اخبار خارجی

بانک مرکزی چین بر فشار شدید در معاملات رمز ارزها تاکید کرد

بانک مرکزی چین تاکید کرد فشار شدید قانونی بر معاملات رمز ارزها را ادامه خواهد داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلومبرگ بانک خلق چین نیز بر شرکت‌ها و پلتفرم‌های مالی نظارت خواهد کرد تا اقدامات آنها را مطابق با قوانین اصلاح کند. سیاست‌گذاران این بانک در نشست روز شنبه در خصوص اولویت‌های کاری در نیمه دوم سال جاری به گفتگو پرداختند.

دولت چین در ماه‌های اخیر و پس از افزایش نگرانی‌های مقامات درباره خطرات کلاهبرداری، پولشویی و استفاده بیش از حد از انرژی، سختگیرانه‌ترین قوانین در خصوص استخراج و معاملات رمز ارزها را اجرا کرده‌اند. دولت چین هم‌چنین در سال گذشته مجموعه‌ای از اقدامات قانونگذاری با هدف یکه‌تازی و انحصارطلبی پلتفرم‌های پرداخت آنلاین نظیر Ant Group Corporation را اعمال کرده است.


طبق اعلان اخیر، بانک مرکزی چین در راستای جلوگیری از خطرات بزرگ اقتصادی و کاهش اقدامات سازمان‌های پر ریسک مالی در استان‌های مهم این کشور دست به کار خواهد شد. علاوه بر آن این بانک اقدامات خود در خصوص ایجاد قانون ثبات مالی را سرعت می‌بخشد. این قانون توسط لیو جی‌پینگ (Liu Guiping) معاون رییس این بانک در ماه مارس ارائه شده است.

بانک خلق چین بر این موضوع تاکید مجدد کرده است که سیاست پولی این بانک منعطف، هدفمند، منطقی و مناسب خواهد بود. این بانک پیاده‌سازی سیاست cross-cyclical را وعده داده است. این اصطلاح بدان معنا است که مقامات و مسئولان بازه زمانی طولانی‌تری را به بررسی سیاست‌ها اختصاص خواهند داد و از تحریک بیش از حد اقتصادی اجتناب می‌کنند.

آیا سیاست‌های اجرا شده در دولت چین مانع توسعه پذیرش رمز ارزها می‌شود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
bloomberg

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا