میهن پادکست – با الگوریتم PoS یا گواه اثبات سهام بیشتر آشنا شوید!

در میهن پادکست قبلی به توضیح در رابطه با الگوریتم معروف PoW پرداختیم اما در این میهن پادکست یکی دیگر از الگوریتم های معروف دنیای ارزهای دیجیتال یعنی گواه اثبات سهام یا PoS را مورد بررسی قرار دادیم.

در این الگوریتم مانند pow خبری از دستگاه های قدرتمند استخراج نیست و ماینرها توسط میزان سرمایه ای که به عنوان سهام در شبکه نگهداری یا stake می کنند، نقش ماینر را ایفا می کنند و به تایید تراکنش ها می پردازند. تفاوت دیگری که در شبکه PoS وجود دارد این است که ماینرها تنها از کارمزد تراکنش ها درآمد کسب می کنند و خبری از جایزه و یا reward شبکه نیست.

اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که امنیت گواه اثبات کار به واسطه مسائل پیچیده ریاضی موجود و همچنین رمزنگاری، از امنیت PoS بیشتر است به طوری که هکر می بایست هزینه زیادی را برای هک متحمل شود. اما در PoS اینگونه نیست به همین جهت ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در آپدیت کسپر راهکاری برای این نقیصه ارائه کرد. در این راهکار اگر خطایی از ماینرها سر بزند، دارایی که گرو گذاشته اند از دسترسشان خارج می شود. در این میهن پادکست نکات جالب دیگری در رابطه با این الگوریتم بیان شده است که در صورت تمایل می توانید به آن گوش دهید.

برای گوش دادن به سایر میهن پادکست ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


54321
امتیاز 5 از 3 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین