اخبار خارجی

دادگاه کانادا به دنبال بستن کیف پول بیت کوین کاروان آزادی است

مقامات کانادایی پس از تلاش برای مسدود کردن آدرس‌های بیت‌کوین مربوط به کاروان آزادی، دست به اقدام عجیب جدیدی زدند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت‌کوین‌نیوز، دادگاه کانادایی در تلاش است یکی از شرکت‌های ارائه‌کننده کیف پول را مجبور کند داده‌های کاربران خود را به مقامات قانونی تحویل دهد؛ در حالی‌که بدیهی است این شرکت داده‌های مورد نیاز دادگاه را در اختیار ندارد. به نظر می رسد که این مقامات تصور می‌کنند کاربران بیت کوین مانند مشتریان یک بانک هستند.

شرکت نانچوک (Nunchuk) یک شرکت غیرکانادایی است که کیف پول غیرحضانتی بیت کوین ارائه می‌کند. حکم دادگاه عملا به این شرکت دستور داده است، یک عملیات گسترده مالی اجرا کند که هم توان انجام آن را ندارد و هم شاید خلاف قانون باشد. دادگاه از این شرکت خواسته است دارایی‌های مرتبط با شرکت‌کنندگان در جنبش کاروان آزادی را مسدود کند و اطلاعات این افراد را در اختیار دادگاه قرار دهد.

در اینجا پاسخ شرکت نانچوک به این حکم دادگاه خواندنی است:

  • ما نمی‌توانیم داده‌های کاربران را «مسدود» کنیم.

  • ما نمی‌توانیم «مانع» انتقال دارایی‌های کاربران‌ خود بشویم.

  • ما هیچ نوع اطلاعی در مورد «وجود، نوع، مقدار و محل» دارایی‌های کاربرانمان نداریم و اساسا طراحی محصول ما به این صورت بوده‌ است.

کیف پول

ناآگاهی این دادگاه در مورد موضوعی که درباره آن حکم صادر کرده است اسباب تمسخر کاربران شبکه‌های اجتماعی شد. یکی از کاربران در پاسخ به این توییت گفت:

این حکم مثل آن است که دادگاه به لویی ویتون دستور بدهد پول نقد موجود در تمام کیف‌هایی که فروخته است را مسدود کند و اطلاعات شخصی تمام افرادی که کیف‌هایش را خریده‌اند به دادگاه بدهد.

کیف پول

طبق گزارشات پیشین میهن بلاکچین، پس از اعتراضات جنبش کاروان آزادی، دولت کانادا تصمیم به مسدود کردن حساب‌های بانکی آنها گرفت. در پی این اقدام بسیاری از کانادایی‌ها در حال تبدیل ارز دولتی به بیت‌کوین شدند که می‌تواند آن‌ها را از اقدامات احتمالی دولت مصون نگه دارد. دادگاه کانادا به منظور جلوگیری از این اقدام به مسدود کردن کیف پول بیت کوین کاروان آزادی روی آورده است.

منبع
bitcoinnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا