اخبار خارجی

خبری مهم برای جامعه کاردانو؛ انتقال توکن های ERC-20 از شبکه اتریوم به کاردانو

کاردانو هم چنان در مسیر برنامه ریزی شده خود قرار دارد و هاردفورک تاریخ ۲۹ جولای هم چنان برقرار است. در تاریخ ۱۸ آگوست، تمام اپراتورهای استخر استیکینگ و پیشگامان (Pioneer) به شبکه اصلی شلی انتقال خواهند یافت و تولید بلاک ها را آغاز خواهند کرد. این مرحله، یکی از مهم ترین و دشوارترین مراحل است، بنابراین هاسکینسون این تاریخ را به عنوان نقطه عطفی مهم عنوان کرده است.

تبدیل کننده ERC-20 و برنامه نویسی برنامه های غیرمتمرکز

هاسکینسون افزود که فهرست شدن بیشتری در ماه آگوست رخ خواهد داد و سرمایه های جدیدی به بازار و کاردانو وارد خواهد کرد. این موضوع منجر به افزایش قیمت ADA در بلندمدت می شود. چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOHK، شرکت دیگری را مسئول توسعه برنامه تبدیل کننده ERC-20 کرده است. از این برنامه برای انتقال توکن ها از شبکه اتریوم به شبکه کاردانو استفاده خواهد شد.

اولین قدم، توسعه تبدیل کننده ای ساده است که توکن های ERC-20 را به شبکه آزمایشی کاردانو انتقال می‌دهد. قابلیت مشارکت و همکاری تا زمانی که “استاندارد دارایی اصلی” برای اجرای گسترده آماده شود مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. این استاندارد جدید مطابق با استاندارد ERC-20 است و عرضه توکن های جدید در بلاک چین کاردانو را امکان پذیر می‌سازد.

هاسکینسون در این خصوص گفت که فاز آزمایشی در ماه سپتامبر شروع می‌شود و در ماه اکتبر به پایان خواهد رسید و این زیرساخت حدید بر بستر منسجمی ایجاد خواهد شد. تا ماه دسامبر، توسعه دهندگان خواهند توانست قراردادهای هوشمند را ایجاد، آزمایش و اجرا کنند. تیم پلوتوس (Plutus) و تیم توسعه دهنده گوگن (Goguen) نیز برنامه های غیرمتمرکز ارزشمندی عرضه خواهند کرد که کاربردهای مفیدی در اکوسیستم خواهند داشت.

این تیم ها بر اساس شعار “ACID” کار می‌کنند که توسط کاردانو مخصوص این رویداد طراحی شده است. این شعار مخفف پذیرش (Adoption)، همکاری (Collaboration)، مشوق ها (Incentives) و اجرا (Deployment) است. هر فرد یا شرکتی که در صدد ایجاد برنامه های غیرمتمرکز بر بستر کاردانو است، کمک و راهنمایی تخصصی از جانب جامعه و بنیاد کاردانو دریافت می‌کند. هدف از این اقدام، اطمینان از توسعه سریع و شفاف اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز است.

هاسکینسون تا اتمام توسعه با کاردانو خواهد ماند

چارلز هاسکینسون چند ماه قبل اعلام کرده است که در آینده کاردانو را ترک خواهد کرد تا به اکوسیستم امکان دهد تا به روشی کاملا غیرمتمرکز عمل کند. هرچند، وی بیان کرد که این موضوع پس از دستیابی به تمام پروژه ها و نقاط عطف رخ خواهد داد.

تا پایان سال، قابلیت مشارکت و همکاری با سایر بلاک چین ها افزایش خواهد یافت تا تراکنش های شبکه های لایت کوین یا اتریوم بتوانند به طور یکپارچه و بدون مشکل به کاردانو انتقال یابند. این موضوع با کلاینت های هوشمند محقق خواهد شد که در حال حاضر در دست توسعه هستند. کاردانو تیم جدیدی را برای این منظور ایجاد کرده است که صرفا بر روی توسعه ارتباطات بین زنجیره ای بین اکوسیستم های بلاک چین مختلف معطوف هستند.

هاسکینسون بیان کرد کاردانو هنوز قابلیت این را ندارد به میلیاردها نفر خدمات ارائه دهد، اما تا ۵ سال آینده تا حدی گسترش خواهد یافت که به عنوان اساسی برای سیستم مالی جدید و هم چنین کاربردهای پیچیده دیگر عمل کند.

منبع
crypto

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا