اخبار عمومی

چارلز هاسکینسون راهکاری برای کشف هویت ساتوشی ناکاموتو معرفی کرد

چارلز هاسکینسون مدیرعامل IOHK گفته است که کلید کشف هویت ساتوشی ناکاموتو ممکن است در کد بیت کوین نوشته شده باشد.

هاسکینسون که یکی از موسسان اتریوم نیز می‌باشد طی مصاحبه ای با U.Today درباره استایلومتری (Stylometry) صحبت کرده است، روشی که نویسنده یک کتاب بیان می‌کند که چگونه کتاب خود را نوشته است. می‌توان از این روش برای مشخص کردن هویت واقعی خالق بیت کوین با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو نیز استفاده کرد.

هاسکینسون در این خصوص گفت:

از آنجایی که تمام کد بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شده است، می‌توان این روش را برای بیت کوین و حتی برای تمام پروژه های متن باز که تاکنون نوشته شده اند به کار برد و به احتمال بسیار زیاد تشابه هایی بین کد مورد نظر و سایر کدها پیدا کرد.

وی در ادامه افزود روش هایی برای کاهش تعداد افرادی که ممکن است ساتوشی باشند وجود دارد.

هاسکینسون بیان کرد بر اساس مهارت های ناکاموتو، احتمالا در دهه ششم یا هفتم زندگی خود به سر می‌برد و در اواخر دهه ۸۰ یا اوایل دهه ۹۰ فارغ التحصیل شده است.

وی افزود احتمالا ناکاموتو به جای آنکه مهندس حرفه ای باشد، یک فرد آکادمیک یا استاد دانشگاه بوده است، زیرا کد بیت کوین بیش از حد آکادمیک است. یک فرد حرفه ای این کار را بسیار تر و تمیزتر انجام میداد.

از آنجایی که بیت کوین با زبان برنامه نویسی غیر رایجی نوشته شده است که اکثرا در موارد آموزشی علوم رایانه به ویژه در انگلستان و شرق آمریکا از این زبان برنامه نویسی استفاده میشده است، می‌توان نشانه های بسیاری زیادی به دست آورد که این شخص کجا آموزش دیده است.

یافتن هویت ناکاموتو ارزش خاصی ندارد

اما هاسکینسون علاقه ای به یافتن هویت ساتوشی ناکاموتو ندارد. وی در این خصوص گفت:

بیت کوین از سال ۲۰۱۲ عملکرد خوبی داشته است. هشت سال از فعالیت آن می‌گذرد و هیچ مشکلی در آن مشاهده نکرده ایم. بنابراین چه نیازی به برگرداندن موسس آن وجود دارد؟

هاسکینسون اذعان داشت که ساتوشی ناکاموتو بودن با خود شخصیت و پرستیژ خاصی به همراه دارد اما لزوما فایده ای برای آینده بلاک چین ندارد. مثل آن است که پاپ باشید و از سخنان خدا را بازگو کنید. تنها کاری که می‌توان کرد این است که از جایگاه خود استفاده کرده و مردم را ترغیب به استفاده از محصولات خود نظیر بیت کوین SV کنید یا حداقل جالب و باحال به نظر بیایید.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا