تحلیل تکنیکال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ تشکیل الگوی نزولی چکش دوگانه در نمودار

یکی از تحلیلگران و استراتژیست‌های محبوب بازار ارز دیجیتال که به طور دقیق پیش‌بینی کرده بود بیت کوین در ماه گذشته تا ۳۰،۰۰۰ دلار کاهش پیدا می‌کند، به تازگی گفته است با وجود رشد اخیر قیمت، تسلیم شدن بازار به زودی اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، این تحلیلگر که با نام مستعار کاپو (Capo) در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند در پیامی خطاب به ۳۳۵،۷۰۰ دنبال‌کننده توییتر خود گفت که انتظار دارد با از دست رفتن حمایت ۲۸،۵۰۰ دلاری، بیت کوین به پایین‌ترین قیمت خود در سال ۲۰۲۲ برسد.

وی در این رابطه گفت:

با محدوده‌ای (رنج) تمیز قیمت مواجه هستیم، آنچه که در داخل این رنج قیمتی و بالای آن رخ داده است، نشان می‌دهد بیت کوین آماده آخرین مرحله کاهش قیمت است و احتمالا به ۲۱،۰۰۰ تا ۲۳،۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: توییتر

این تحلیلگر همچنان بر موضع نزولی خود، حتی پس از اینکه دوباره بیت کوین توانست قله ۳۰،۰۰۰ دلاری را بازپس بگیرد ایستاده است. وی در این رابطه گفت:

الگوی چکش دوگانه (Double hammer)، این یعنی قدرت نزولی دوبرابر خواهد شد.

کاپو برای این ادعای خود از نمودار قیمت بیت کوین در اواخر ماه آپریل (اردیبهشت) استفاده کرده است (شکل سمت راست) که در آن بیت‌کوین پس از نوسان در یک محدوده رنج، به دنبال شکستن مقاومت (ضلع بالایی محدوده) بوده و در انجام آن ناکام مانده است و پس از آن با تشکیل الگوی چکش دوگانه با شتاب زیاد نزول کرده و حمایت خود را از دست داده است. این تحلیلگر ادعا کرده که مشابه این شرایط در حال حاضر در حال تکرار است (شکل سمت چپ).

پیش‌بینی کاپو از مسیر قیمت بیت کوین
مقایسه قیمت بیت کوین در ۲ مقطع زمانی منبع: توییتر

اگر نگاهی به نموداری که کاپو به اشتراک گذاشته است بیندازیم، متوجه خواهیم شد که این استراتژیست، انتظار دارد پس از ناکامی بیت کوین در شکستن مقاومت ۳۱،۶۰۰ دلاری، با فشار فروش عمده مواجه شود.

البته همه تحلیلگرها دیدگاهی نزولی به بیت کوین ندارند. تحلیلگر دیگری با نام اینمورتال (Inmortal) معتقد است بیت کوین در شکل و شمایل یک الگوی مثلثی صعودی، در حال پیدا کردن کف قیمت خود است.

به گفته این تحلیلگر، در صورتی که قیمت بیت کوین از خط مقاومت این مثلث که با محدوده ۳۲،۰۰۰ دلاری همتراز است بالاتر برود، شاهد افزایش ۲۰٪ قیمت خواهیم بود.

وی در این رابطه گفت:

قیمت زیر مقاومت در حال تثبیت است و اوج‌های بالاتری ثبت می‌کند. اگر قیمت از ۳۲،۰۰۰ دلار فراتر برود، احتمالا رالی صعودی که مدت‌ها منتظر آن بودیم را شاهد خواهیم بود که اهداف قیمتی آن می‌تواند محدوده ۳۴،۰۰۰ تا ۳۷،۰۰۰ دلار باشد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۸ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۸ ساعته

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۳۰،۴۰۰ دلار معامله می‌شود.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا