اخبار عمومی

چت‌ جی‌پی‌تی با یک سبد ۵۰,۰۰۰ دلاری وارد دنیای ترید می‌شود

ربات هوش مصنوعی ChatGPT توسط عده‌ای از محققان قرار است به عنوان یک تریدر و با پول واقعی مورد آزمایش قرار گیرد. در صورت موفق بودن این آزمایش، راه جدیدی در فضای تریدینگ به روی سرمایه‌گذاران گشوده خواهد شد که می‌تواند جایگزین انسان‌ها شود و بسیاری از قواعد را نیز به هم بریزد زیرا این قواعد بر اساس ذهنیت و واکنش‌های انسان‌ها به دست آمده بودند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش یو تودی، چت جی‌پی‌تی (ChatGPT)، ربات پیشرفته هوش مصنوعی، با کمک الگوریتم موفقی که توسط یک متخصص مشهور هوش مصنوعی نوشته شده است، قرار است با یک سبد واقعی ۵۰,۰۰۰ دلاری وارد دنیای ترید شود. این هفته، تیم پشتیبان چت جی‌پی‌تی، با متخصصانی از جمله الخاندرو لوپز-لیرا (Alejandro Lopez-Lira)، دانشجوی دکترای دانشگاه وارتون و پرفسور دانشگاه فلوریدا که الگوریتم معاملاتی ChatGPT را توسعه داد، ملاقات کرد.

برای کسانی که مشتاق بررسی عملکرد و پیوستن به پورتفولیوی ChatGPT هستند، این فرصت از همان روز اول آغاز معاملات در دسترس خواهد بود تا از قدرت ترید این هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

ChatGPT از روز دوشنبه، معاملات این سبد ۵۰,۰۰۰ دلاری را آغاز می‌کند و ایده‌های به دست آمده از جلسات تیم را پیاده‌سازی می‌کند. گفتنی است، یک حساب اختصاصی به نام chatgpttrader نیز ایجاد شده است تا به دنبال کنندگان در مورد عملکرد الگوریتم، انتخاب سهام‌ها، تحلیل قیمت، عملکرد و موارد دیگر اطلاع‌رسانی کند.

توییت Chatgpt
منبع: توییتر

کریس جوزف از اعضای تیم پشتیبان Chatgpt اظهار داشت:

هفت گذشته، ما با کارشناسان هوش مصنوعی از جمله خالق یک الگوریتم معاملاتیِ برای ChatGPT که ۴۰۰٪ سود به دست آورد، ملاقات کردیم. روز دوشنبه، ChatGPT معاملات این سبد ۵۰ هزار دلاری را بر اساس آموخته‌های جلسات ما آغاز می‌کند.

آلخاندرو لوپز-لیرا، خالق الگوریتم معاملاتی مذکور، از Chatgpt برای تجزیه و تحلیل مقالات خبری و خرید و فروش سهام بر اساس تحلیل احساسات بازار حول عناوین اخبار استفاده کرد. نکته جالب توجه اینکه، این رویکرد پیشگامانه از روش‌های تحلیل احساسات سنتی بهتر عمل کرد و نتیجه آن یک سود خیره کننده ۴۰۰% (قبل از کسر کارمزدها) بود.

این مطالعه نشان داد که ChatGPT با کمک تحلیل احساسات بازار (Sentimental Analysis) تاثیر مثبت، منفی یا عدم تأثیرگذاری خبرها بر قیمت سهام یک شرکت را تعیین کرده و قادر به پیش‌بینی دقیق بازده بازار سهام بوده است. با اختصاص یک امتیاز عددی، همبستگی مثبتی بین امتیازات ChatGPT و بازده روزانه بازار سهام مشاهده شد.

علاوه بر بازار سهام، ورود ChatGPT به دنیای ترید همچنین پیامدهای بالقوه‌ای برای بازار ارز دیجیتال خواهد داشت. علاوه بر این، با توجه به ماهیت بی‌ثبات ارزهای دیجیتال، استفاده از تحلیل احساسات مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به معامله گران و سرمایه‌گذاران کمک کند تا در شرایط پیچیده و مبهم بازار به طور مؤثرتری عمل کنند. ChatGPT می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را برای بهینه‌سازی استراتژی‌های معاملاتی و تصمیم‌گیری‌ در بازار به سرعت در حال رشد ارز دیجیتال ارائه دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا