اخبار آلتکویناخبار عمومی

ارز دیجیتال بیت کوین SV فاجعه است!

ویتالیک بوترین فردی که نظرات وی در توییتر توجه جامعه کریپتو را به خود جلب می کند، اخیرا در بحثی در مورد بیت کوین و دیگر فورک های آن بیت کوین کش و بیت کوین SV صحبت کرد.

بوترین در روزهای اخیر بحثی را در توییتر آغاز کرد که او و دیگر افراد در مورد مزایای الگوریتم های گواه اثبات کار (PoW) و گواه اثبات سهام (PoS) و همچنین مقیاس پذیری بحث کردند. چندین فرد مشتاق و خوش بین به کریپتو به این بحث پیوستند و نظرات و افکار خود را در این زمینه بیان کردند.

ویتالیک بوترین انتقادات خود در مورد بیت کوین SV را پس نگرفت و بیان کرد که این کوین فاجعه است. از آنجایی که وی با خط مشی بیت کوین و اجماع اثبات گواه سهام موافق نمی باشد، فکر می کند که شبکه لایتنینگ فناوری خوب و کاربردی است و نظرات خود را در این مورد بیان کرد.

وی در پاسخ به یکی از کاربران که گفته بود همه می دانند شبکه لایتنینگ لطیفه ای بیشتر نیست و نمی تواند مقیاس پذیری را از لحاظ فنی، اقتصادی و عملی ایجاد کند. نظرت در مورد بیت کوین SV چیست؟ بیت کوین SV می تواند بلاک های 65 مگابایتی استخراج کند، این چنین توضیح داد:

من کاملا با خط مشی بیت کوین و الگوریتم اثبات کار مخالفم. اما تیم آنها تلاش می کند تا فناوری شبکه لایتنینگ را تحقق بخشند که بسیار جالب است. بیت کوین SV فاجعه است.

توییت ویتالیک بوترین

ویتالیک همچنین در پاسخ به توییت شخصی که گفته بود افرادی که کوین ندارند به چیزی اعتقاد ندارند. افرادی که هزاران کوین دارند به همه چیز معتقدند و افرادی که بیت کوین دارند به چیزی معتقدند، بیان کرد:

من گواه اثبات کار را قبول ندارم!

توییت ویتالیک بوترین 1

اتریوم در حال تلاش برای تغییر پروتکل خود به گواه اثبات سهام است. تغییرات زیادی پیش بینی شده اند که ارائه آنها به آینده موکول شده است. اجماع گواه اثبات کار متکی به منابع می‌باشد و خود را در اختیار چند استخر ماینینگ دارای تجهیزات مناسب قرار می‌دهد تا بلاک های زمان بر بیشتری استخراج کنند.

سال گذشته به بوترین برای بی ارزش خواندن بیت کوین کش حملات زیادی شد، هرچند در واقع او فقط پروژه را تحسین کرده بود. دلیل این تحسین درک چشم اندازی بود که معتقد بودند مسیری درست برای مکانیزم پول الکترونیکی است.

بیت کوین کش جنجال به پا کرد

در اواسط نوامبر، بیت کوین کش ABC و بیت کوین SV بر روی بیت کوین کش فورک زدند. انجام این کار بازار را به شدت متحول و دگرگون ساخت و امیدهای زیادی به سرمایه گذاران داد به طوری که آنها از این دو فورک به طور جداگانه حمایت کردند.

بسیاری از سرمایه گذاران بیانیه ویتالیک بوترین را در مورد بیت کوین کش به اشتراک می گذارند و سایر افراد این دور فورک را به دلیل بازار نزولی سرزنش می کنند.

بیت کوین کش و بیت کوین SV از زمان فورک اوضاع سختی را در بازار گذرانده اند. بیت کوین کش در حال حاضر با قیمت ۱۷۱ دلار و بیت کوین SV با قیمت ۹۱ دلار معامله می شود.

اگرچه این فورک بی شک باعث ایجاد شکاف هایی در شبکه شد، اما همچنان از این دو پروژه پشتیبانی خوبی می شود. با این حال از آنجایی که این دو پروژه مسیر جدای خود را برای راهکار مقیاس پذیری سپری می کنند، اتریوم در حال تلاش برای آپدیت پلتفرم خود است. این آپدیت که شاردینگ (sharding) نامیده می شود قرار است در سال 2020 ارائه شود.

ویتالیک بوترین نیز بر روی استارت آپ هایی سرمایه گذاری کرده است که در جهت ارائه راهکارهای فنی برای این پروژه تلاش می کنند.

منبع
investinblockchain

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا