اخبار خارجی

راه اندازی شبکه آزمایشی شلی کاردانو ؛ رکوردشکنی تعداد دارندگان کوین ADA

کاردانو نقشه راه بلندمدت خود را حفظ کرده است و با انتقال پروتکل آن به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام، پیش بینی ها در خصوص توکن ADA خوش بینانه شده است.

پیش رو بودن به روزرسانی شلی

شرکت IOHK که یکی از نهادهای تاثیرگذار در توسعه کاردانو است در حال آماده سازی برای چند هفته شلوغ و پر کار آتی است.

طبق گفته تیم هریسون (Tim Harrison) مدیر ارتباطات و بازاریابی IOHK، با پیشروی تیم کاردانو به نقطه عطف بعدی در اجرای برنامه های مرتبط با به روزرسانی شلی (Shelley)، شرایط با سرعت زیادی در حال تغییر است.

هریسون خاطرنشان کرد که معرفی شبکه آزمایشی تشویقی (ITN) موفقیت محسوب می‌شود زیرا گلچینی از اپراتورهای استخر باتجربه توانسته اند نکات مرتبط با تغییرات آتی را بهبود ببخشند.

اکنون این پیشگامان، استخرهای جدید را راهنمایی و کمک خواهند کرد.

هریسون در این خصوص گفت: در تاریخ ۹ ژوئن، ما به فاز جدید کاردانو وارد می‌شویم. شبکه آزمایشی شلی در دسترس تمام اپراتورهایی قرار خواهد گرفت که در صدد ایجاد استخر استیکینگ کاردانو و آماده استیکینگ و حضور در شبکه اصلی در تابستان هستند. باگ ها و موانعی در این مسیر قرار خواهد داشت، اما جامعه پیشگام ما، وظایف خود در خصوص انجام و روان سازی امور مختلف را انجام داده است و اکنون بیش از ۶۰ استخر در حال فعالیت هستند.

رکوردشکنی تعداد دارندگان کوین ADA

طبق اطلاعات LunarCRUSH، پس از اعلان کاردانو، فعالیت ها در شبکه های اجتماعی افزایش یافت. این شرکت بیش از ۱.۱ میلیون تعامل در سراسر شبکه های اجتماعی را ثبت کرده است، به طوری که تقریبا ۷۰ درصد این تعاملات در خصوص ADA خوش بینانه بوده است.

قرارداد های اجتماعی کاردانو
قرارداد های اجتماعی کاردانو

با نزدیک شدن به هاردفورک شلی، تقاضا برای رقیب سرسخت اتریوم در حال افزایش است.

طبق گزارش IntoTheBlock، تعداد کل آدرس هایی که توکن ADA در اختیار دارند به رکورد ۳۹۰,۰۰۰ آدرس رسیده است.

تعداد آدرس های دارندگان توکن ADA
تعداد آدرس های دارندگان توکن ADA

این افزایش ناگهانی می‌تواند به دلیل حضور کسانی باشد که با انتقال پروتکل کاردانو به الگوریتم گواه اثبات سهام، در صدد کسب پاداش استیکینگ هستند.

ثابت شدن قیمت کاردانو با وجود سطح مقاومتی قوی

با این حال، مدل IOMAP بیان می‌کند که کاردانو با سطح مقاومتی چشمگیری مواجه است.

بر اساس معیارهای درون زنجیره ای، تقریبا ۱۵,۵۰۰ آدرس بیش از ۳.۲۵ میلیارد توکن ADA را با قیمت ۰.۰۸۶ الی ۰.۰۸۹ دلار خریده اند. این سطوح قیمتی بیانگر دیوار عرضه چشمگیری است که می‌تواند مانع از افزایش قیمت این توکن شود.

مدل IOMAP
مدل IOMAP

از لحاظ تکنیکال، کاردانو هم چنان در محدوده معاملاتی محدودی قرار دارد. نوسان قیمت این آلتکوین از ابتدای ماه تاکنون بین سطح حمایتی ۰.۰۸۳ دلار و سطح مقاومتی ۰.۰۹۰ دلار ثابت مانده است.

در سراسر این دوره رکود، باندهای بولینگر در نمودار ۶ ساعته قیمت ADA تحت فشار بوده است. این فشارها بیانگر دوره هایی با نوسان کم هستند و معمولا با نوسان شدید قیمت همراه می‌شوند.

هرچه این فشارها بیشتر باقی بماند، احتمال افزایش قیمت شدید افزایش می‌یابد.

از آنجایی که شاخص تکنیکال، مسیر روشنی برای سمت و سوی حرکت کاردانو ارائه نمی‌دهد، محدوده بین باند بالایی و پایینی یک محدوده بدون انجام معاملات است.

افزایش حجم معاملات که نوسان چشمگیری به بالاتر یا پایینتر از این محدوده ایجاد کند، جهت روند آتی را مشخص خواهد کرد.

قیمت توکن ADA
قیمت توکن ADA

افزایش سفارشات فروش که منجر به عبور از سطح حمایتی می‌شود، با افزایش فروش همراه خواهد شد. اگر این شرایط رخ دهد، مهم ترین محدوده تقاضا که باید مورد توجه قرار بگیرد، سطوح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ و ۵۰ درصد می‌باشند.

این نقاط حمایتی به ترتیب بر روی قمیت های ۰.۰۷۳ و ۰.۰۶۲ دلار قرار دارند.

قیمت توکن ADA 2
قیمت توکن ADA

عبور از سطح مقاومتی ۰.۰۹۰ دلار می‌تواند در بین سرمایه گذاران فومو ایجاد کند و قیمت کاردانو را به رکورد ماه ژوئن ۲۰۱۹ یعنی ۰.۱۱ دلار و حتی بیشتر برساند.

از آنجایی که اکثر فعالیت های پیرامون کاردانو تحت تاثیر به روزرسانی شلی است، این رویداد می‌تواند به عنوان طرح “خرید شایعه و فروش اخبار” عمل کند.

این نکته قابل ذکر است که IOHK نیز چندین بار به روزرسانی شبکه را به تاخیر انداخته است. در نتیجه با نزدیک شدن به تاریخ عرضه، اطمینان کاملی در خصوص عرضه و اجرای آن وجود ندارد.

باید منتظر ماند و دید که قیمت ADA ابتدا از سطح حمایتی عبور می‌کند یا سطح مقاومتی و سپس روند قیمت آن را تعیین کرد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا