تحلیل تکنیکال

کندل هفتگی بیت کوین زیر ۲۶،۰۰۰ دلار بسته شد + تحلیل تکنیکال

کندل هفتگی بیت کوین بالاخره زیر ۲۶،۰۰۰ دلار بسته شد. در حالی که برخی از تحلیلگران انتظار ریزش بیشتر قیمت را دارند، برخی دیگر معتقدند هنوز ساختار بازار تغییری نکرده و به همین خاطر نمی‌توان به صورت قطعی برای صعودی و یا نزولی بودن قیمت بیت کوین اظهار نظر کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین روز پایانی هفته گذشته را بدون نوسان سپری کرد و تغییرات قیمت آن تنها ۲۰۰ دلار بود. نبود نوسانات تا حدودی یادآور روزهای پایانی ماه آگوست هستند. در آن زمان نیز قیمت بیت کوین بدون نوسان خاصی در محدوده مشخصی معامله می‌شد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، به نظر می‌رسد ردپای تمام اتفاقات مهم مثل پیروزی شرکت گری اسکیل که هفته گذشته به نوسانات قیمت منجر شد، پاک شده است. تریدرهای مختلف نیز در روزهای اخیر دیدگاه‌های‌ متفاوتی را در رابطه با سناریوهای پیش رو، پس از بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین به اشتراک گذاشته‌اند.

اسکیو (Skew)، تحلیلگر و تریدر معروف در توییتی پیش از بسته شدن کندل هفتگی نوشت:

از نظر ساختار بازار، هنوز شاهد بسته شدن کندل زیر کف بالاتر (HL) ماه ژوئن یا ۲۵،۹۰۰ دلار نیستیم.

این تحلیلگر معتقد است بازپس‌گیری و نگه‌داشتن محدوده ۲۵،۹۰۰ دلار در پایان هفته برای روند آتی بیت کوین اهمیت زیادی دارد.

وی افزود:

چنین چیزی اهمیت دارد چرا که اگر کلوز هفتگی پایین‌تر از این سطوح باشد و این محدوده در اوایل هفته آینده به عنوان مقاومت عمل کند، قیمت می‌تواند به سمت مقاومت هفته گذشته در تایم فریم ۱ هفته‌ای در حوالی ۲۴،۳۰۰ دلار کاهش یابد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته - منبع: توییتر Skew
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته – منبع: توییتر Skew

به عقیده این تحلیلگر، قیمت بیت کوین می‌تواند در سناریوی نزولی به زیر ۲۰،۰۰۰ دلار سقوط کند. در سمت دیگر اما در صورت بازپس‌گیری ۲۶،۰۰۰ دلار احتمال تداوم روند صعودی وجود دارد. با این حال، اسکیو معتقد است فعلا تا زمانی که تغییر چشمگیری در فضای ماکرو رخ ندهد، پیش‌بینی صعودی محقق نخواهد شد.

احتمال ورود به بازار نزولی همچنان وجود دارد

هفته گذشته، اتفاقاتی مثل پیروزی گری اسکیل در دادگاه و به تعویق افتادن اعلام نتایج درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین باعث نوسان قیمت بیت کوین شد. با این حال، کیث الن (Keith Alan)، بنیانگذار پلتفرم متریال ایندیکیترز (Material Indicators) نسبت به هرگونه اظهارنظر قطعی در رابطه با صعودی و یا نزولی بودن بیت کوین هشدار داده است.

به گفته الن ساختار بازار تغییر اساسی نکرده است. وی در توییتی در این رابطه نوشت:

در اولین روز ماه سپتامبر، نوسانات زیادی در بازار بیت کوین وجود داشت. برخی از تریدرها در آن زمان اصل «روند دوست شماست» را فراموش کردند و به جای آن به پیش‌بینی‌های گمراه‌کننده‌ای که از تعصبات آنها نشات می‌گرفت امیدوار بودند. با این حال، واقعیت این است که هیچ چیز قابل توجهی در بازار تغییر نکرده است و هیچ جهش یا سقوطی در قیمت تایید یا رد نشده است.

الن معتقد است در صورت شکسته شدن حمایت ۲۴،۷۵۰ دلار بیت کوین ممکن است به بازار نزولی وارد شود. علاوه بر این، وی نموداری از دفتر سفارشات صرافی بایننس به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد تقاضای خرید زیادی پایین‌تر از ۲۴،۷۵۰ دلار وجود دارد.

تصویری از دفتر سفارشات بیت کوین صرافی بایننس - منبع: توییتر Keith Alan
تصویری از دفتر سفارشات بیت کوین صرافی بایننس – منبع: توییتر Keith Alan

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا