اخبار بیت کوین

مهم‌ترین مقاومت در برابر قیمت بیت کوین؛ تغییر روند از کجا آغاز می‌شود؟

قیمت بیت کوین به دنبال بازیابی از ضرر ماه ژوئن است، اما داده‌های آنچین نشان می‌دهند ممکن است در حدود ۶۵٬۰۰۰ دلار به مقاومت سختی برخورد کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های تریدینگ ویو نشان می دهد قیمت بیت کوین در حال حاضر ۶۰٬۹۰۲ دلار است و نسبت به روز گذشته ۳.۸٪ کاهش قیمت داشته است. این روند نزولی در ادامه کاهش قیمت در ژوئن و پس از سودآوری ماه می رخ داده است.

مقاومت در ۶۵٬۰۰۰ دلار

طبق داده‌های کوین‌گلس، از نظر تاریخی هر زمانی که بیت کوین در ماه ژوئن کندل منفی داشته، در ماه جولای جهش قوی از خود به نمایش گذاشته است. در واقع، بیت کوین معمولا بازده متوسط ۷.۹۸٪ و بازده میانه ۹.۶۰٪ در جولای را نشان داده است.

بازده ماهانه بیت کوین - کوین گلس
بازده ماهانه بیت کوین – کوین گلس

با این وجود، داده‌های تکنیکال و آنچین نشان می‌دهند هر تلاشی برای بازیابی در این ماه ممکن است با فشار سمت فروش در سطح ۶۵٬۰۰۰ دلار روبرو شود. با یک نگاه به نمودار روزانه مشاهده می‌شود که قیمت بیت کوین در مسیر بازیابی قیمت خود با مقاومت شدیدی روبروست.

این ناحیه بین ۶۳٬۸۱۷ دلار و ۵۶٬۹۱۴ دلار است که میانگین‌های متحرک نمایی ۱۰۰ روزه و ۵۰ روزه در بالا و پایین آن قرار دارند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

تحلیلگری در بلاک‌ویر اینتلجنس (Blockware Intelligence) بیان کرد:

در کوتاه مدت، باید انتظار مقاومتی در حدود ۶۵٬۰۰۰ دلار داشته باشیم؛ چرا که سفته‌بازان کوتاه مدت احتمالا به دنبال خروج از موقعیت‌هایشان در سطح سربه‌سر باشند.

تابستان سال گذشته که سطح حمایت قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین (قیمت عادلانه یا قیمت خرید) شکسته شد، قیمت آن برای دو ماه در وضعیت بد و نوسانی قرار داشت تا اینکه بالاخره دوباره صعودی شد.

در نظر داشته باشید کاهش قیمت رد ماه ژوئن، باعث جابه‌جایی قیمت اسپات به زیر قیمت خرید هولدرهای کوتاه مدت شد و در رابطه با کاهش قیمت نگرانی بیشتری ایجاد کرد.

طبق داده‌های لوک‌اینتو بیت کوین (LookIntoBitcoin)، قیمت خرید هولدرهای کوتاه مدت در ۲۸ ژوئن (۸ تیر) در سطح ۶۴٬۵۱۳ دلار قرار داشت که در مقایسه، قیمت اسپات آن با قیمت ۶۰٬۳۱۷ دلار بسیار پایین‌تر از آن قرار دارد.

قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه مدت - منبع: لوک اینتو بیت کوین
قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه مدت – منبع: لوک اینتو بیت کوین

قیمت تحقق یافته یا قیمت خرید تجمیعی به میانگین قیمتی اشاره دارد که هر کوین آخرین بار به صورت آنچین خرج شده است.

این به معنای روبرو بودن هولدرهای کوتاه مدت با ضرر است که احتمالا یا با ضرر از بازار خارج می‌شوند یا در سطح سربه‌سر که این فشار فروشی در نزدیکی ۶۵٬۰۰۰ دلار ایجاد می‌کند.

علی مارتینز (Alicharts)، تحلیلگر دیگری در X این دیدگاه را تایید و بیان کرد که بر اساس معیار MVRV، قیمت بیت کوین ممکن است در بالای ۶۵٬۰۰۰ دلار با مقاومت روبرو شود.

منبع: علی مارتینز
منبع: علی مارتینز

طبق گفته‌های مارتینز، یک شکست به بالای این سطح می‌تواند باعث شروع یک رالی تا ۷۸٬۷۰۰ دلار شود.

جالب است بدانید که هیت‌مپ لیکوییدیشن یک ماهه بیت کوین نشان می‌دهد درخواست‌های فروش (Sell Bid) به ارزش ۱.۲۳ میلیارد دلار در سطح ۶۴٬۹۴۰ دلار متمرکز شده است.

با این وجود، توماس فاهرر (Thomas Fahrer)، بنیانگذار شرکت کریپتویی آپولو (Apollo) در رابطه با قدرت بیت کوین برای شکستن سطح ۶۵٬۰۰۰ دلار خوش‌بین است. وی در پست X خود بیان کرد:

۹۴۰ میلیون دلار موقعیت شورت در سطح ۶۵٬۰۰۰ دلار لیکویید خواهد شد.

نمودار لیکوییدیشن بیت کوین – منبع: توماس فاهرر

وی اضافه کرد:

اولین قانون بیت کوین این است که هرگز نباید شورت گرفت، جریان‌های ورودی می‌آیند و شورت‌ها تنبیه خواهند شد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا