اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیلگر معروف: بیت کوین از روند پارابولیک خود خارج شده است

پیتر برنت تحلیلگر و معامله‌گر کهنه‌کار گفته است که بیت کوین از روند پیشروی پارابولیک خود خارج شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، پس از کاهش قیمت شدید در روز چهارشنبه و پنج‌شنبه، در حال حاضر بیت کوین به قیمت ۴۱٬۸۷۳ دلار خرید و فروش می‌شود که نسبت به ماه گذشته بیش از ۱۷٪ افت قیمت را نشان می‌دهد.

پیتر برنت در این خصوص گفت:

من پایان روند صعودی پارابولیک بیت کوین را مشاهده کردم و همان موقع این موضوع را به اعضای BitcoinLive گفتم، اما با تمام این اوصاف، این موضوع آنچنان برایم مهم نبوده است. منتظر می‌مانیم و مشاهده می‌کنیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

این تحلیلگر به خاطر پیش‌بینی شروع بازار نزولی قبلی در اوایل سال ۲۰۱۸، شناخته می‌شود. وی قبلاً نیز در توییتر خاطرنشان کرده است که پایان روند پیشرفت پارابولیک بیت کوین معمولا به کاهش بیش از ۸۰٪ قیمت منجر می‌شود.

روند پارابولیک بیت کوین - قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

چنین کاهش قیمتی، می‌تواند بیت کوین را به محدوده قیمت ۸۳۴۰ دلار برساند.

برنت، اظهارنظر جف راس (Jeff Ross) مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Vailshire Capital را مورد انتقاد قرار داد. راس در توییتر بیان کرده بود که دارندگان بلندمدت بیت کوین (هودلرها) فرصت بیشتری برای خرید بیت کوین با قیمت کمتر در ماه‌های آتی دارند.

هرچند برنت به معامله‌گران بیت کوین هشدار داد که وی از «قانون مقدس معاملات» معاملات پیروی می‌کند که به معاملات همراه با ضرر وارد نشود.

وی گفت:

من سال ۱۹۸۰ را به یاد می‌آورم که پس از افزایش قیمت نقره به بیش از ۵۰ دلار، مردم نظر مشابهی درباره آن داشتند. سپس قیمت نقره به ۳.۶۵ دلار رسید و تا ۲۴ سال بعد به قیمت قبل نرسید. نمی‌گویم که شرایط بیت کوین نیز اینگونه می‌شود، اما از قانون مقدس معاملات استفاده می‌کنم که هرگز به معاملات همراه با ضرر وارد نشوم.

وی در ادامه رشته توییت خود اذعان داشت برخی تحلیل‌ها را یک رویداد قطعی می‌پندارند. من تابع قضیه احتمالات بیز هستم. تحلیل‌ها همیشه باید با توجه به وقایع آن لحظه شکل بگیرند. زمانی که شرای تغییر کند، پیش‌بینی‌ها نیز تغییر می‌کند و روند سهمی‌وار بیت کوین شاید عامل اصلی حرکت آن نباشد.

به نظر شما آیا روند صعودی قیمت بیت کوین متوقف شده است؟

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
51 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا