تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و چین لینک (LINK)؛ ۷ خرداد ۱۴۰۳

تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم در تاریخ ۲۳ می توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نتوانست روند صعودی این ارز دیجیتال را گسترش دهد. قیمت اتریوم در هفته گذشته تقریباً ۲۵٪ افزایش یافت. اما نکته مثبت اینجاست که این تأییدیه نظارتی باعث فروش اتریوم نشد و این امر نشان می‌دهد که گاوهای اتریوم عجله‌ای برای خروج از بازار ندارند. این امر بدان معناست که معامله‌گران منتظر هستند و بازار را نظاره می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در این هفته تا نزدیکی ۷۲,۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. قیمت اصلاح شد و به زیر سطح روانی ۷۰,۰۰۰ دلار رسید که نشان می‌دهد پرایس اکشن بیت کوین در محدوده نوسانی ادامه خواهد داشت.

نمای روزانه بازار کریپتو. منبع: Coin360
نمای روزانه بازار کریپتو. منبع: Coin360

آیا از رشد بیشتر بیت کوین و اتریوم حمایت می‌شود؟ آیا خریداران به بازار آلت کوین‌ها بازخواهند گشت؟ در ادامه این مطلب نمودار قیمت بیت کوین، اتریوم و چین لینک را تحلیل و بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲۴ می (۴ خرداد) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۶,۸۱۴ دلار) به سمت بالا حرکت کرد و این یعنی احساسات معامله‌گران مثبت شده و آن‌ها در حال خرید هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت ۷۳,۷۷۷ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید آن را زیر نظر داشته باشیم؛ چرا که انتظار می‌رود خرس‌ها به شدت از آن دفاع کنند. اگر قیمت از ۷۳,۷۷۷ دلار سقوط کند و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، بدان معناست که پرایس اکشن رنج بیت کوین ممکن است برای مدت طولانی‌تری ادامه یابد.

از سوی دیگر، اگر گاوها در ۷۳,۷۷۷ دلار تسلیم نشوند، چشم‌انداز شکست صعودی قیمت بهبود پیدا می‌کند. جفت ارز BTC در این حالت می‌تواند تا ۸۰,۰۰۰ دلار و سپس ۸۴,۰۰۰ دلار صعود کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و در رالی‌ها دست به فروش می‌زنند. اگر قیمت به زیر خط روند نزولی سقوط کند، می‌تواند به معنای شروع اصلاح تا ۶۶,۰۰۰ دلار و سپس ۶۴,۶۰۰ دلار باشد.

اگر گاوها بخواهند برتری خود را حفظ کنند، باید یک جهش رو به بالا را از میانگین‌های متحرک آغاز کنند و قیمت را به بالای ۷۰,۰۰۰ دلار برسانند. اگر این کار با موفقیت انجام شود،بیت کوین می‌تواند به ۷۲,۰۰۰ دلار و در ادامه به ۷۳,۷۷۷ دلار برسد.

‌تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در تاریخ ۲۱ می (۱ خرداد) به بالای ۳٬۷۳۰ دلار صعود کرد و گاوها از آن زمان قیمت را در بالاتر از این سطح حفظ کردند. این امر نشان می‌دهد که گاوها سعی دارند تا این سطح را به یک حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه اتریوم. منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۴۵۲ دلار) شیب صعودی گرفته و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد کمترین مقاومت را در حرکت‌های صعودی داریم. خریداران سعی خواهند کرد که قیمت را به منطقه ۳٬۹۵۰ تا ۴۱۰٬۰ دلار برسانند. انتظار می‌رود فروشندگان با تمام قوا از این منطقه دفاع کنند، زیرا در صورت برتری گاوها، قیمت ETH می‌تواند تا ۴٬۸۶۸ دلار رشد کند.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳٬۷۳۰ دلار کاهش دهند، به معنای شروع یک اصلاح خواهد بود. در ادامه اتریوم ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد که می‌تواند به عنوان یک سطح حمایت قدرتمند عمل کند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت بالا بازگردد، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند.

نمودار 4 ساعته ETH/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته اتریوم. منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته قیمت نشان می‌دهد که میانگین‌های متحرک به سمت بالا شیب‌ گرفته‌اند و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد. این یعنی گاوها از یک برتری نسبی برخوردارند. خریداران سعی خواهند کرد که با افزایش قیمت به بالای ۳٬۹۵۰ دلار وضعیت خود را بیش از پیش تقویت کنند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، اتریوم ممکن است تا ۴٬۱۰۰ دلار رشد کند.

خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری در سر دارند. آن‌ها سعی خواهند کرد که قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر این کار با موفقیت انجام شود، باعث برداشت سود خریداران کوتاه‌مدت خواهد شد. ETH ممکن است در ادامه به ۳٬۷۳۰ دلار و پس از آن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد. شکست رو به پایین این سطح برتری را در اختیار ‌فروشندگان قرار خواهد داد.

تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک

چین لینک در سه روز گذشته نزدیک به سطح مقاومت بحرانی ۱۷.۳۲ دلار معامله شده که نشان از کشمکش بین گاوها و خرس‌ها دارد.

نمودار روزانه LINK/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه چین لینک. منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۹۶ دلار) به سمت بالا شیب گرفته و RSI در بالای سطح ۶۲ قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها بازار را تحت فرمان خود دارند. یک مقاومت جزئی در ۱۸.۶۸ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را از پیش‌رو بردارند، قیمت LINK می‌تواند تا ۲۰.۷۴ دلار و متعاقبا ‌۲۲ دلار رشد کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت چین لینک کاهش یابد و زیر ۱۷.۳۲ دلار تثبیت شود، نشان می‌دهد که بازار شکست صعودی قیمت را ریجکت کرده است. در این صورت، چین لینک ممکن است در ادامه به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و سپس به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۴.۹۵ دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته LINK/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته چین لینک. منبع: تریدینگ ویو

گاوها در تلاش برای حفظ قیمت در بالاتر از سطح شکست ۱۷.۳۲ دلار هستند که نشان می‌دهد خرس‌ها در سطوح بالا فعالیت دارند. قیمت به میانگین‌های متحرک خود در نمودار ۴ ساعته رسیده که سطح مهمی محسوب می‌شود و باید آن را زیر نظر داشت. اگر قیمت با قدرت از میانگین‌های متحرک به سمت بالا بازگردد، گاوها دوباره تلاش می‌کنند تا قیمت لینک را به ۱۸.۶۸ دلار برسانند.

در مقابل، شکست رو به پایین میانگین‌های متحرک نشان می‌دهد که گاوها کنترل بازار را از دست داده‌اند. در این صورت، قیمت ممکن است تا حمایت مهم ۱۵.۴۴ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین‌تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا