اخبار خارجی

آیا بیت کوین SV موفق به استخراج بلاک ۶۴ مگابایتی شده است؟

نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین باعث کاهش امید و اعتقاد سرمایه گذاران به فعالیت در این حوزه شده است. از همین روی کالوین آیر در رابطه با این باور از دست رفته سخن گفت.

 آیر از طریق توییتر خود به ترس سرمایه گذاران از وضعیت کنونی بازار اشاره کرد و گفت:

جای هیچ تعجبی در رابطه با عملکرد بیت کوین و ABC در جهت نابودی مقیاس پذیری نیست. بنابراین آنها می توانند به آزمایش های احمقانه زنجیره های جانبی خود بپردازند.

آیر همچنین از  مقیاس پذیری بیت کوین SV به عنوان تغییر دهنده وضعیت موجود یاد کرد و گفت:

امسال ما از طریق بیت کوین SV نشان دادیم که مفهوم مقیاس پذیری در سطوح سرمایه گذاری و کسب و کارها به چه معناست.

این اولین بار نیست که آیر درباره مفهوم مقیاس پذیری صحبت کرده است. در گذشته نیز آیر و کریگ رایت به عنوان پشتیبانان اساسی بیت کوین SV در رابطه با مقیاس پذیری این ارز دیجیتال صحبت کرده اند. آیر در مقاله CoinGeek خود این گونه بیان کرد:

این یک تکنولوژی برتر است که باعث تعجب دیگر زنجیره ها می شود و این اتفاق زمانی که هفته گذشته ما یک بلاک ۶۴ مگابایتی را در زنجیره بیت کوین SV استخراج کردیم ثابت شد. هیچ کدام از پلتفرم های دیگر کریپتو حتی توان نزدیک شدن به این میزان مقیاس پذیری را ندارند و تازه این ابتدای راه بیت کوین SV است.

رایت نیز در رابطه با این مساله در توییتر نوشت:

با مقیاس پذیر شدن بیت کوین، سختی تحلیل گراف ها بسیار افزایش می یابد و این امر کاملا یک مشکل NP است. در بلاک های دو گیگاباتی تمامی تراکنش ها قابل ردیابی هستند اما هیچ سیستمی در جهان توان آنالیز کامل زنجیره را بدون هدفی خاص ندارد. در بلاک ترابایتی، پیچیدگی بالغ بر ۵۱۲ بیت ECDSA است و هیچ ابر کامپیوتری تا ۲۰۰ سال آینده نمی تواند از پس این حجم برآید.

رایت در یکی از توییت هایش اذعان کرده است که لایتنینگ یک مفهوم بی سرانجام است و آنها بیت کوین را بر روی زنجیره مقیاس پذیری خواهند کرد. رایت و آیر در مورد مقیاس پذیری بیت کوین SV توافق کردند، در حالی که مخالف کوین های دیگر به ویژه ABC هستند.

پیش بینی و توصیه های فراوانی در رابطه با آینده بیت کوین SV مطرح می شود اما آنچه رایت با اطمینان توصیه می کند برای پیش گیری از سقوطی که در آینده رخ خواهد داد بهتر است تمام دارایی خود را به این ارز دیجیتال، طلا و املاک تبدیل کنیم.

کش مکش های بیت کوین کش یا همان بیت کوین ABC و بیت کوین SV همچنان ادامه دارد و این موضوع چیزی جز سر رفتن حوصله کاربران و خستگی آنها از این اخبار تکراری ندارد. اما صحبت های امروز مبنی بر ماین کردن بلاک ۶۴ مگا بایتی دوباره توجه همه را جلب کرده است. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، نظر شما در مورد بیت کوین SV چیست؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا