اخبار خارجی

پاسخ بنیانگذار کاردانو به منتقدان: کاردانو شبکه فعالی است

چارلز هاسکینسون به منظور پاسخ به منتقدان خود، نقشه اکوسیستم کاردانو را منتشر کرد. این نقشه شامل تمام شرکت‌ها و کسب‌وکارها، ابزارهای توسعه‌دهندگان، کیف‌های پول، ارائه‌دهندگان زیرساخت، صرافی‌ها و هم‌چنین مراکز تحقیقاتی است.

اکوسیستم کاردانو

قابل ذکرترین برنامه‌ای که بر بستر کاردانو قرار دارد، پلتفرم تجارت الکترونیکی Bondly است. سایر اسامی مرتبط با دیفای که با کاردانو مشارکت می‌کنند شامل شرکت سوییسی GenTwo AG و ارائه‌دهنده نقدینگی ارز دیجیتال Algoz است.

دولت‌های شریک کاردانو

کاردانو علیرغم ارزش بازار چشمگیری که دارد، اما اغلب اوقات با انتقاداتی مبنی بر این موضوع مواجه است که یک زنجیره بلااستفاده است، زیرا برنامه قابل توجهی بر بستر آن اجرا نمی‌شود.

در عین حال، نقشه هاسکینسون نشان می‌دهد که کاردانو با کشورهای نظیر گرجستان، مغولستان و اتیوپی در حال همکاری است.

طبق گزارش U.Today، هاسکینسون اخیرا بیان کرده است که قراردادهای جدیدی که در آفریقا منعقد کرده است می‌تواند منجر به ورود میلیون‌ها کاربر به اکوسیستم کاردانو شود.

شرکت IOHK در ماه فوریه سال گذشته، ۵۰۰,۰۰۰ دلار توکن ADA به دانشگاه وایومینگ اهدا کرده بود. اما هاسکینسون اعلام کرد که اهدای این مبلغ برای همکاری با این دانشگاه نبوده است. وی در این خصوص گفت:

ما یک آزمایشگاه تحقیقاتی بنا نهاده‌ایم و افراد زیادی در آنجا مشغول به نوشتن مقالات و توسعه پروتکل هستند. شاید بهتر است قبل از قضاوت درباره اقدامات شرکت IOHK، کمی تحقیق کنید.

وجود بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال بر بستر کاردانو

کاردانو در تاریخ ۱ مارس، هاردفورک مری (Mary) را عرضه کرده است که ایجاد توکن بر بستر این شبکه را امکان‌پذیر می‌سازد. در حال حاضر ۱۱۶۴ توکن در این بلاک چین صادر شده‌اند. 

هرچند، اکوسیستم کاردانو هنوز دارای قابلیت قراردادهای هوشمند نیست تا میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف باشد و به رقابت با اتریوم بپردازد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا