اخبار بیت کوین

سیگنال صعودی مهم‌ترین شاخص مرتبط با بیت کوین؛ برای صعود آماده شوید

در حالی که قیمت بیت کوین در تلاش است تا بالاتر از ۷۰٬۰۰۰ دلار تثبیت شود، نقدینگی جهانی که به عقیده برخی از تحلیلگران، مهم‌ترین شاخص مرتبط با این ارز دیجیتال است همچنان در حال رکوردشکنی است، اتفاقی که می‌تواند به جهش صعودی قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار منجر شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس تحلیل جدید فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، خالق پلتفرم لوک اینتو بیت کوین (LookIntoBitcoin)، شاخص نقدینگی جهانی در حال نزدیک شدن به آستانه ۱۰۰ تریلیون دلاری است و می‌تواند زمینه را برای رشد قیمت بیت کوین فراهم کند.

افزایش نقدینگی جهانی؛ بیت کوین واکنش نشان می‌دهد؟

بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین در سالیان گذشته نشان داده که به روندهای مربوط به نقدینگی جهانی بسیار حساس است. حالا در سال ۲۰۲۴، نقدینگی جهانی به طور قابل توجهی افزایش یافته و به نظر می‌رسد شرایط ایده‌آلی برای رشد بیشتر قیمت بیت کوین فراهم شده است.

در حال حاضر، پایه پولی M2، شاخصی که مقدار ارز در گردش را به انضمام موجودی حساب‌های بانکی و بازارهای مالی اندازه‌گیری می‌کند به ۹۴ تریلیون دلار رسیده و رکورد جدیدی ثبت کرده است. جالب اینجاست که این شاخص در زمان رکوردشکنی بیت کوین و ثبت اوج ۶۹٬۰۰۰ دلاری در اواخر سال ۲۰۲۱، به اوج ۹۱ تریلیون دلاری رسیده بود.

پایه پولی M2 اواخر سال ۲۰۲۲ همزمان با بازار نزولی ارزهای دیجیتال به کف ۸۵ تریلیون دلاری رسید. با این حال، از آن زمان ۱۰٪ افزایش یافته و دوباره به اوج خود رسیده است.

سوئیفت ضمن به اشتراک گذاشتن نمودار زیر در این باره نوشت:

مهمترین نمودار برای روند صعودی کنونی به تازگی به اوج خود رسیده است. برای صعود آماده‌اید؟

ارتباط بیت کوین و پایه پولی M2 - منبع: Philip Swift
ارتباط بیت کوین و پایه پولی M2 – منبع: Philip Swift

علاوه بر این نمودار شاخص M2، سایر نمودارهای مربوط به نقدینگی نیز از افزایش قریب‌الوقوع بیت کوین حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، بیت کوین در برابر پایه پول M1 آمریکا در حال خروج از یک دوره تثبیت هفت ساله است. این طولانی‌ترین دوره تثبیت در تاریخ بیت کوین است و خروج از آن می‌تواند با رشد قیمت همراه شود.

روند سرمایه‌گذاری بیت کوین مشابه سال ۲۰۲۰ است

همزمان با تسهیل وضعیت اقتصادی در جهان، داده‌ها نشان می‌دهد اشتهای سرمایه‌گذاران نهادی برای ارزهای دیجیتال و دارایی‌های پرریسک افزایش یافته است.

تحلیلگران شرکت کریپتوکوانت در آخرین گزارش خود رفتار کنونی سرمایه‌گذاران را با رفتار آنها در سال ۲۰۲۰ مقایسه کرده و به شباهت‌های جالبی رسیده‌اند.

در این گزارش آمده است:

در حال حاضر سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال اضافه کردن روزانه حدود ۱ میلیارد سرمایه جدید به بازار بیت کوین هستند، مثل سال ۲۰۲۰، درست قبل از صعود بیت کوین از ۱۰٬۰۰۰ دلار به ۷۰٬۰۰۰ دلار. در سال ۲۰۲۰ بیت کوین به مدت ۶ ماه علیرغم فعالیت‌های آنچین بالا که بعدا مشخص شد مربوط به معاملات OTC بوده است در حوالی ۱۰٬۰۰۰ دلار در نوسان بود.

تحلیلگران کریپتوکوانت می‌گویند:

در حال حاضر، علیرغم نوسانات پایین، فعالیت‌های آنچین همچنان بالاست و روزانه ۱ میلیارد دلار بیت کوین توسط کیف پول‌های جدید نهنگ‌ها خریداری می‌شود که احتمالا مربوط به سرمایه‌گذاران سازمانی است که کوین‌های خود را به کیف پول‌های امانی واریز می‌کنند.

مقایسه قیمت تحقق یافته نهنگ‌های جدید در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۰ - منبع: CryptoQuant
مقایسه قیمت تحقق یافته نهنگ‌های جدید در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۰ – منبع: CryptoQuant

در نمودار بالا، شاخص قیمت تحقق یافته یا همان میانگین هزینه خرید سرمایه‌گذاران بزرگ جدید در چرخه فعلی و سال ۲۰۲۰ مقایسه شده است.

در این گزارش همچنین به جریان ورودی مثبت ETFهای اسپات بیت کوین نیز اشاره شده است. این صندوق‌ها در تاریخ ۴ ژوئن دومین ورودی بزرگ سرمایه خود را به ثبت رساندند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا