قلم میهن بلاکچین

دوقلوهای وینکلواس کیستند ؛ از قایقرانی تا میلیاردرهای بیت کوین!

دوقلوهای وینکلواس (Winklevoss)، که بیشتر به دلیل شکایت از مارک زاکربرگ پس از ادعای این که او ایده آنها را برای فیسبوک سرقت کرده است مشهور بودند، اکنون میلیاردرهای بیت کوین هستند. طبق چند گزارش، کامرون و تایلر وینکلواس ۶۵ میلیون دلار از طریق شکایت از فیسبوک غرامت گرفتند و ۱۱ میلیون دلار از دریافتی خود را در سال ۲۰۱۳ در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند و با این کار به یکی از بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین در جهان تبدیل شدند. اما دوقلوهای وینکلواس کیستند؟ در این مقاله با آنها آشنا خواهید شد.

دوقلوهای وینکلواس کیستند‌ ؟

دوقلوهای وینکلوس کیستند ؟

ارزش میزان بیت کوین دوقلوهای Winklevoss پس از گذر قیمت بیت کوین از ۱۰ هزار دلار، به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید که آنها را تبدیل به اولین میلیاردرهای بیت کوین کرد. تایلر وینکلواس در سال ۲۰۱۵ به CNNMoney گفت: اگر بیت کوین طلای بهتری باشد یا به عنوان نوعی دارایی مشابه طلا دیده شود، ممکن است ارزش بازار آن به هزاران میلیارد دلار برسد.

به نقل از پایگاه خبری تلگراف، این دوقلوها هرگز حتی یک بیت کوین نفروخته‌اند و خاطرنشان کردند که تعداد انگشت شماری از کیف پول‌های بیت کوین بیش از یک میلیارد دلار رمز ارز را در اختیار دارند، که البته یکی از آنها هم مربوط به ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین است.

کامرون و تایلر وینکلواس در تاریخ ۲۱ آگوست ۱۹۸۱ (۳۰ مرداد ۱۳۶۰ خورشیدی) در ساوت‌همپتون نیویورک متولد شدند و پدر و مادر آنها هاوارد و کارول وینکلواس بودند. آنها در گرینویچ، حومه شهر نیویورک و یکی از مرفه‌ترین شهرهای آمریکا بزرگ شدند. آنها بعد از گذراندن تحصیلات دبیرستان خود، در سال ۲۰۰۰ وارد دانشگاه هاروارد شدند. دوقلوها در هاروارد با مارك زاكربرگ ملاقات كردند و یك شبکه اجتماعی تاسیس كردند كه دارای انشعابات زیادی بود.

آنها در سال ۲۰۰۳ و قبل از دیدار با مارک زاکربرگ، تصمیم به تاسیس یک شبکه اجتماعی با نام “ارتباطات هاروارد” زدند. این دو با یکدیگر در اوایل سال ۲۰۰۳ شروع به کار کردند و چندین برنامه نویس را قبل از تماس با زاکربرگ در همان سال استخدام کردند. زاکربرگ قبلاً خود را به عنوان یک اعجوبه کدنویسی در سایت اجتماعی خودش یعنی Facemash، معرفی کرده بود. با توجه به همین معروفیت بود که آنها تصمیم گرفتند از زاکربرگ برای راه‌اندازی شبکه اجتماعی خود استفاده کنند. این شروعی بر روابط تیره و تار این دوقلوها با بنیانگذار فیسبوک شد.

فیسبوک به طور جدی در اوایل فوریه ۲۰۰۴ راه اندازی شد. در حالی که چند هفته قبل، زاکربرگ به دوقلوهای وینکلواس گفته بود که او برای پایان دادن به سایت آنها خیلی شلوغ است و به کار بیشتری احتیاج دارد.

شکایت از فیسبوک

شکایت از فیسبوک

فیسبوک به سرعت به موفقیت رسید و حتی در سخنرانی اصلی در مراسم فارغ التحصیلی سال ۲۰۰۴ هاروارد نیز به آن اشاره شد و دوقلوهای وینکلواس فوراً از این موضوع عصبانی شدند. در سپتامبر ۲۰۰۴، هنگامی که برادران Winklevoss رسما شکایت خود را علیه فیسبوک به دلیل نقض توافق و سرقت ایده آنها مطرح کردند، از هاروارد فارغ التحصیل شده بودند و زاکربرگ نیز ترک تحصیل کرده بود تا در سیلیکون‌ولی زندگی کند و تمام وقت بر روی فیسبوک کار کند.

سرانجام بعد از چندین سال دادرسی، این دو به توافقی محرمانه رسیدند. قرار بود این توافق محرمانه بماند؛ اما مفاد این پرونده به بیرون درز کرد و ما می‌دانیم که مبلغ ۶۵ میلیون دلار پول نقد و مقداری از سهام فیسبوک به دوقلوهای وینکلواس رسید. فیسبوک در آن زمان ۳.۷ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود.

با این که برادران وینکلواس حق خود را بیش از این می‌دانستند، به پیگیری شکایت خود ادامه دادند؛ اما در سال ۲۰۱۱ این دادرسی‌ها با همان میزانی که توافق شده بود برای همیشه بسته شد.

ورود به المپیک چین

ورود به المپیک چین

دوقلوهای وینکلواس نه تنها در سال ۲۰۰۸ بسیار ثروتمند شدند، بلکه به عنوان قایقران در بازی‌های المپیک تابستانی پکن شرکت کردند. بعد از قهرمانی در مسابقات دانشگاهی در رشته روئینگ دونفره در آمریکا، برادران وینکلواس به عنوان نماینده آمریکا به مسابقات المپیک چین اعزام شدند.

دستیابی به چنین قله‌ای از ورزش همیشه هدفی بود که برادران در آن مشترک بودند. آنها حتی معتقدند که قایقرانی به آنها کمک کرده است تا در تمام سال‌های گذشته در پرونده قضایی فیسبوک موفق باشند. در چین، دوقلوها حتی با این که صاحب مدال نیز نشدند، اما بسیار خوب عمل کردند. آنها موفق شدند از دو دوره مقدماتی و نیمه ‌نهایی گذر کنند و به مرحله نهایی مسابقات برسند و در آنجا به مقام ششم مسابقات دست یافتند. حدس و گمان‌هایی وجود داشت که این دوقلوها دوباره در بازی‌های ۲۰۱۲ نیز به رقابت می‌پردازند، اما در نهایت خلاف این تصمیم را گرفتند؛ زیرا زندگی آنها قرار بود برای همیشه عوض شود.

ورود دوقلوهای وینکلواس به دنیای کریپتو

ورود دوقلوهای وینکلواس به دنیای کریپتو

بعد از تسویه حساب با فیسبوک و بازی‌های المپیک، شاید اگر دنیای کریپتو وجود نداشت، دیگر هیچ خبری از دوقلوهای وینکلواس نشنیده بودیم. این دوقلوها اولین بار هنگام تعطیلات در سال ۲۰۱۲ در جزیره Ibiza در مورد بیت کوین خبردار شدند. آنها آنقدر شیفته بیت کوین شده بودند، که شروع به جمع آوری ثروت خود برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین شدند.

تنها یک سال بعد، در سال ۲۰۱۳، این دوقلوها برای نیویورک تایمز فاش کردند که آنها دارای سهمی از یک ارز به ارزش ۱۱ میلیون دلار هستند. تخمین زده شده که در زمان خرید آنها، قیمت هر کوین ۱۰ دلار بوده است. در سال ۲۰۱۳ ارزش یک بیت کوین ۱۲۰ دلار بود و همچنین در آن زمان، افراد زیادی نسبت به این ارز دیجیتال شک داشتند و معتقد بودند که این واحد پول بیشتر از هر چیز دیگری ستون فقرات بازار سیاه است. اما دوقلوها به آن ایمان داشتند.

حال کمی جلوتر ‌می‌رویم و به پایان سال ۲۰۱۷ می‌رسیم؛ سالی که بیت کوین جریان فوق العاده ارزشمندی پیدا کرد. با شروع سال ۲۰۱۸، یک بیت کوین حدود ۱۴۰۰۰ دلار قیمت داشت و این باعث شد دوقلوهای وینکلواس به عنوان اولین میلیاردرهای بیت کوین شناخته شوند.

سرمایه‌گذاری بیشتر در دنیای کریپتو

برخلاف سایر دارندگان کیف پول‌های بزرگ بیت کوین، وینکلواس‌ها قصد ندارند ارزهای خود را به ارزهای فیات تبدیل کنند. در واقع ، آنها همیشه وقتی صحبت از پول مجازی است کاملاً برعکس عمل می‌کنند.

آنها همچنین دارایی‌های بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار در رمزارزهای دیگر دارند، که بیشتر آن مربوط به رقیب اصلی بیت کوین یعنی اتریوم است آنها در سال ۲۰۱۵ نیز صرافی جمینای (Gemini) را تاسیس کردند و هم اکنون نیز بیشترین سهم از این صرافی را در اختیار دارند. با توجه به دارایی‌های آنها در سال ۲۰۲۰، ثروت دو برادر چیزی بیش از ۲ میلیارد دلار است.

البته حرکتی که واقعاً به آنها کمک کرد میلیاردر بیت کوین شوند، خواستار پرداخت بخشی از تسویه حساب آنها با فیسبوک از طریق گزینه‌های سهام بود. زیرا در سال ۲۰۱۲ و زمانی که فیسبوک علنی شد، دارایی این دوقلوها ۳۰۰ میلیون دلار ارزیابی شد. البته ایمان براداران وینکلواس به بیت کوین نیز تاثیر بسیار زیادی در این کار داشت؛ چون افراد زیادی در طول این سال‌ها بیت کوین‌های خود را فروختند.

افرادی که صاحب بیت کوین هستند باید آن را در کیف پول دیجیتال ذخیره کنند. بسیاری کنجکاو هستند که دوقلوهای وینکلواس از چه کیف پولی برای دارایی‌های خود استفاده می‌کنند. وینکلواس‌ها به یک راه حل جدید برای این کار رسیدند که این نیز بخشی از صرافی Gemini آنهاست، که یکی از تنها صرافی‌های رمزنگاری قانونمند شده در جهان است. این دوقلوها پرینت کلیدهای رمزارزهای خود را برش داده، آن را به بخش‌هایی تقسیم کرده و در چندین صندوق امانات در سراسر کشور ذخیره کردند.

نقل قول‌هایی از دوقلوهای وینکلواس

نقل قول برادران وینکلواس

تایلر وینکلواس

نفرت کلمه محکمی است. همچنین بسیار مخرب است، بنابراین نه، من از مارک زاکربرگ متنفر نیستم

بیت کوین مانند میله‌های طلایی با بال است. به همین دلیل است که من و بسیاری دیگر بیت کوین و شبکه آن را طلای ۲ می‌دانیم

با بیت کوین، هیچ کس انحصار اطلاعات را ندارد

وقتی استعداد زیادی دارید، لزوماً نباید لطف کنید و همه را در نظر بگیرید

کامرون وینکلواس

روزنامه نگاران به من گفتند که هر وقت از ما نام برده می‌شود، فیسبوک ناراحت است

صرافی جمینای مانند Nasdaq برای بیت کوین است

کارآفرینان و قایقرانان یک ویژگی مشترک دارند و آن کنجکاوی و تمایل به یادگیری است

نتیجه‌گیری

زندگی کامرون و تایلر وینکلواس از شگفت‌انگیزترین داستان‌های مربوط به اشخاص معروف حوزه کریپتو است. آنها قبل از ورود به دنیا و تبدیل شدن به میلیاردهای بیت کوین، به واسطه شکایت از فیسبوک بسیار مشهور بودند. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که آنها به خاطر دلیل دیگری نیز به شهرت برسند.

زندگی دوقلوهای وینکوینکلواس ز اتفاقات جالب بوده است؛ آنها در هاروارد جزو افراد محبوبی نبودند و حتی مدیر هاروارد نیز درباره آنها سخنان بدی گفته است، اما با این وجود هیچ چیز باعث نشد که آنها برای آرزو‌هایی که داشتند مایوس شوند و حتی موفق شدند به رویای خود یعنی حضور در المپیک نیز برسند.

منبع
workandmoneylovemoneybrainyquote

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا