اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم؛ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

از زمانی که نرخ تورم مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در مقداری فراتر از حد انتظار اعلام شد، ریزش قیمت بیت کوین شروع شد و تا به امروز پایان نیافته است. با این حال در نمودار قیمت بیت کوین (BTC) در روز یکشنبه یک الگوی چکش صعودی دیده شد که امیدها در مورد صعودی شدن بازار را زنده نگه می‌دارد. در حال حاضر از دقایقی پیش موج ریزشی BTC شروع شده است اما حمایت ۱۸,۷۰۰ دلار همچنان حفظ شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، دقایقی پیش قیمت بیت کوین همزمان با بازگشایی بازارهای بورس آمریکا با ریزش مختصری مواجه شد و تا حمایت ۱۸,۷۷۴ دلار نزول کرد و اکنون کمی بازیابی شده است. حفظ این حمایت در کنار الگوی چکش صعودی دیده شده در نمودار تایم فریم روزانه بیت کوین می‌تواند نویدبخش برتری خریداران باشد.

میزان رشد شبکه بیت کوین را می‌توان از طریق تعداد آدرس‌های جدید فعالی که در شبکه ایجاد می‌شوند، متوجه شد. میزان رشد شبکه نشان می‌دهد که آیا گرایش به افزایش پذیرش آن در حال وقوع است یا اینکه شبکه در حال از دست دادن جذابیت خود است. این موضوع از این نظر اهمیت دارد که در بیشتر اوقات، افزایش تعداد آدرس‌های جدید منجر به افزایش قیمت (و بالعکس) می‌شود.

اگر نگاهی به نمودار تعداد آدرس‌های فعال شبکه بیت کوین بیاندازیم و آن را با نمودار رشد قیمت BTC مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که در همه زمان‌ها رشد آدرس‌ها با رشد قیمت همزمان نبوده و واگرایی‌هایی مشاهده می‌شود.

قبل از رسیدن قیمت بیت کوین به اوج خود، تعداد آدرس‌های فعال شبکه، روند صعودی خود را از دست داد و با روند قیمت واگرایی پیدا کرد که در آن زمان سیگنالی برای شروع ریزش قیمت‌ها بود. در حال حاضر اگر تعداد آدرس‌های فعال خط روند نزولی (خط مشکی در تصویر زیر) را بشکند و رشد خود را آغاز کند، می‌تواند نوید دهنده رشد قیمت BTC باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در مقابل تعداد آدرس‌های فعال شبکه منبع: گلسنود

الگوی چکش صعودی در نمودار قیمت بیتکوین به چشم می‌خورد

کندل روزانه قیمت بیتکوین روز یکشنبه شبیه الگوی کندل استیک چکش صعودی بود. چکش صعودی کندلی است که کف احتمالی یک روند را نشان می‌دهد. این الگوی کندل استیک دارای یک سایه دراز در پایین و یک بدنه کوتاه در بالا است.

فشار خرید یکشنبه مقدار قابل‌توجهی بود. همچنین این شمع اعتبار سطح ۱۸٬۷۰۰ دلار به عنوان سطح حمایت را قوت بخشید.

شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه واگرایی صعودی را نشان می‌دهد و خط روند آن هنوز معتبر است. تا زمانی که خط روند صعودی برای RSI پابرجا باشد، می‌توان گفت ساختار قیمت در تایم فریم روزانه، همچنان صعودی است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ‌ویو

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

در مورد وضعیت اتریوم نیز نمی‌توان با قطعیت سخن گفت. تعداد آدرس‌های جدید شبکه اتریوم از ماه می ۲۰۲۱ (اردیبشهت ۱۴۰۰) به طور پیوسته در حال کاهش بوده و حتی از سطوح مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) نیز کمتر شده است. با توجه به فروش شدید هفته گذشته، به نظر می‌رسد این امر در نتیجه آپدیت مرج اتریوم رخ داده باشد.

تعداد آدرس‌های فعال جدید در شبکه اتریوم
تعداد آدرس‌های فعال جدید در شبکه اتریوم منبع: گلسنود

بر اساس موج‌شماری الیوت می‌توان گفت در حال حاضر در پایان موج C اصلاحی هستیم. اگر چنین باشد (این موج به انتها رسیده باشد)، رفتار قیمت به زودی علائم صعودی را نشان می‌دهد. همانطور که در تصویر زیر دیده می‌شود قیمت اتریوم از ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) در حال کاهش بوده است. در حال حاضر قیمت به خط حمایت کانال موازی نزولی و سطح ۱٬۲۰۰ دلار نزدیک می‌شود و اگر حمایت شود می‌توان شاهد رشد قیمت تا خط مقاومت بالای کانال تا محدوده ۱٬۶۰۰ دلار بود.

بنابراین، این احتمال وجود دارد که به زودی شاهد رشد قیمت اتریوم باشیم یا اینکه حمایت پایین کانال از دست برود و شاهد ریزش بیشتر قیمت باشیم.

نمودار قیمت اتریوم در تایم ۶ ساعته روزانه
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ۶ ساعته منبع: تریدینگ‌ویو

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا