اخبار خارجی

افزایش ۱۲ درصدی قیمت لینک در پی همکاری با بازار پول دیفای (DMM)

با تکامل و تحول اکوسیستم، پیشرفت ها و توسعه ها در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) با سرعت و به مقدار زیادی صورت می‌گیرد. ارائه اخیر از جانب چین لینک و DMM با عنوان پلی بین ارزهای دیجیتال اتریوم و دارایی های واقعی عمل می‌کند.

پلی بین شکاف موجود در بازار دیفای

چین لینک اخیرا طی اعلان خود، همکاری با بازار پول دیفای (DMM) را اعلام کرد که طی آن، بازارهای مالی با سود بیشتری بر بستر بلاک چین اتریوم با پشتوانه دارایی های واقعی توکنی شده ارائه می‌دهد.

در این گزارش بیان شده است که با افزایش تبدیل ارزهای سنتی به ارزهای دیجیتال، در سال های آتی رشد تصاعدی برای ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر تقریبا ۲۵۰ میلیارد دلار است که در مقایسه با پول فیزیکی و پول موجود در حساب های سراسر جهان به ارزش ۹۰ تریلیون دلار، رقم ناچیزی است.

بخش عمده ای از این پول از لحاظ بهره تقریبا صفر است . اگر بانک های مرکزی به کاهش نرخ بهره و چاپ پول ادامه دهند احتمالا به زودی شاهد بهره منفی این پول ها خواهیم بود.

در این بین، فرصت بسیار خوبی برای کسب سرمایه از کاهش سود بازارهای سنتی از طریق ایجاد بازارهای غیرمتمرکز پربازده بر بستر فناوری بلاک چین وجود دارد.

دیفای پالس (Defipulse) امروز در گزارش خود بیان کرده است که مجموع سرمایه مسدود شده در این عرصه ۹۶۷ میلیون دلار است و افزود که بانک ها باید گوش به زنگ باشند. دیفای پالس در توییتر نوشت:

بانک ها بهتر است گوش به زنگ باشند زیرا رویای یکپارچه سازی دارایی های واقعی با دیفای در حال تبدیل شدن به واقعیت است. برای مثال DMM را در نظر بگیرید که همانند پلی بین ارزهای دیجیتال و ارزهای سنتی عمل می‌کند.

بازارهای دیفای به قرض کنندگان امکان می‌دهد تا دارایی های واقعی وارد شدن به بلاک چین را به عنوان وثیقه برای وام های ارز دیجیتال خود استفاده کنند و DMM در صدد ایجاد اولین بازار پول بر بستر بلاک چین است تا این شکاف را پر کند.

این بازار به سرمایه گذاران کم ریسک امکان می‌دهد تا بتوانند ارز دیجیتال خود را با بهره ثابت قرض دهند. وام گیرندگان می‌توانند با وثیقه گذاری دارایی های واقعی، وام ارز دیجیتال دریافت کنند.

در حال حاضر، می‌توان از وثیقه ارز دیجیتال برای دریافت سود از استیبل کوین ها و از طریق برنامه هایی نظیر نرخ پس انداز دای استفاده کرد. نرخ سود این برنامه در حال حاضر بالاتر از بانک ها و ۷.۵ درصد است.

شبکه غیرمتمرکز اوراکل چین لینک به DMM امکان می‌دهد تا اطلاعات درون زنجیره ای درباره این دارایی های توکنی شده و بر اساس ارتباط ایمن با منابع موثق به دست آورد.

خبرگزاری مدیوم (Medium) با بیان جزییات بیشتر به این موضوع پرداخته است که این همکاری چگونه منجر به بازار پول جدیدی می‌شود که دارای وثیقه ۱۰ میلیون دلاری در وام های خودروی توکنی شده بر بستر اتریوم است.

دارایی های پشتوانه DMM می‌تواند شامل وسایل نقلیه، اموال و سایر دارایی های واقعی و فیزیکی باشد که درآمد ایجاد می‌کنند. این دارایی ها از طریق حق رهن، ایمن می‌شوند و حق فروش دارایی ها در صورت عدم توانایی بازپرداخت وام را همانند بانک ها امکان پذیر می‌سازد.

این همکاری، اقدامی دیگر در جهت تحول و تکامل بازار دیفای است که یکی از ابعاد مهم اکوسیستم ارزهای دیجیتال در سال جاری می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا