اخبار خارجی

هولدرهای کاردانو در زمان هاردفورک واسیل چه اقداماتی باید انجام دهند؟

کمتر از دو هفته تا پیاده‌سازی هاردفورک واسیل در شبکه اصلی کاردانو باقی مانده است. اگرچه راه‌اندازی مجدد یا قطع سیستم در طول این به‌روزرسانی چندان محتمل نیست، هولدرهای کاردانو (ADA) در صرافی‌ها باید چند نکته را قبل و در طول فرایند هارد فورک واسیل در نظر داشته باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، هاردفورک واسیل کاردانو قرار است در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) انجام شود. این به‌روزرسانی قرار است با استفاده از رویکرد ترکیب‌کننده هارد فورک (HFC) کاردانو، پیشرفت‌های قابل توجهی برای شبکه به همراه داشته باشد و با افزایش توان عملیاتی، کارایی اسکریپت و کاهش تاخیر در انتقال بلاک، عملکرد شبکه را بهبود ببخشد.

کاربران باید قبل از رویداد Vasil اطمینان حاصل کنند که وجوه آن‌ها در زمان مناسب در مکان مناسب است. هولدرهای کاردانو باید تصمیم بگیرند که دارایی خود را در یک کیف پول غیرحضانتی نگه‌داری کنند یا به نگه‌داری ADA در کیف پول صرافی ادامه دهند.

هولدرهای ADA برای واسیل برنامه‌ریزی کنند

به گفته دانیل ریبار (Daniel Ribar) از شرکت IOG’s Project Catalyst، هولدرهای کاردانو (ADA) در صرافی‌ها باید مراقب باشند چرا که احتمال دارد حساب‌های ADA در صرافی‌ها برای چند روز به حالت تعمیر و نگهداری بروند؛ به این معنی که واریز و برداشت‌ها ممکن است در طول این به‌روزرسانی برای مدتی نسبتا طولانی به حالت تعلیق درآید.

توصیه دانیل ریبار به هولدرهای آدا در صرافی‌ها در مورد هاردفورک واسیل کاردانو
توصیه دانیل ریبار به هولدرهای آدا در صرافی‌ها در مورد هاردفورک واسیل کاردانو؛ منبع: توییتر

در طول هاردفورک واسیل، ممکن است پلتفرم‌های معاملاتی به طور موقت واریز و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورند و حتی ممکن است معاملات را به طور لحظه‌ای متوقف کنند. کاربرانی که دارایی خود را در کیف پول حضانتی یا کیف پول صرافی نگه‌داری می‌کنند باید بدانند که سرنوشت دارایی آن‌ها در اختیار یک شرکت شخص ثالث است.

با این حال، کاربرانی که تصمیم گرفته‌اند کوین‌های ADA خود را در یک کیف پول غیرحضانتی ذخیره کنند، باید مطمئن شوند که به عبارت بازیابی یا کلید خصوصی خود دسترسی دارند. اگر فردی کلید خصوصی خود را داشته باشد، قبل و بعد از Vasil HFC کنترل کاملی بر دارایی خود خواهد داشت.

به عنوان آخرین نکته، هولدرهای Cardano در صرافی‌ها باید مراقب به‌روزرسانی‌های صرافی در طول رویداد Vasil باشند و در صورت مسدود شدن موقت، برنامه واریز یا برداشت خود به/از صرافی را تنظیم کنند.

  • هولدرهای کاردانو (ADA) در مواجه با هاردفورک واسیل با دارایی‌های خود در صرافی‌ها چکار کنند؟

هولدرهای ADA باید بدانند طی هاردفورک واسیل ممکن است واریز و برداشت ADA در صرافی‌ها برای چند روز به حالت تعلیق در بیاید. این عده در صورتی که دارایی خود را در یک کیف پول حضانتی یا کیف پول صرافی نگه‌داری می‌کنند کنترل کاملی بر دارایی خود ندارند و بهتر است ضمن رعایت نکات امنیتی یک کیف پول غیرحضانتی مناسب برای نگهداری دارایی خود در نظر بگیرند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا