اخبار عمومی

نسخه جدید چت جی‌پی‌تی عرضه شد؛ GPT-4 چه قابلیت‌هایی دارد؟

آخرین نسخه چت بات هوش مصنوعی ChatGPT که GPT-4 نام گرفته است، در تاریخ ۱۴ مارچ (۲۳ اسفند) عرضه شد. این نسخه از ربات مشهور هوش مصنوعی می‌تواند آزمون‌های دبیرستان و آزمون‌ ورودی رشته حقوق را با نمره بالا پاس کند و دارای قابلیت‌های پردازشی جدیدی است که در نسخه قبلی در دسترس نبود.

به نقل از کوین تلگراف، آزمایش‌های انجام شده روی GPT-4 که در ۱۴ مارچ نتایج آن منتشر شد نشان داد که این نسخه از ChatGPT می‌تواند ورودی‌های تصویر، صدا و ویدیو را به متن تبدیل کند و «دستورالعمل‌های بسیار ظریف‌» را به طرز خلاقانه‌ و قابل اعتمادی مدیریت کند.

همچنین اپن‌اِی‌آی (OpenAI) شرکت سارنده این چت بات مشهور در مورد قابلیت‌های نسخه جدید گفت:

GPT-4 در یک آزمون شبیه‌سازی شده وکالت با امتیازی در حدود ۱۰٪ بالای شرکت‌کنندگان قبول شد. این در حالی است که امتیاز GPT-3.5 در همین آزمون بین ۱۰٪ پایین شرکت‌کنندگان بود.

مطالعه کنید: مصاحبه میهن بلاکچین با ChatGPT؛ از ترس انسان‌ از ربات‌ تا پامپ توکن‌های هوش مصنوعی

تصویر زیر نمره GPT-4 را در آزمون‌های مختلف در مقایسه با نسخه‌های قبلی همین چت بات نشان می‌دهد. نکته جالب توجه این که به نظر می‌رسد GPT-4 علی‌رغم بهبود نسبت به نسخه‌های قبلی همچنان در حل مسائل ریاضیاتی ضعف دارد.

نمرات GPT-4
نمرات GPT-4؛ منبع: OpenAI

کانر گروگان (Conor Grogan)، مدیر سابق صرافی کوین بیس گفت که یک قرارداد هوشمند فعال در شبکه اتریوم را در GPT-4 وارد کرده است، و چت بات فورا به چندین «آسیب‌پذیری امنیتی» اشاره کرده است و سپس نحوه سوء استفاده از کد را توضیح داده است:

GPT-4
منبع: توییتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا