اخبار خارجی

بازار NFT پنکیک‌سواپ در راه است؛ تحلیل تکنیکال CAKE و ۳ آلتکوین دیگر

در این پست به بررسی و تحلیل تکنیکال قیمت توکن CAKE و ۳ آلتکوین دیگر می‌پردازیم که بر اساس اخبار منتشر شده از تیم توسعه‌دهنده آنها، رویدادهای مهمی پیش‌رو دارند. موارد عنوان شده به هیچ وجه به معنای افزایش یا کاهش قیمت این رمزارزها نیست. به همین دلیل از موارد ذکر شده به عنوان سیگنال خرید/فروش یا سرمایه‌گذاری استفاده نکنید.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.

تحلیل تکنیکال قیمت CAKE

صرافی پنکیک سواپ اعلام کرده است به زودی پلتفرم صدور و بازار NFT خود را عرضه خواهد کرد. کاربران برای دسترسی به قابلیت‌های بازار NFT پنکیک سواپ باید یک حساب کاربری در صرافی اصلی PancakeSwap داشته باشند. کارمزد مینت کردن (ایجاد کردن) هر توکن به صورت CAKE خواهد بود و نرخ آن فعلا مشخص نشده است. همچنین تمام این کارمزدها که برای مینت کردن توکن‌های NFT پرداخته می‌شود سوزانده خواهند شد.

رمزارز صرافی پنکیک سواپ با نماد CAKE پس از برخورد با خط روند صعودی (خط سبز رنگ در تصویر زیر) توانسته است صعود خوبی را تجربه کند.  خریداران در نمودار قیمت CAKE توانسته‌اند قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ (Ema ۲۰۰) تثبیت کنند که این یک نشانه مثبت است. البته برای صعود بیشتر قیمت مقاومت‌های مختلفی بر سر راه خریداران قرار دارد. در مرحله اول خط روند نزولی (خط زرد رنگ در تصویر) مقاومت مهمی بر سر راه قیمت است درصورتی‌که خریداران بتوانند از این ناحیه را عبور کنند می‌توان انتظار رشد قیمت تا مقاومت‌های بعدی (۲۴.۹ دلار و ۲۶.۳۷ دلار) را داشت.

خط روند نزولی در ناحیه ۲۱.۸ دلار فرصت مهمی برای خرس‌ها است تا بار دیگر بازار را در دست گیرند؛ درصورتی‌که قیمت نتواند این خط روند نزولی را بشکند CAKE می‌تواند افت قیمت را تجربه کند. یکی دیگر از نشانه‌هایی که این سناریو را محتمل می‌کند وضعیت اندیکاتور قدرت نسبی (Rsi) است که در ناحیه اشباع خرید قرار دارد و هرلحظه می‌توان با برگشت به نواحی زیر ۷۰ مومنتوم نزولی در بازار ایجاد کند. اندیکاتور مک‌دی (Macd) گرچه هنوز در وضعیت صعود قرار دارد اما درصورتی‌که در روزهای آتی در این اندیکاتور کراس منفی ایجاد شود احتمال کاهش قیمت این توکن افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت پنکیک CAKE
نمودار قیمت CAKE تایم‌فریم ۴ ساعته

البته در حال‌ حاضر مومنتوم صعودی خوبی در بازار وجود دارد و خریداران توانسته‌اند نواحی قیمتی همچون ۲۱ دلار را باز پس بگیرند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ برسانند. اگر مقاومت‌های ذکرشده در روزهای آینده شکسته شود انتظار صعود بیشتری را برای این رمز‌ارز داریم در غیر این صورت می‌توان به سناریو نزولی مشخص شده در تصویر بیشتر فکر کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت ALGO

الگوراند در هفته گذشته اعلام کرد طرح تشویقی ۳۰۰ میلیون دلاری خود را برای توسعه پلتفرم‌های دیفای در این شبکه آغاز خواهد کرد. رمز ارز آلگو یکی از کوین‌هایی بود که در هفته گذشته رشد خوبی را تجربه کرده است. در نگاه اول در تایم فریم روزانه به نظر می‌رسد قیمت ALGO درصدد مدل‌سازی گام صعودی پیش از خود است. با برقراری نسبت‌های فیبوناچی بین گام صعودی قبلی و گام اصلاحی بعد از آن می‌توان تارگت‌های احتمالی برای آلگو را مشخص کرد. مطابق با الگوی AB=CD می‌توان سه هدف احتمالی را برای آلگو در نظر داشت، هدف نخست محدوده ۲.۴ دلار، هدف دوم ۳.۴ دلار و هدف بلندمدتی و خوش‌بینانه ۵ دلار. همچنین آلگو نیز در حال حرکت در یک کانال بلند‌مدتی است که با عبور از سطح میانی آن  و شکست مقاومت استاتیک تمایل خود را به رسیدن به سطوح یک‌چهارم نشان داده است. با این حال فعلاً مقاومت ۲.۴ دلاری جلوی صعود آلگو را گرفته است. گرچه می‌شود حرکت نزولی آلگو را در قالب پولبک به سطح میانی کانال در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال قیمت ALGO
نمودار قیمت ALGO تایم‌فریم یک روزه

در تایم فریم ۴ ساعت می‌توان حضور پررنگ گاوها را نمودار قیمت دید. حرکت پرشتاب بعد از پولبک به سطح میانی کانال بلند مدتی (خط قرمز در تصویر) و همچنین شکست خط روند نزولی شاخص قدرت نسبی (Rsi) و احتمال کراس مثبت در اندیکاتور مک‌دی (Macd) همگی نشان از حضور پررنگ خریداران است. البته گاوها برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر همچون ۲.۹ دلار محکوم‌ به شکست مقاومت ۲.۴۴ دلاری هستند و درصورتی‌که موفق به شکست این سطح نشوند می‌توان انتظار نزول قیمت در مرحله اول تا ۱.۹ دلار را داشت.

نمودار قیمت ALGO تایم‌فریم ۴ ساعت
نمودار قیمت ALGO تایم‌فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت XCUR

پلتفرم Curate تا نیمه مهر ماه همکاری خود را با چین‌لینک، متیک و الگوراند آغاز می‌کند. توکن XCUR در تایم فریم ۴ ساعت پس از یک گام نزولی در حال شکل بخشی به یک گام صعودی است که می‌تواند یک گام اصلاحی باشد. در تایم فریم ۴ ساعت کیوریت با مقاومت ۳.۲ دلار که با میانگین ‌متحرک نمایی دوره ۲۰۰ (Ema ۲۰۰) شکل گرفته است مواجه است.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت XCUR
نمودار قیمت XCUR تایم‌فریم ۴ ساعت

خریداران برای بازپس‌گیری سطوح قیمتی بالاتر باید مقاومت ۳.۲ دلار را از سر راه بردارند. علاوه بر این مقاومت شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز درگیر خط مقاومت داینامیک خود است. درصورتی‌که این خط مقاومت داینامیک در شاخص مذکور بشکند با توجه به وضعیت اندیکاتور مک‌دی (Macd) که نشان‌گر مومنتوم صعودی است می‌توان انتظار داشت قیمت این توکن دو هدف احتمالی مشخص شده در تصویر (۳.۶ دلار و ۴.۳۶۱ دلار) را به دست آورد. این هدف‌ها از تراکم دو سطح فیبوناچی اصلاحی و پروجکشن گام‌های حرکتی تشکیل شده است.

البته درصورتی‌که قیمت XCUR نتواند از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ (Ema ۲۰۰) عبور کند می‌توان انتظار اصلاح قیمتی بیشتری را داشت؛ اگر سناریو نزولی ترسیمی در تصویر زیر رخ دهد اولین ناحیه حمایتی در ناحیه ۲.۵۸ دلار قرار دارد و حمایت بعد در ناحیه ۱.۶ دلار تشکیل می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت Zcash

هارد فورک Zcash در اوایل مهر ماه انجام خواهد شد. قیمت زی‌کش (ZEC) همگام با بیت‌کوین یک افت پرشتاب را تجربه کرد و در روزهای اخیر در حال اصلاح این افت قیمت است. به نظر می‌آید زی‌کش در حال تکمیل موج ۲ یا B  از یک سیکل نزولی در قالب یک الگوی فلت یا پهنه است (که در تصویر با علائم a,b,c مشخص شده است). سه ناحیه فیبوناچی برای اتمام موج c از این فلت را می‌شود متصور شد؛  این سه هدف به ترتیب در محدوده‌های : ۱۴۵ دلار، ۱۵۲ دلار و ۱۶۱ دلار قرار دارند و انتظار می‌رود در یکی از این ناحیه‌های ما با برگشت قیمت مواجه شویم. بنابراین این سه ناحیه مهم‌ترین مقاومت‌هایی است که بر سر راه زی‌کش قرار دارد. قرارگیری شاخص قدرت نسبی (Rsi) در ناحیه اشباع فروش احتمال فرضیه مطرح‌شده را افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت Zcash
نمودار قیمت ZEC تایم‌فریم ۴ ساعت

لازم به ذکر است که درصورتی‌که قیمت بتواند سقف قبلی خود را در ناحیه ۱۷۵ دلار فتح کند سناریو مطرح‌شده باطل می‌شود.

در صورت کاهش قیمت ZEC پس از تکمیل موج آخر الگوِ پهنه حمایت‌های مهم بر سر راه زی‌کش به ترتیب در محدود‌ه‌های ۱۳۴ دلار و ۱۲۴ دلار قرار دارد که از دست رفتن حمایت ۱۲۴ دلار به نظر کار را برای خریداران دشوار خواهد کرد.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا