اخبار خارجی

رشد ۹۰٪ قیمت چیلیز در ماه آگوست؛ دلیل افزایش قیمت CHZ چه بود؟

قیمت رمزارز CHZ از ابتدای ماه آگوست (مرداد) حدود ۵۰٪ افزایش یافته است. این در حالی است که قرار است نسخه دوم بلاکچین چیلیز امسال راه‌اندازی شود. صفحه رسمی این شبکه در هفته گذشته اعلام کرد فاز پنجم (به نام Pequin) از ۶ فاز آزمایشی آماده‌سازی برای این آپدیت، روی شبکه آزمایشی چیلیز با نام Scoville آماده انجام است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی کوین، روز دوشنبه هفته گذشته صفحه رسمی شبکه چیلیز در توییتی اعلام کرد که فاز پنجم آپدیت شبکه آزمایشی خود (Scoville) با نام پکن (Pequin) را آماده انجام کرده است. این آپدیت مربوط به ساخت پل بین زنجیره‌ای برای تبدیل توکن CHZ بود. کل پروسه آزمایش روی تست نت چیلیز ۶ مرحله دارد و با انجام آپدیت پکن تنها فاز مالاگوئتا (Malagueta) باقی می‌ماند تا نسخه دوم بلاکچین چیلیز عرضه شود. مالاگوئتا مربوط به فراهم ساختن پل بین زنجیره‌ای برای توکن‌های طرفداری شبکه چیلیز است.

علاوه بر بحث امکان سواپ توکن‌های مربوط به شبکه چیلیز، قرار است در نسخه دوم این شبکه امکان استیکینگ (سهام‌گذاری) توکن‌های CHZ و امکان صدور توکن‌های NFT روی چیلیز فراهم شود. تصویر زیر مربوط به قابلیت‌های جدید شبکه چیلیز است که اکنون در شبکه آزمایشی مورد تست قرار گرفته‌اند و قرار است پس از اتمام فاز ششم در شبکه اصلی اجرا شوند.

قابلیت‌های جدید شبکه چیلیز در نسخه دوم منبع: توییتر
قابلیت‌های جدید شبکه چیلیز در نسخه دوم منبع: توییتر

هنوز تاریخ دقیق انجام اپدیت پکن اعلام نشده است اما قرار است آپدیت نهایی روی شبکه اصلی در ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی انجام شود.

همچنین در هفته‌های گذشته سایت Socios.com که پلتفرم ارتباطی چیلیز با باشگاه‌ها محسوب می‌شود؛ خبر شراکت تجاری خود با باشگاه بارسلونا را اعلام کرد که قرار است منجر به شراکت در پروژه‌های مربوط به حوزه‌های متاورس و NFT این باشگاه شود.

رشد شدید توکن CHZ در ماه اخیر

در قسمت قبل ۲ عامل نزدیک شدن به انتشار نسخه دوم شبکه چیلیز و همکاری با باشگاه بارسلونا به عنوان عوامل فاندامنتال رشد توکن CHZ مطرح شد. قیمت CHZ در تاریخ ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) تا ۰.۲۳ دلار نیز رشد کرد که حدود ۹۰٪ بالاتر از قیمت آن در اوایل ماه آگوست محسوب می‌شد. هرچند که با ریزش بازار از روز جمعه شاهد اصلاح قیمتی CHZ نیز بوده‌ایم و اکنون قیمت این رمزارز برابر ۰.۱۸ دلار است که بازهم ۵۰٪ نسبت به آغاز ماه آگوست بالاتر است.

همان‌گونه که از شکل زیر مشخص است CHZ در اواخر ماه جولای (تیر) توانست خط روند نزولی ۸ ماهه خود را بشکند. در حال حاضر حمایت مهم این رمزارز در ناحیه ۰.۱۵ دلار است و ناحیه ۰.۲۵ دلار مقاومت مهمی بر سر راه چیلیز است.

نمودار قیمت CHZ تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت CHZ تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
  • در نسخه دوم شبکه چیلیز (Chiliz) شاهد چه تغییراتی هستیم؟

قرار است در نسخه دوم چیلیز، امکان صدور توکن‌های NFT، استیکینگ CHZ و سواپ هم برای توکن‌های طرفداری این شبکه و هم برای CHZ فراهم شود.

  • آپدیت مربوط به نسخه دوم چیلیز چه تاریخی انجام می‌شود؟

تاریخ دقیق آپدیت شبکه اصلی چیلیز اعلام نشده است اما قرار است در ۳ ماهه سوم ۲۰۲۲ این ارتقا انجام شود. در حال حاضر ۵ مرحله از ۶ مرحله آماده‌سازی این آپدیت روی شبکه آزمایشی انجام شده است.

منبع
dailycoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا