تحلیل تکنیکال

نمودار بیت کوین برای نهمین هفته متوالی به رنگ قرمز بسته شد + تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین، بزرگترین رمزارز بازار نهمین کندل هفتگی نزولی خود را ثبت کرد این در حالی است که بازارهای سهام هفته گذشته را صعودی سپری کردند. این اتفاق در تاریخ بیت کوین بی سابقه است. البته پس از این اتفاق در ساعات نخست امروز قیمت BTC تا ۳۰,۹۲۸ دلار افزایش یافت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین رکورد ۹ هفته نزولی پیاپی را ثبت کرد. این رکورد در حالی ثبت می‌شود که تا همین اواخر، این ارز هرگز بیش از ۶ هفته متوالی افت را تجربه نکرده بود که آن هم به اوایل سال ۲۰۱۰ برمی‌گردد.

وضعیت بازار رمزارز در حالی رقم می‌خورد که بازارهای سهام که در گذشته به دلیل سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی آمریکا دچار مشکل شده بودند، در این هفته توانستند عملکرد مناسبی از خود نشان دهند و صعودی شوند. در همین بازه، بیت کوین و اکثر آلت کوین‌ها به کاهش قیمت خود ادامه دادند.

شرکت QCP Capital در یادداشتی در این رابطه نوشته است:

واگرایی بین بازار سهام و کریپتو چیزی است که بیش از همه نگران‌‌کننده است. شاخص نزدک و S&P از کف قیمت خود در ۲۰ می (۳۰ اردیبهشت) حدود ۱۰٪ بهبود یافته‌اند در حالی که بیت کوین و اتریوم با افت مواجه شده‌اند. این جدایی نیست که ما امیدوار بودیم اتفاق بیفتد.

در همین راستا، تحلیلگر معروفی با نام Il Capo of Crypto در فضای توییتر خاطرنشان کرد با توجه به شاخص‌های مختلف، بیت کوین احتمالا با فشار فروش جدیدی مواجه خواهد شد.

وی در این رابطه گفت:

آخرین باری که شاخص SPX به اوج خود رسید، بیت کوین در حال ثبت اوج‌های پایین‌تر بود. پس از معکوس شدن روند SPX، شاهد تداوم روند نزولی بیت کوین بودیم. اکنون SPX در منطقه مقاومتی خود قرار گرفته است.

ماه می احتمالا با ضرر به پایان خواهد رسید

در دو روز پایانی ماه می به سر می‌بریم و احتمالا بیت کوین این ماه را با افت زیادی به پایان خواهد رساند. با این اتفاق، می ۲۰۲۲ به دومین ماه می پرضرر تاریخ بیت کوین تبدیل خواهد شد.

بازدهی بیت کوین در ماه‌های مختلف سال
بازدهی بیت کوین در ماه‌های مختلف سال

در همین حال، حدود ۲۰۰ روز است که بیت کوین در روند نزولی قرار دارد که چهارمین نزولی طولانی در تاریخ محسوب می‌شود. جالب است بدانید طولانی‌ترین روند نزولی بیت کوین به سال ۲۰۱۴- ۲۰۱۵ برمی‌گردد و بیش از ۲ برابر دوره فعلی طول کشیده است.

توییت متیو هایلند

الگوهای تاریخی در نمودار بیت کوین حاکی از تداوم روند فعلی است که در نهایت به تسلیم شدن معامله‌گران و به کف رسیدن قیمت منجر خواهد شد.

هرچند بازارهای سهام ایالات متحده پس از افت برای هشت هفته متوالی منفی، وارد محدوده مثبت شد و میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) رشد چشمگیر ۶.۲٪ را ثبت کرد، بیت کوین نتوانست عملکرد مثبت بازار سهام را تکرار کند و برای نهمین هفته متوالی شمع هفتگی آن در محدوده قرمز بسته شد.

اما یک نشانه مثبت برای بیت کوین این است که نهنگ‌های BTC از اصلاح بازار برای خریدار استفاده کرده‌اند. داده‌های گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد تعداد کیف پول‌های «نهنگ» با موجودی ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۴۰۰) رسیده است. ذخیره مجدد بیت کوین توسط نهنگ‌ها نشان می‌دهد دیدگاه بلندمدت آنها به بیت‌کوین همچنان مثبت است.

تحلیل تکنیکال در تایم‌فریم روزانه

قیمت بیت کوین برای مدت زیادی در فضای محدود بین خط روند نزولی (خط آبی) و خط حمایت در ۲۸۶۳۰ دلار (خط‌چین آبی) در نوسان بود. خرس ها در ۲۶ و ۲۷ می (۵ و ۶ خرداد) قیمت را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند و این به بازگشت قیمت در ۲۸ می (۷ خرداد) منجر شد.

قیمت بیت کوین Bitcoin BTC
خط روند نزولی و سطح حمایت در ۲۸٬۶۳۰ دلار؛ منبع: تریدینگ‌ویو

در ساعت‌های اولیه صبح امروز گاوها توانستند قیمت را به بالای خط روند نزولی و پس از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰٬۵۸۳ دلار)(منحنی آبی در تصویر بالا) برسانند. هدف بعدی آن‌ها میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۵٬۱۸۱ دلار)(منحنی قرمز در تصویر بالا) خواهد بود.

همچنین واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت نزولی ممکن است تضعیف شده باشد و شاهد بازیابی نسبی قیمت باشیم.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند به اهداف تعیین‌شده برسد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد قیمت BTC را به زیر ۲۸٬۶۳۰ دلار بکشند و هدف بعدی آن‌ها ۲۴٬۶۰۱ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال در تایم‌فریم ۴ ساعته

قیمت بیت کوین Bitcoin BTC
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (20-EMA) و میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (50-SMA) در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین، مسطح شده‌اند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که این موضوع نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

شرایط امروز قیمت بیت کوین، می‌تواند منجر به یک شورت‌اسکوییز شود چرا که خرس‌های کوتاه مدت ممکن است موقعیت‌های خود را ببندند و این موضوع می‌تواند راه را برای حرکت به سمت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای (منحنی سبز در تصویر بالا) باز کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۸٬۶۳۰ دلار سقوط کند، خرس‌ها کنترل بازار را در اختیار خواهند گرفت و این می‌تواند به آزمایش مجدد سطح حمایت حیاتی در ۲۶٬۷۰۰ دلار منجر شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین برابر ۳۰,۷۳۵ دلار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا