اخبار خارجی

ریزش شدید بازار رمزارزها؛ قیمت بیت کوین به ۳۹۰۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین برای اولین بار از تاریخ ۹ فوریه در پی کاهش شدیدی به زیر سطح ۴۰،۰۰۰ رسید. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار در زمان نگارش این خبر به قیمت ۳۹،۱۴۳ دلار خرید و فروش می‌شود. بر اساس اطلاعات سایت CoinGecko این قیمت کمترین میزان در ۱۴ هفته گذشته است.

در همین حال سایر ارزهای دیجیتال نیز وضعیت مشابهی را تجربه می‌کنند. ارز دیجیتال اتر (ETH) با قیمت ۲۹۶۷ دلار، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶٪ ریزش داشته است. ریپل در جایگاه سوم با ۶.۳٪ کاهش قیمت به ۱.۴۳ دلار رسیده و کوین صرافی بایننس BNB با ۲۰٪ کاهش به قیمت ۴۲۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

بازار ارزهای دیجیتال پس از منتشر شدن خبر قانونگذاری محدودیت‌های ارزهای دیجیتال در چین با ریزش شدیدی مواجه شده است. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۳٪ کاهش یافته است.

اصلاح ۴۰٪ قیمت بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین در سطح حمایتی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد. این سطح بسیار مهمی است و تعیین می‌کند که آیا این ریزش یک اصلاح در مسیر بازار صعودی بوده و یا آغاز بازار نزولی خواهد بود.

اصلاح قیمت بیت کوین ریزش بازار (1)

PlanB تحلیل‌گر مشهور ارزهای دیجیتال معتقد است که هنوز در جریان بازار صعودی قرار داریم، اما ممکن است به زودی این رالی به پایان برسد.

او با انتشار تصویری در توییتر نشان داده است که جریان ورودی BTC به صرافی‌های ارز دیجیتال مانند بایننس وارد شده است؛

با توجه به آمار منتشر شده از گلس‌نود در ۱۸ می، بیشترین مقدار بیت کوین به صرافی بایننس وارد شده است.

ورود سرمایه به صرافی‌های ارز دیجیتالبایننس

لکس موسکوفسکی، مدیرعامل شرکت موسکوفسکی کپیتال نیز با انتشار تصویری در توییتر خبر داد ۲۲،۹۱۷ BTC در روز ۱۸ می و تنها در یک ساعت به تمام صرافی‌ها وارد شده است. این میزان بیشترین مقدار واریز در یک ساعت، از پنجشنبه سیاه سال ۲۰۲۰ تا کنون بوده است.

در هفته جاری قیمت بیت کوین حدود ۳۰٪ کاهش داشته است و در مجموع نسبت به بالاترین قیمت آن در ۶۴۰۰۰ دلار، تاکنون ۴۰٪ افت قیمت را تجربه کرده است. این میزان شباهت‌هایی به ریزش ۶۰٪ قیمت در سال گذشته دارد، با این حال تا آنجا راه زیادی در پیش است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا