اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

مهاجرت فصلی ماینرها در چین؛ هش ریت شبکه بیت کوین کاهش شدیدی یافت

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که پس از پایان فصل بارندگی در ایالت سیچوان کشور چین، دومین تنظیم سختی بزرگ سال جاری رخ دهد. ارائه‌دهندگان اطلاعات ماینینگ، دلیل کاهش هش ریت بیت کوین را پایان فصل بارندگی در سیچوان می‌دانند. این موضوع باعث شده است که بسیاری از ماینرها به مناطق دیگر مهاجرت کنند.

در تاریخ ۲۶ اکتبر، توماس هلر (Thomas Heller) از بلاگ Hashr8 گزارش داده است که تقریبا ۲۲ اگزاهش در ثانیه از توان ماینینگ از شبکه بیت کوین کاسته شده است و این موضوع با پایان فصل بارندگی مصادف شده است.

کوین ژانگ (Kevin Zhang) از Digital Currency Group نیز کاهش ۲۰ اگزاهش در ثانیه را تخمین زده و خاطرنشان کرده است میانگین ۷ روزه هش ریت بیت کوین ۱۳۲.۹ اگزاهش در ثانیه بوده است در حالی که هش ریت روزانه در حال حاضر ۱۱۲.۹ اگزاهش در ثانیه است.

هم‌چنین Blockchain.com تخمین زده است هش ریت بیت کوین از ۱۵۱.۱ اگزاهش در ثانیه در تاریخ ۲۴ اکتبر به ۱۱۶.۳ اگزاهش در ثانیه در تاریخ ۲۵ اکتبر کاهش یافته است.

نمودار ۱۲ ماهه هش ریت بیت کوین
نمودار ۱۲ ماهه هش ریت بیت کوین

استان سیچوان یکی از بزرگترین قطب‌های ماینینگ در جهان است. ماینرها به این استان می‌روند تا از نیروی برق آبی ارزان طی فصل بارندگی استفاده کنند و پس از پایان این فصل، این استان را ترک می‌کنند.

اطلاعات اخیر شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج تخمین زده است که این استان از ماه آوریل ۲۰۲۰ تقریبا ۱۸.۵ درصد هش ریت جهانی را به خود اختصاص داده است که این مقدار، دو برابر بیشتر از ماه‌های قبل از فصل بارندگی است.

هلر پیش‌بینی کرده است که بسیاری از ماینرهای سیچوان به خارج از کشور یا استان‌ شین‌جیان یا مغولستان داخلی (Inner Mongolia) جابجا شده‌اند که به ترتیب ۳۰.۱ و ۷.۷ درصد هش ریت جهانی در ماه آوریل را در اختیار داشتند.

در سال ۲۰۱۸ تخمین زده شده بود که ۸۰ درصد ماینرهای چینی به خاطر فصل بارندگی از مناطق مختلف به استان سیچوان رفته‌اند. اطلاعات CoinShares در ماه دسامبر ۲۰۱۹ تخمین زده است که استان سیچوان ۵۴ درصد فعالیت ماینینگ جهان را به خود اختصاص داده است.

هلر هم‌چنین اطلاعاتی را منتشر کرده است که طی آن، تخمین زده شده است تنظیم سختی بعدی بیت کوین در پایان هفته جاری شاهد کاهش ۷.۴ الی ۸.۸ درصدی سختی خواهیم بود. اگر این مقدار صحیح باشد، دومین تنظیم سختی بزرگ سال ۲۰۲۰ پس از کاهش تقریبا ۱۶ درصدی پس از سقوط پنج‌شنبه سیاه در ماه مارس خواهد بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا