اخبار کوتاه

نتایج یک بررسی: حمله به ۲۰٪ از کانال‌های اصلی شبکه لایتنینگ می‌تواند تعداد تراکنش‌ها را به صفر برساند

یکی از خطرات بالقوه‌ای که شبکه لایتنینگ بیت کوین را تهدید می‌کند، «حمله بستن کانال (Channel Jamming)» است. این حمله نوعی حمله انکار سرویس (Denial-of-Service) است که در آن بازیگر مخرب می‌تواند با حمله به گره‌های مسیریابی (Routing Nodes) از ارسال تراکنش‌ها در یک کانال جلوگیری کنند. افزایش میزان پرداخت‌های ناموفق و کاهش قابل اتکا بودن شبکه لایتنینگ، از نتایج بالقوه چنین حمله‌ای است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین مگزین، مطابق تحقیق منتشر شده در وبسایت دو تن از محققان شبکه لایتنینگ، آنتونی ریارد (Antoine Riard) و گلب نومنکو (Gleb Naumenko)، حمله بستن کانال، در صورتی که تنها حدود ۲۰٪ از کانال‌های اصلی شبکه لایتنینگ را هدف قرار دهد می‌تواند تعداد تراکنش‌ها در این شبکه را به صفر نزدیک کند.

حمله بستن کانال شبکه لایتنینگ
حمله بستن کانال شبکه لایتنینگ؛ منبع: بیت کوین مگزین

برخی راه‌حل‌های پیشنهادی توسط این دو محقق برای مبارزه با حمله بستن کانال، تغییر ساختار کانال با استفاده از درخت تعهدات (Tree of Commitments)، دفاع فعال در برابر حمله با باز کردن کانال‌های جدید و مفهوم دسته‌بندی کانال‌های مختلف بر اساس میزان ساتوشی قابل انتقال از طریق آن‌ها و جداسازی کانال‌های دارای یک اندازه خاص است.

به نظر می‌رسد در مورد اینکه کدامیک از این راه حل‌ها ایده آل یا عملی هستند، اختلاف نظر وجود دارد. با این حال، این وبسایت یک نقطه شروع عالی برای ایجاد گفتگو بین توسعه‌دهندگان و کاربرانی است که می خواهند این مشکل را حل کنند.

منبع
bitcoinmagazine

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا