اخبار عمومی

بیت کوین و طلا، ۶٪ از ذخایر پشتوانه تتر را تشکیل می‌دهند

شرکت تتر گزارش مالی سه ماهه خود را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، تتر در طول سه ماهه اول سال جاری ۱.۵ میلیارد دلار سود خالص به ثبت رسانده است. علاوه بر این، تتر در این گزارش برای اولین بار اعلام کرد بیت کوین و طلا بخشی از ذخایر آن را تشکیل می‌دهند.

به گزارش د بلاک و بر اساس گزارش شرکت تتر، مجموع دارایی‌های تلفیقی این شرکت تا تاریخ ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) ۸۱.۸ میلیارد دلار و مجموع بدهی‌های آن به ۷۹.۴ میلیارد دلار رسیده است. بدهی در ترازنامه شامل وام‌ها، اوراق قرضه، ضمانت‌نامه‌ها و هزینه‌های تعلق گرفته است.

علاوه بر این، ذخایر مازاد تتر به ۲.۴۴ میلیارد دلار رسیده که بالاترین سطح در تاریخچه این شرکت محسوب می‌شود. ذخایر مازاد تتر در سه ماهه چهارم سال گذشته ۹۶۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر در بیانیه‌ای گفت:

ما از موفقیت فوق‌العاده‌ای که تتر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به دست آورد و اینکه مازاد ذخایر ما به ۲.۴۴ میلیارد دلار رسیده است هیجان‌زده‌ایم. سود خالص ما در این سه ماهه ۱.۴۸ میلیارد دلار بود که از ثبات و قدرت شرکت ما خبر می‌دهد.

تتر در ذخایر خود طلا و بیت کوین دارد

برای اولین بار شرکت تتر فهرست دارایی‌های ذخایر خود را با کتگوری‌های جدیدی منتشر کرد که در میان آنها، نام بیت کوین، طلا، قراردادهای بازخرید و اوراق قرضه شرکتی به چشم می‌خورد. در حال حاضر، ۱.۵ میلیارد دلار از ذخایر تتر را بیت کوین و ۳.۳ میلیارد دلار از آن را فلزات گرانبها تشکیل می‌دهند.

به گفته تتر، ۸۵٪ از ذخایر به صورت پول نقد، معادل‌های نقدی و سایر سپرده‌های کوتاه‌مدت نگهداری می‌شود. طلا و بیت کوین به ترتیب ۴٪ و ۲٪ از کل ذخایر را شامل می‌شوند.

فهرست ذخایر شرکت تتر - منبع: گزارش مالی سه‌ماهه اول تتر
فهرست ذخایر شرکت تتر – منبع: گزارش مالی سه‌ ماهه اول تتر

آردوینو افزود:

ما به دنبال بخشی از فرآیند مدیریت ریسک خود، به بررسی عملکرد دارایی‌های موجود در ذخایر خود ادامه می‌دهیم و با توجه به تغییرات در اقتصاد و شرایط بازار، در صورت نیاز تغییراتی را اعمال می‌کنیم.

مدیر ارشد فناوری تتر ادامه داد:

با نگاهی به سه ماهه دوم، چشم‌انداز مثبتی داریم و به شفافیت متعهدیم. به همین خاطر در گزارش فصلی خود دسته‌بندی جدیدی را در تفکیک ذخایر خود معرفی کرده‌ایم تا شفافیت بیشتری را به کاربران خود ادامه دهیم.

در حال حاضر، تتر (USDT) با بیش از ۸۲.۶ میلیارد توکن، بزرگترین استیبل کوین بازار محسوب می‌شود.

قیمت تتر در بازارهای ایرانی امروز به ۵۳٬۷۱۷ دلار رسیده است که می‌توانید در این صفحه، نرخ قیمت تتر در صرافی‌های مختلف ایرانی را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین سعید قاسمی کارشناس میهن بلاکچین در این مطلب، به پیش‌بینی قیمت ریالی تتر در سال ۱۴۰۲ پرداخته است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا