اخبار خارجی

تحلیل قیمت اتریوم؛ بروزرسانی اتریوم ۲ چه تاثیری بر قیمت ETH دارد؟

اتریوم به عنوان دومین رمز ارز بزرگ بازار پس از بیت کوین، عملکرد خوبی را در ماه‌های اخیر داشته است. با توجه به ارائه اتریوم ۲ آیا قیمت ETH می‌تواند به صعود خود ادامه دهد و سقف قیمتی خود را ارتقا دهد؟ در این مقاله به تحلیل قیمت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

تحلیل قیمت اتریوم

رمز ارز شبکه Ethereum در ماه سپتامبر کمترین قیمت خود را در محدوده ۳۱۰ دلار به ثبت رسانده است. پس از آن، دومین ارز دیجیتال بازار عملکرد خوبی را نشان داده و تا محدوده ۴۶۵ دلار رشد قیمتی داشته است. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال همچنان می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد. این تحلیلگران معتقدند که قیمت بیت کوین در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد. بیت کوین می‌تواند در این روند صعودی، بالاترین قیمت تاریخ خود را ارتقا داده و رکورد جدیدی را در نمودار قیمتی خود به ثبت برساند. لذا این رشد قیمت BTC می‌تواند Ether را نیز به همراه خود بالا ببرد. اتریوم با شکست مقاومت معتبر خود در محدوده ۴۰۰ دلار و تثبیت در بالای این محدوده مقاومتی، این سطح را به حمایت تبدیل کرده و احتمال رسیدن به قیمت ۸۰۰ دلار را افزایش داده است.

اهمیت سطح قیمتی ۴۰۰ دلار برای اتریوم

از این رو، تحلیلگران سطح قیمتی ۴۰۰ دلار را، سطح بسیار مهمی در نظر می‌گیرند. نکته دیگری که اهمیت سطح ۴۰۰ دلار را افزایش می‌دهد رالی صعودی قیمت اتریوم در سال ۲۰۱۷ است. محدوده ۴۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ برای دومین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال همچون سکوی پرتابی بود که آغازگر روند صعودی قدرتمند در آن سال شد. لذا این تحلیلگران از دست ندادن حمایت ۴۰۰ دلاری برای اتریوم را نشانه‌ای برای رسیدن قیمت آن به ۸۰۰ دلار می‌دانند. در ادامه استدلال یکی از این تحلیلگران را در غالب نمودار قیمتی مشاهده می‌کنیم.

تحلیل قیمت اتریوم

این نمودار نشان می‌دهد که قیمت ارز دیجیتال اتر تا محدوده ۸۰۰ -۹۰۰ دلار مقاومتی مهمی نداشته و در صورت آغاز موج صعودی بعدی، رسیدن به این مقاومت دو از ذهن نخواهد بود. این تحلیلگر نشر خود را در مورد نمودار بالا چنین بیان کرده است:

تحلیل قیمت اتریوم با توجه به نمودار ETHBTC را متوقف کنید. اتریوم را با توجه به نمودار ETHUSD تحلیل کنید. این نمودار نشان می‌دهد که اتریوم در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد و این روند تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. من امیدوارم که قیمت این ارز رمزنگاری شده تا محدوده ۳۵۰ دلار اصلاح قیمت داشته باشد تا بتوانیم تعداد بیشتری ETH را پیش از آغاز روند صعودی بزرگ آن، خریداری کنیم. من اهداف این روند صعودی بزرگ را ۶۰۰ دلار و ۸۰۰ دلار پیش بینی می‌کنم.

تاثیر اتریوم ۲ بر قیمت رمز ارز ETH

مقیاس پذیری اتریوم

 

اتریوم ۲ و موفقیت در اجرای آن نیز می‌تواند باعث بالاتر رفتن قیمت این ارز دیجیتال شود. این بروزرسانی در شبکه بلاکچین، مدتهاست که در حال بررسی است و بازار منتظر این آپدیت است. با این بروزرسانی شبکه اتریوم از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام تغییر خواهد کرد و استیکینگ آن آغاز می‌شود. مطابق برنامه از قبل اعلام شده، فاز صفر این بروزرسانی در ابتدای ماه دسامبر ( ۲۰ روز آتی) انجام می‌شود. در این فاز، افراد بایستی تعداد ۳۲ اتر خود را به قرارداد واریز این شبکه ارسال کرده که این مقدار تا ارائه کامل اتریوم ۲ ( احتمال ۳ سال آتی) فریز شده و قابل برداشت نخواهد بود. لذا این اتفاق باعث کاهش عرضه این ارز دیجیتال خواهد شد. در نتیجه می‌تواند اثر مثبتی بر قیمت آن داشته باشد.

نکات فاندامنتال بازار اتریوم

بیت کوین تنها ۲۸ درصد از بالاترین قیمت تاریخ خود فاصله دارد. اما ETH بیش از ۲۰۰ درصد از بالاترین قیمت تاریخ خود فاصله دارد. از این جهت، اتریوم عملکرد صعیفتری در مقایسه با بیت کوین ثبت کرده است.

تا این لحظه حدود  ۵۰,۰۰۰ رمز ارز اتر وارد قرارداد واریز اتریوم ۲ شده است. این مقدار حدودا ۱۰ درصد حداقل مقدار مورد نیاز برای راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲ است. برای راه‌اندازی کامل این فاز، به استیک حدودا ۵۰۰,۰۰۰ رمز ارز ETH نیاز است. در صورتی که این اتفاق بیافتد، علاوه بر کاهش عرضه در بازار، آغاز فاز صفر آپدیت اتریوم باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد. زیرا در بازار ارزهای دیجیتال عموما به ارائه چنین بروزرسانی‌های واکنش مثبت نشان داده شده است؛ این بروزرسانی در دومین رمزارز بزرگ بازار، طبیعتا توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. لذا انتظار می‌رود ارائه این بروزرسانی معامله‌گران جدید را به بازار اتریوم کشانده که باعث افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد.

اتریوم مدتهاست که به دنبال ارائه آپدیت این شبکه است. به نظر می‌رسد انتظارها برای انجام این بروزرسانی به اتمام رسیده است. تا این لحظه تنها ۱۰ درصد از حداقل مقدار اتر مورد نیاز برای راه‌اندازی جنسیس بلاک Beacon Chain استیک شده است. امروز ۹ نوامبر بوده و ۹۰ درصد باقی مانده باید تا ۷ روز قبل از ۱ دسامبر (که تاریخ اعلامی برای راه‌اندازی فاز صفر است) به این قرارداد واریز اتریوم ۲ ارسال شود. باید دید در این فرصت باقی مانده این اتفاق رقم خواهد خورد و یا مجددا شاهد به تعویق افتادن بروزرسانی اتریوم خواهیم بود. شرایط حساسی برای اتریوم بوده و باید دید آیا طرفداران این ارز دیجیتال از این بروزرسانی حمایت خواهند کرد؟

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا