهمی برای بازار در نظر گرفت. در ساعات اولیه امروز نیز اتریوم در تلاش بود تا بتواند از سد این مقاومت عبور کند که تا این لحظه موفق نبوده است. در زمان نگارش این خبر، قیمت رمز ارز eth در بازار در محدوده ۶۱۲ دلار معامله می‌شود.

 ریزش یک شبه قیمت اتریوم، نکته‌ای منفی برای روند صعودی آن است. بسیاری از تحلیلگران، از این نظر ابراز نگرانی کرده‌اند. عموما در بازارهای نزولی، ریزش‌ها به سرعت رخ داده و صعودها به کندی انجام می‌شود. ریزش یک شبه قیمت اتریوم همین سناریو را دنبال می‌کند. به نظر می‌رسد اتریوم برای عبور از مقاومت ۶۲۰ دلار، کار سختی را در پیش روی خود دارد.

یکی از تحلیلگران بازار در توییتر خود نوشت که با توجه به فشار فروش عمده موجود در بازار اتریوم، صعودی ماندن روند قیمتی اتریوم با مشکل مواجه شده و احتمال صعود بیشتر قیمت را کاهش داده است. اما هنوز کنترل بازار در دست خریداران است و هنوز نمی‌توان گفت که روند قیمت نزولی شده؛ بلکه قدرت روند صعودی کاهش یافته است.

منبع
cointelegraphbitcoinist

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا