اخبار بلاکچین

شبکه سلو (Celo) به مدت 24 ساعت از دسترس خارج شد

شبکه بلاکچینی سلو (Celo) از ظهر پنجشنبه به مدت تقریبی ۲۴ ساعت دچار اختلال شد و فرآیند ساخت بلاک جدید در آن متوقف شد. این مشکل در حال حاضر به ظاهر حل شده است و تیم فنی این شبکه به دنبال یافتن علت دقیق قطعی سلو هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، Celo یک شبکه بلاکچینی مبتنی بر گواه اثبات سهام (PoS) است که این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران به راحتی با تلفن‌های هوشمند خود و با ارسال یک پیام ساده تراکنش خود را انجام دهند. این شبکه در روز پنجشنبه ساعت ۴:۳۵ به وقت تهران و در بلاک شماره ۱۴,۰۳۵,۰۱۹ دچار اختلال شد و از دسترس خارج شد. این اختلال برای اولین بار در طی عمر ۲ ساله این شبکه اتفاق افتاده است.

به دنبال وقوع این اختلال تیم فنی سلو در توییتی اعلام کرد که موجودی کاربران در امنیت کامل قرار دارد و در حال بررسی و حل مشکل پیش آمده است.

حدود ۹ ساعت بعد فعالیت این بلاکچین مجددا به حالت طبیعی برگشت اما پس از گذشت زمان کوتاهی این شبکه مجددا از دسترس خارج شد. تیم سلو اعلام کرد که ولیدیتورها در کانال دیسکورد حضور داشته باشند تا دستورالعمل‌های بعدی در خصوص استفاده از نسخه بعدی نرم افزار node شبکه را دنبال کنند.

توییت تیم سلو در خصوص اختلال این شبکه

در نهایت در ساعت ۴:۳۴ صبح جمعه به وقت تهران همین صفحه در توییتی اعلام کرد که نسخه ۱.۵.۸ نرم افزار نود این شبکه منتشر شده و ولیدیتورها با آپدیت و استفاده از این نسخه مشکل را حل کرده‌اند. مسوولان Celo مجددا در این توییت اشاره کردند که این اولین مشکل پیش آمده در این شبکه از شروع فعالیت آن در آپریل ۲۰۲۰ بوده است و به زودی جزییات علت دقیق این واقعه را در دسترس عموم قرار خواهند داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا