اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۲۸،۰۰۰ دلار عبور کرد؛ «اکتبر صعودی» بازار شروع شده است؟

شب گذشته قیمت بیت کوین افزایش یافت و بالاخره از سطح کلیدی ۲۸،۰۰۰ دلار عبور کرد. به دنبال رشد بیت کوین، قیمت تعداد زیادی از آلت کوین‌ها از جمله اتریوم نیز افزایش یافت و تقریبا بخش زیادی از بازار رمزارزها به رنگ سبز درآمد. این اتفاقات در مجموع به لیکویید شدن بیش از ۷۰ میلیون دلار از پوزیشن‌های شورت معامله‌گران منجر شد.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین ساعاتی پیش از بسته شدن کندل هفتگی، بیش از ۳٪ افزایش یافت و از ۲۷،۱۰۰ دلار به ۲۸،۲۰۰ دلار رسید. البته در ادامه قیمت به زیر ۲۸،۰۰۰ دلار اصلاح شد اما مجددا بیت کوین از این سطح بالاتر رفت و در حال حاضر در حوالی همین محدوده معامله می‌شود.

به دنبال صعود بیت کوین، قیمت اتریوم نیز افزایش یافت و با جهشی ۴.۷٪ به ۱۷۵۵ دلار رسید. البته از آن زمان قیمت کمی کاهش یافته است و در حال حاضر در حوالی ۱۷۲۳ دلار قرار دارد. در همین بازه زمانی، سولانا و ثورچین (RUNE) نیز هرکدام ۱۳٪ افزایش یافتند و در حال حاضر به ترتیب با قیمت ۲۴.۱۴ و ۲.۱۶۸ دلار معامله می‌شوند.

توییت اسکات ملکر
منبع: پلتفرم X
نمای کلی بازار رمزارزها - منبع: Coin360
نمای کلی بازار رمزارزها – منبع: Coin360

بسیاری از تحلیلگران صعود اخیر بیت کوین را با اصطلاح «Uptober» توصیف کردند. کلمه Uptober از دو واژه «Up» و «October» تشکیل شده و به رشد صعودی بیت کوین در ماه اکتبر اشاره دارد.

از لحاظ تاریخی ماه اکتبر در اکثر مواقع با رشد بیت کوین همراه بوده است. بر اساس داده‌های کوین گلس، از سال ۲۰۱۳ بیت کوین تنها دو بار در ماه اکتبر بازدهی منفی داشته و در کل رشد خوبی را در این ماه تجربه کرده است.

توییت مایکل ون دی پوپ
منبع: پلتفرم X
بازدهی بیت کوین در ماه‌های مختلف از سال ۲۰۱۳ - منبع: Coinglass
بازدهی بیت کوین در ماه‌های مختلف از سال ۲۰۱۳ – منبع: Coinglass

بسیاری از تحلیلگران معتقدند روند صعودی بیت کوین ممکن است همچنان تداوم داشته باشد. علی چارتس (Ali Charts)، تحلیلگر مشهور در واکنش به این افزایش قیمت در توییتی نوشت:

آخرین باری که بیت کوین جهش قیمتی مثل این را تجربه کرد، قیمت تا ۳۱،۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد.

توییت علی چارتس
منبع: پلتفرم X

یکی از دلایل رشد بیت کوین و بازگشت خوش‌بینی به بازار کریپتو، پیش‌بینی‌های مبنی بر تایید شدن ETF اسپات توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکاست. در حال حاضر اکثر تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بالاخره SEC در ماه ژانویه سال آتی (دی ۱۴۰۲) با راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین موافقت کند.

همانطور که بالاتر گفتیم، رشد بیت کوین در شبانه روز گذشته به لیکویید شدن بخش زیادی از پوزیشن‌های شورت معامله‌گران منجر شده است. بر اساس داده‌های کوین گلس، در ۱۲ ساعت اخیر بیش از ۸۰ میلیون دلار از پوزیشن‌های معاملاتی لیکویید شده که ۷۷ میلیون دلار آن را پوزیشن‌های شورت تشکیل می‌دهند.

حجم پوزیشن‌های لیکویید شده در ۱۲ ساعت اخیر - منبع: Coinglass
حجم پوزیشن‌های لیکویید شده در ۱۲ ساعت اخیر – منبع: Coinglass

با توجه به نمودار بالا، نزدیک به ۳۹ میلیون دلار از این پوزیشن‌ها به بیت کوین و ۲۴.۵ میلیون دلار به قراردادهای آتی اتریوم تعلق دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا