اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

هاردفورک واسیل کاردانو دوباره به تعویق افتاد

هاردفورک واسیل (Vasil) که در ابتدا برای عرضه در ماه ژوئن برنامه‌ریزی شده بود برای بار دوم به تعویق افتاد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پس از آنکه هاردفورک واسیل در ماه گذشته عرضه نشد، این به‌روزرسانی بار دیگر تاخیر خورد و تیم توسعه‌دهنده بلاکچین کاردانو، به‌روزرسانی روان و بدون مشکل شبکه را هدف قرار داده‌اند.

شرکت IOG که مسئول تحقیق و توسعه بلاکچین کاردانو است، روز پنج‌شنبه ویدئویی در یوتیوب در خصوص هاردفورک واسیل منتشر کرد.

کوین هَموند (Kevin Hammond) مدیر فنی IOG اعلام کرده است که هاردفورک واسیل بار دیگر به تعویق خواهد افتاد تا از این موضوع اطمینان حاصل شود که تمام نهادها نظیر صرافی‌ها و توسعه‌دهندگان API آماده عرضه این به‌روزرسانی باشند. هموند در این خصوص گفته است:

مشخصا در شرایطی که قرار داریم، ممکن است چند هفته دیگر به عرضه هاردفورک واسیل باقی مانده باشد. این موضوع بسیار مهم است. تمام کاربران باید آماده عرضه این هاردفورک باشند تا از فرایندی روان و بدون مشکل اطمینان حاصل شود.

هموند خاطرنشان کرده است که شرکت IOG بر روی برطرف کردن مسائل و مشکلات شبکه آزمایشی و پیشروی با نسخه ۱.۳۵.۲ نود کاردانو معطوف شده است. نسخه جدید نود کاردانو، مسائل مرتبط با اپراتورهای استخرهای سهام‌گذاری (Stake Pool)، توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز، آزمایش‌های داخلی و سایر مشکلاتی که در شبکه آزمایشی شناسایی شده است را اصلاح و برطرف می‌کند.

هموند در این خصوص بیان کرده است:

هدف نسخه جدید این است که با نزدیک شدن به عرضه هاردفورک واسیل، تمام مسائل نهایی برطرف شود. کاری که ما انجام می‌دهیم در واقع اصلاح اعتبار آزمایش‌ها است و در مورد آن عجله نمی‌کنیم. در بحبوحه عرضه این به‌روزرسانی، قیمت ADA با نوسان چشمگیری مواجه شده و طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷٪ افزایش یافته و به ۰.۵۳۲ دلار رسیده است. طبق اطلاعات CoinGecko قیمت این رمزارز طی ۱۴ روز اخیر ۲۱٪ رشد داشته است.

نمودار قیمت ۱۴ روزه کاردانو (ADA) - هاردفورک واسیل
نمودار ۱۴ روزه قیمت کاردانو (ADA). منبع: CoinGecko

هاردفورک واسیل بزرگترین به‌روزرسانی کاردانو از زمان عرضه هاردفورک آلونزو در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ تاکنون محسوب می‌شود. این هاردفورک یک رویداد بسیار مهم در توسعه کاردانو است، زیرا انتظار می‌رود که شبکه را از لحاظ سرعت و مقیاس‌پذیری بهبود ببخشد و آن را برای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند مناسب‌تر کند.

شرکت IOG در ماه می ۲۰۲۲ نقشه راه هاردفورک واسیل را منتشر کرد. در ابتدا، عرضه هاردفورک واسیل در شبکه اصلی برای تاریخ ۲۹ ژوئن (۸ تیر) برنامه‌ریزی شده بود. سپس عرضه واسیل به دلیل وجود چند باگ مهم تا هفته پایانی ماه جولای تاخیر خورد.

تاخیر عرضه واسیل در بحبوحه انتظار جامعه کریپتو برای رویداد مهم دیگری برای یکی از رمزارزهای برتر رخ داده است. انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام برای تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) برنامه‌ریزی شده است. طبق گزارشات موجود، این انتقال چندین بار به تعویق افتاده است، در حالی که انتظار می‌رود عرضه کامل به‌روزرسانی اتریوم در سال ۲۰۲۳ انجام شود.

  • هاردفورک واسیل کاردانو چه تغییراتی را شامل می‌شود؟

هارد فورک واسیل (Vasil) قرار است سرعت تولید بلاک‌های جدید را افزایش دهد و مقیاس‌پذیری بیشتری برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) در کاردانو به ارمغان آورد.

  • هاردفورک واسیل قرار است در چه تاریخی اجرا شود؟

هاردفورک واسیل کاردانو برای تاریخ ۳۰ جولای (۸ مرداد) برنامه ریزی شده بود اما با اعلام تیم توسعه دهنده کاردانو این هاردفورک برای چند هفته به تعویق افتاده است. تاریخ دقیق اجرای این هاردفورک هنوز اعلام نشده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا