اخبار خارجی

قراردادهای هوشمند کاردانو تا ۴ روز دیگر اجرا می‌شود

تاریخ راه اندازی قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی کاردانو برای یک‌شنبه هفته آینده ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) مقرر شده است. این خبر توسط حساب توییتر شرکت IOG اعلام شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوینیست، شرکت IOG پروپوزال به‌روزرسانی این شبکه را ثبت کرده است. این به‌روزرسانی، سومین و آخرین هاردفورک کامبینیتور (HFC) کاردانو است تا قابلیت قراردادهای هوشمند را به طور کامل در این شبکه پیاده‌سازی کند. شرکت IOG در این خصوص گفته است:

رویداد HFC آلونزو مهمترین به‌روزرسانی خواهد بود و منسجم‌ترین بنیان برای عصر جدید و هیجان‌انگیز قراردادهای هوشمند بر بستر کاردانو را فراهم می‌سازد.

به علاوه، IOG اعلام کرد پلوتوس از فناوری HFC منحصربه‌فردی برای فعالسازی در کاردانو بهره خواهد برد.

شرکت IOG از جامعه و شرکای خود به دلیل حمایت و پشتیبانی آنها در زمینه مرحله نهایی آزمایش پلوتوس تشکر کرده است. IOG افزود:

ما در مسیر خود قرار داریم. این به‌روزرسانی می‌تواند پایان یک سفر طولانی باشد. اما شروع مرحله جدید و هیجان‌انگیز دیگری در توسعه شبکه قراردادهای هوشمند است. ما خبرها و اطلاعات بسیار زیادی داریم که طی ماه‌های آتی و با رشد اکوسیستم خود، با شما به اشتراک بگذاریم.

توسعه‌دهنده کاردانو در خصوص دستیابی به این دستاورد، روز یک‌شنبه، پخش زنده اینترنتی برگزار خواهد کرد. تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم اطلاعات بیشتری درباره پلوتوس و قابلیت‌های آن به اشتراک خواهد گذاشت.

مواجهه کاردانو با شایعات مربوط به قراردادهای هوشمند این پلتفرم

طی آخر هفته گذشته، شایعاتی درباره پلوتوس به وجود آمد. کاربران شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر و ردیت بیان کرده‌اند که کاردانو نتوانست تراکنش‌های کافی و موردنیاز برای پایداری قراردادهای هوشمند خود را پردازش کند.

شرکت IOG سریعا به این شایعات پاسخ داد و به مدل خروجی خرج‌نشده تراکنش‌های بلاکچین خود اشاره کرده است. IOG با اشاره به نگرانی‌های پیرامون تراکنش‌ها گفته است بخشی از توسعه‌دهندگان، برنامه‌های غیرمتمرکز خود را با چندین UTXO طراحی کرده‌اند. این شرکت افزود:

نکته مختص به کاردانو، استفاده این شبکه از eUTXO است که یک مدل گسترش یافته بوده و امنیت بیشتر، قابل پیش‌بینی بودن کارمزدها و موازی‌سازی (Parallelization) قدرتمندتری ارائه می‌دهد.

چارلز هاسکینسون خالق کاردانو نیز به شایعات مرتبط با پلوتوس پاسخ داده است. وی گفت:

همانطور که انتظار میرفت، انبوهی از ترس و شک در راه است. ما سال گذشته در خصوص هاردفورک شلی نیز شاهد این موضوع بودیم. افرادی وجود دارند که می‌خواهند چیزی که متوجه نمی‌شوند یا از آن احساس خطر می‌کنند را نابود کنند. ۱۲ سپتامبر روز بزرگی است، اما فقط یک روز در سفر طولانی ما محسوب می‌شود.

در حال حاضر قیمت توکن ADA با ۱۷.۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، ۲.۵ دلار است.

قیمت توکن ada کاردان (قراردادهای هوشمند کاردانو - شبکه پلوتوس)

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا