اخبار کوتاه

چینالیسیس: با خروج افراد آماتور در بازار خرسی، ۶۵٪ کلاهبرداری‌ها کمتر شده است

شرکت تجزیه‌و‌تحلیل بلاک چین چینالیسیس (Chainalysis)، در گزارش جدید خود اعلام کرد که با وقوع بازار خرسی و خروج برخی از معامله‌گران آماتور از بازار، ارزش کل مبلغ کلاهبرداری انجام شده در فضای کریپتو حدود ۶۵٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. این پلتفرم نسبت به افزایش آمار هک پروژه‌های دیفای هشدار داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دیروز پلتفرم چینالیسیس گزارش جدید خود را منتشر کرد. مطابق با این گزارش آمار کلاهبرداری‌های صورت گرفته در سال ۲۰۲۲ برابر ۱.۶ میلیارد دلار است که نسبت به سال گذشته حدود ۶۵٪ کاهش داشته است. این آمار در مورد حجم اقدامات مخرب نیز کاهش ۱۵٪ داشته است. چینالیسیس این کاهش را نتیجه خروج افراد آماتور از بازار بر اثر بازار خرسی می‌داند. ۲۷۳ میلیون دلار از این مبلغ کلاهبرداری‌ها مربوط به پروژه اسکم JuicyFields.io بوده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که رشد ظهور پلتفرم‌های دیفای موجب شده است که حجم مبالغ سرقت شده ناشی از هک و حملات اکسپلویت به آن‌ها نیز افزایش یابد. مطابق آمار در سال ۲۰۲۲ این آمار افزایش ۵۸٪ نسبت به دوره مشابه در سال گذشته داشته است و به ۱.۹ میلیارد دلار رسیده است. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، چینالیسیس در گزارش قبلی خود اعلام کرده بود که بیشتر این مبلغ مربوط به سرقت از پل‌های بلاکچینی است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که تقریبا نیمی از سرقت‌های صورت گرفته از طرف هکرهای منتسب به کره شمالی بوده است که در صدر آن‌ها گروه لازاروس (Lazarus) قرار دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا